Peklo / Reporty / Ďáblové porazili šampiona!

Ďáblové porazili šampiona!

Ďáblové dokázali udržet na uzdě ofenzívu Hakws a sami vstřelili hned 4 branky. Ve výsledku z toho tak vyšlo krásné vítězství 4-2 pro Devils!


Domácí vlétli na obhájce titulu jak se patří po ďábelsku a hned se natlačili do útočného pásma. Hra byla tzv. nahoru, dolu a brankář hostí Crawford měl mnoho práce se zneškodňováním střel. Ale při rozehrávce ve 4-té minutě na vlastním území udělali hráči z Chicaga obrovskou chybu, kdy jejich nahrávku zachytil Lee Stempniak, prostřelil gólmana a Devils se tak dostali do vedení. Hra indiánů se zdá neuspořádaná a zmatečná, to vyúsťuje k převaze hráčů z New Jersey. Ve dvanácté minutě se poměry sil na ledě změnily, na trestnou lavici šel jeden z hostí za hru vysokou holí a Devils měli možnost jako první hrát přesilovou hru, ve které jsou NJD na 8.místě v NHL. Po uplynutí přesilové hry se najednou v úniku ocitl potrestaný hráč, ale Cory Schneider uhájil čisté konto. Ke konci periody po vhazování před Crawfordem vybojoval puk Travis Zajac a Kyle Palmieri zpoza obránce zvyšuje na 2:0! Chicago neustálo nervy a Jonathan Toews se pustil do Adama Henriqueho, který se bránil a nakonec po vyrovnaném souboji rozhodčí poslali oba hříšníky na trestnou lavici. Tlak domácích neustával a za necelých 30 vteřin po vydařeném forčekingu Travis Zajac na dvakrát překonává brankáře Blackhawks po přihrávce Damona Seversona. 3:0!

Střely 13 – 8

Druhou část dnešního zápasu Chicago Blackhawks zahajilo změnou brankaře, Crawforda nahradil Darling. Ďáblové poctivě pokračovali v dobře rozjetém zápase, Indiány k ničemu skoro nepustili. Během druhé třetiny se výrazně začala objevovat osoba Bobbyho Farnhama, který o sobě dával hodně vědět. Newarští odehráli skvěle oslabení a ve 8.minutě po nádherné akci přihrál přesně Severson na hokejku Cammalleriho a ten byl bezchybný. 4:0! V jedenácté minutě byl v úniku Kalinin, který byl bráněn a z druhé vlny překonal brankáře Darlinga Palmieri, ale rozhodčí gól neuznal. Trenér Hynes si vzal opravný verdikt, ale rozhodčí si za svým verdiktem stál z důvodu kontaktu z brankářem. Toto rozhodnutí jakoby domácí nabylo další silou a hráči s ďábelským „N“ na hrudi pokračovali ve výborné útočné hře. Ke konci druhé periody se po závaru v obranném pásmu povedlo Chicagu snížit, brankář Schneider měl zakrytý výhled a Patrik Kane byl úspěšný. 4:1!

Střely 21 – 15

Poslední třetinu začali Devils v oslabení, za hru vysokou holí Schlemka. Blackhawks více než tři minuty neopustili ďábly k puku, ale vše pokryl brankář Schneider nebo vynikající obránci. Cory Schneider by si dnes zasloužil být mezi hvězdami zápasu, jeho zákroky jsou jisté a perfektní. Dokonce i hráči z města Al Caponeho použili znovu prověření verdiktu rozhodčího, ale také neuspěli. Oba týmy tedy svou možnost TimeOutu již ztratily. Za krosček byl potrestán Adam Larsson, ovšem hned v oslabení ujel Jacob Josefson , ale byl držen, počet lidí na ledě se tedy vyrovnal, hrálo se skoro 2minuty 4na4. V průběhu třetí periody se zdálo, že rozhodčí své verdikty šetří nebo nejsou v pozornosti, několik zákroků bylo na hraně.   Chicago zkusilo velmi riskantní hru a od 6:42 hrálo bez brankáře. Tlak na branku Devils se zvýšil, ale Schneider byl dnes sebejistý. Závěrečná hra v početní výhodě a tlak na branku byl využit 90 vteřin před koncem třetí periody, kdy snížil na 4:2. Tento stav zůstal i po vypršení základní hrací doby a Devils po zásluze porazili úřadující vítěze Stanley Cupu, naposledy tomu bylo 27. 3. 2012.

Střely 26 – 29

New Jersey Devils 4-2 Chicago Blackhawks

4. Stempniak (bez asistence), 18. Palmieri (Zajac), 19. Zajac (Severson, Stempniak), 28. Cammalleri (Severson, Palmieri) – 39. Kane (Gustafsson, Shaw), 59. Kero (Panarin, Teravainen)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Severson, Moore, Schlemko, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Tlustý – Tootoo, Josefson, Kalinin – O’Neill, Gionta, Farnham

Chicago Blackhawks: Crawford (ve 21. střídán Darlingem) – Seabrook, Svedberg, Hjalmarsson, van Riemsdyk, Gustafsson, Daley – Garbutt, Toews, Panarin – Kane, Anisimov, Teräväinen – Tichonov, Kero, Daňo – Shaw, Krüger, Desjardins

Rozhodčí: Chris Lee, TJ Luxmore – Derek Nansen, Tim Novak

Diváci: 16 514

Autor článku: Jan Zhejbal

Zdroj obrázku: Andy Marlin/NHLI via Getty Images

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?