Peklo / Reporty / Odvetné utkání vyšlo lépe Ostrovanům

Odvetné utkání vyšlo lépe Ostrovanům

Ďáblové se v krátkém sledu utkali s Islanders podruhé, tentokráte jim ovšem body sebrat nezvládli. Vítěznou branku navíc dostali v 58. minutě.

Oba celky vstoupily do zápasu aktivně útočně. Na konci první minuty si dobrou šanci vytvořil Frans Nielsen, ovšem Schneider jí vyrazil. Na druhé straně mohl skórovat Palmieri, ale ani on nepřekonal brankáře soupeře. V průběhu páté minuty poslal nebezpečně puk před branku Boychuk a brankář hostí měl menší problémy s udržením puku, ale nakonec to zvládnul. Posléze se z dobrého útočného tlaku neprosadili ani Ďáblové. V osmé minutě se do vedení dostali Islanders. Po střele Marka Židlického dorážel před brankou Brock Nelson, nicméně Schneider ho fantasticky vychytal. Naneštěstí se ale puk odrazil za jeho záda a Isles se mohli radovat. Během druhé poloviny první periody před branku dostal puk Stempniak, ale Halák byl pozorný a nenechal se překonat. V poslední minutě měl velmi dobrou šanci Bailey, který dostal pas od Nelsona. Opět ale situaci zachránil Cory Schneider. První třetina tak skončila za stavu 1:0 pro Islanders. Navíc přinesla dohromady 40 hitů (23:17), což je opravdu málo vídané!
Střely: 12:8

Do druhé třetiny vstoupili dobře Devils. Ve 23. minutě byl v dobré šanci faulován Josefson a následovala tak počtení výhoda. Tu ale hosté nevyužili, a tak opět mohli útočit Isles. Nebezpečně střílel Boychuk, ale naštěstí Schneider puk dokázal udržet. Velkou šanci měli domácí hokejisté ve 29. minutě. Přečíslení dva na jednoho zakončil Frans Nielsen střelou jen do míst, kde stál Cory Schneider. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, ale při rozruchu před brankou se nejlépe zorientoval Jaroslav Halák. Na druhé straně zahrozil obránce Nick Leddy, ovšem jeho útočný výlet nedopadl úspěšně. Po 40 minutách hry tak skóre bylo stále 1:0 pro New York Islanders.
Střely: 11:11

Do třetí třetiny opět jako první s nebezpečným pokusem přišli Ďáblové, ale Palmieriho střela skončila v lapačce Haláka. Poté hrál tým z Newarku přesilovku a přišlo vyrovnání! Po střele Palmieriho dorazil za záda slovenského brankáře puk Travis Zajac, 1:1. Poprvé za deset utkání tak Islanders dostali gól v početní nevýhodě. Utkání poté bylo poměrně vyrovnané, nabízelo pár šancí, ale nic závratného. V 55. minutě pálil z pravého křídla Bernier jen do připravené lapačky Schneidera. Dobrou šanci měl posléze i Kuljomin, ale Schneider jeho pokus z mezikruží chytil. V průběhu 58. minuty se domácí dostali do vedení, když za záda Coryho Schneidera dorazil kotouč Casey Cizikas – 2:1 pro New York Islanders. V závěru hráli Devils bez brankáře a 20 sekund před koncem dostali početní výhodu, tu ale nevyužili a tak svému soupeři podlehli.