Peklo / Preview / Ďáblové dnes hostí Kosatky z Vancouveru

Ďáblové dnes hostí Kosatky z Vancouveru

Do New Jersey dnes zavítá další tým ze Západní konference – Vancouver Canucks! Je to tedy tým, ze kterého před dvěma lety zamířila do New Jersey, současná jednička Ďáblů, Cory Schneider. Zatím je otázkou, zda Cory nastoupí – trenér Hynes se zatím nerozhodl, zda bude chytat Cory nebo Keith Kinkaid.

Historie
Historii tohoto kanadského týmu datujeme v NHL od roku 1970. V tomto roce vstoupili do NHL společně s Buffalem Sabres, tzn. že jsou o 12 let starším týmem, než New Jersey Devils…ovšem úspěchy se Ďáblům rovnat nemůžou. Canucks zatím ve své historii nedokázali získat Stanleyův pohár ani jednou. Největšími úspěchy jsou zatím vítězství základní části v sezonách 2010/11 a také o rok později 2011/12. Nic více však z těchto nadějně rozjetých sezon vytěžit nedokázali. Mezi valikány, kteří v dresu Kosatek nastupovali si jistě můžeme pamatovat například Igora Larionova, Pavla Bureho, Trevora Lindena, Markuse Näslunda, Marka Messiera, Matse Sundina, v současnosti pak kupříkladu švédská dvojčata Sedinova. V týmu Kosatek také nastupuje český zástupce, a to Radim Vrbata, který po slabších letech v Kanadě dokázal svoji kariéru restartovat a prezentuje se perfektními výkony.

Loni Devils a Canucks odehráli dva vzájemné zápasy, přičemž každý tým dokázal jednou zvítězit na domácím kluzišti.

Aktuální kádr
Brankáři

Ryan Miller, Richard Bachman, Jacob Markstrom** – jasnou jedničkou je v týmu Kosatek Ryan Miller, který přišel do týmu po dlouhých letech strávených v Buffalu, oklikou přes Blues. Miller odchytal zatím 13 ze 14 utkání s úspěšností 0,919, Bachman odchytal zbylý jeden zápas – ten vyhrál a jeho úspěšnost je těsně nad 90 % úspěšných zákroků. Markstrom je zraněn a do této sezony zatím nezasáhl.

Obránci
Matt Bartkowski, Alex Biega, Alexander Edler, Dan Hamhuis, Ben Hutton, Luca Sbisa, Christopher Tanev, Yannick Weber – obrana Kosatek neskrývá žádná velká jména, působí však ale v letošní sezoně poměrně jistě.

Útočníci
Sven Bartsch, Alexandre Burrows, Adam Cracknell, Derek Dorsett, Brendan Gaunce, Jannik Hansen, Chris Higgins, Bo Horvat, Jared McCann, Brandon Prust**, Daniel Sedin “A”, Henrik Sedin “C”, Brandon Sutter, Jake Virtanen, Radim Vrbata – bodování svého týmu vedou bratři Sedinové, Daniel s 11 body (4+7) a Henrik s body 9 (3+6). Nejlepším střelcem je s 5 góly Jared McCann. Radim Vrbata je v bodování svého týmu na 5. místě s 3 góly a 3 asistencemi.

Změny v kádru
Odchody

Eddie Läck (Hurricanes), Kevin Bieksa (Ducks), Brad Richardson (Coyotes), Cal O`Reilly (Sabres), Zack Kassian (Canadiens), Bobby Sanguinetti (Sabres), Shawn Matthias (Maple Leafs), Brandon DeFazio (Bruins), Mike Zalewski (Utica Comets), Ryan Stanton (Capitals), Nick Bonino (Penguins), Adam Clendening (Penguins), Jeremie Blain (Chicago Wolves), Tom Sestito (Penguins), Darren Archibald (Kalamazoo Wings), Frank Corrado (Maple Leafs), Brandon McMillan (Ingolstadt)

Příchody
Ben Hutton (Univ. of Maine), Joseph LaBate (Univ. of Wisconsin), Mackenzie Stewart (Prince Albert Raiders), Jordan Subban (Belleville Bulls), Matt Bartkowski (Bruins), Brandon Prust (Canadiens), Richard Bachman (Oilers), Taylor Fedun (Sharks), Blair Jones (Flyers), Brandon Sutter (Penguins), Adam Cracknell (Blues), Travis Ehrhardt (Utica Comets), John Kurtz (Ducks)

Aktuální forma Canucks
Canucks včera hráli v Buffalu. Zápas, který jste mimo jiné mohli sledovat u nás na webu, prohráli 3-2. Bylo to druhá prohra v řadě, když ve středu prohráli doma s Pens taktéž 3-2. V Buffalu odstartovaly Kosatky dlouhý 7zápasový trip po kluzištích týmů Východní konference, poslední ve Winnipegu. Po Buffalu následují Ďáblové, Blue Jackets, Senators, Maple Leafs, Canadiens a trip uzavřou ve Winnipegu.

PŘEDPOKLÁDANÁ SESTAVA DEVILS
Sestava bude doplněna, jakmile bude zveřejněna.

TAK NEZAPOMEŇTE – V 1:00 ZAČÍNÁME! LET’S GO DEVILS!!!!!

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?