Peklo / Ohlasy / Devils byli po výhře nad obhájcem Stanley Cupu po právu spokojení

Devils byli po výhře nad obhájcem Stanley Cupu po právu spokojení

Už jen zmínka o finále Východní konference minulý rok proti Blackhawks vyvolala v Kyle Palmierim nehezké vzpomínky.

Útočník, který tehdy ještě hrál v drese Ducks byl pouze krůček od finále. Bohužel pro něj Chicago dokázalo sérii otočit a nakonec vyhrát i Stanley Cup.

Ani přes výměnu a přechod k Devils Kyle Palmieri nezapomněl na to, jak smutné bylo vyřazení v minulé sezóně. Díky tomu měl však o motivaci postaráno.

“Hlavně minulý rok, prohra v 7. zápase,” řekl Palmieri po tom, co v noci dal gól a na jeden přihrál. ,,Když jsem viděl rozpis zápasů, tak jsem věděl, že nás čeká těžký zápas, ale je to jeden ze zápasů, které si musíte zakroužkovat. Je to dobrý tým. Pokaždé když hrajete proti obhájcům Stanley Cupu, tak je to velká zkouška. Náš tým roste a stále se zlepšuje, měli jsme hodně venkovních zápasů a poprali jsme se s tím relativně dobře, teď chceme nasbírat body i doma.”

Prohra 5-3 proti Blackhawks však v Palmierim opravdu zakořenila.

,,Celé léto o tom přemýšlíte.” řekl. ,,Byl to poslední zápas v sezóně a nevyšel tak, jak bychom jsme si přáli. Pokaždé, když hrajete proti obhájci je to skvělé poměření. Když porazíte tým, který je posledních pár let tak úspěšný tak vám to dodá hodně sebevědomí.”

Palmieri, který má 3 góly a 4 asistence v  jeho posledních 5 hrách, strávil hodně času nad tím, když přemýšlel o tom, co mohl udělat jinak v onom zápase ve finále konference.

,,Díváte se zpátky a strávíte měsíce přemýšlením o tom, co jste mohl udělat jinak”, řekl. ,,Speciálně v 7. hře play-off, kde i maličkosti dělají zápas. Snad budeme v této pozici brzo i my a zvládneme ji lépe.”

Palmieri vsítil i druhý gól v tomto utkání – ten by byl jeho 100. bodem v kariéře – bohužel nebyl uznán.

Hned po gólu dával rozhodčí T.J. Luxmore na vědomí, že gól uznán nebude pro vražení do gólmana, které gólu předcházelo. Kalinin a obránce Blackhawks Daley narazili do Scotta Darlinga poté, co vychytal Kalinina. Kouč Hynes se tak rozhodl pro trenérskou výzvu a nechal situaci posoudit videorozhodčím. Poprvé v historii New Jersey Devils.

,,O výzvě si myslím, že jí musíte použít v nejlepším možném čase a ten jsme cítili právě v ten okamžik,” vysvětloval Hynes. ,,Nakonec se ukázalo, že rozhodčí se nemýlil, ale my jsme to vnímali jako správné rozhodnutí, bohužel to nevyšlo.”

Přestože Devils ztratili možnost timeoutu, tak to stále vypadalo jako dobrý nápad za stavu 4-0.

,,Nebyl to až tak velký fakt že jsme vedli,” řekl Hynes. ,,Bylo to o tom, že jsme cítili, že  je to správné rozhodnutí.”

Pokud byly ve hře Devils nějaké negativa, byla to rozhodně powerplay Chicaga, která začala již 6:42 před koncem třetí třetiny.

Za celých skoro 7 minut se Devils nedostali k prázdné bráně. Jedinou šanci měl Stephen Gionta, ten však minul.

,,Každý chce zkusit vyhrát,” řekl centr Travis Zajac. ,,Pokud byste hledali tým, který by to mohl dokázat, bylo by to právě Chicago spolu s Kanem a Toewsem. Myslím si, že naši obránci a Cory Schneider odvedli skvělou práci.”

Na levém křídle odehrál po zranění Jiří Tlustý 14:46 a připsal si 2 střely a 1 hit.

,,Popravdě, bylo to opravdu dobré, lepší než jsem čekal,” řekl Tlustý o svém rameni. ,,Jsem z toho nadšený, ale ještě nadšenější jsem z dnešní výhry, byla to velká výhra.”

Tlustý také řekl, že neměl ani žádnou ochranu ramena.

,,Jen jsem se před zápasem pořádně rozcvičil a ujistil se, že rameno je připravené na zápas,” řekl. ,,Jak jsem řekl, cítil jsme se překvapivě velmi dobře. V pár situacích jsem to cítil, ale jinak to bylo opravdu dobré.”

Hynes nasazoval proti útoku Toewse defenzivní pár Greene a Larsson. I proto měl Larsson odehráno 27:27 a Greene 26:27.

V posledních 10 zápasech, které Schneider odchytal, má statistiku 7-2-1, 2.05 obdržených gólů na zápas a 92,5% úspěšnost zákroků.

zdroj: Fire & Ice Blog

 

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?