Peklo / Reporty / Ďáblové vyhráli i druhé domácí utkání za sebou!

Ďáblové vyhráli i druhé domácí utkání za sebou!

New Jersey Devils pokračují v perfektní formě a dokázali zvítězit i ve druhém domácím zápase v řadě. Po posledním vítězství nad obhájcem Stanley Cupu dnes Ďáblové skalpovali i Kosatky z Vancouveru v prodloužení.

Zápas začal v rychlém tempu a během první půl minuty hráči obou týmu prověřili soupeřovy brankáře. Úvod zápasu ale patřil kosatkám. Po zmateném vyhazování puku u obraného pásma se k plácnutí do puku dostal Higgins a ten prošel až za záda Keitha Kinkaida. 0:1! K vyrovnání z další akce měl blízko Gionta ale kotouč se opřel o tyčku branky , kterou hájil Miller. Po inkasované gólu se zdáli ďáblové trochu ospalí, Damon Severson bránil ve hře a dostal tak svůj tým do oslabení. Jelikož nejsou přesilové hry silnou stránkou Vancouveru, výsledek se hned dostavil. Travis Zajac získal puk na modré čáře, zavezl ho před Millera a nahrál dojíždějícímu Adamovi Henriquemu a ten v oslabení vyrovnal. 1:1! Hra se tímto dostala do tempa, akce se střídaly na obou stranách. Nedalo se definovat, který tým by lepší, oba měli šance a hra měla spád. Tvrdá práce se ďáblům vyplatila a necelé 4 minuty před koncem první periody se doslali do přečíslení, Stempniak ujel, nahrál Cammallerimu a ten překonal brankáře Millera. 2:1!

Netrvalo dlouho a mladík Virtanen se s pukem obtočil kolem branky, překvapil Kinkaida a kotouč doputoval za jeho záda. Tuto situaci si ještě nechal prověřil trenér Hynes videorozhodčím, protože to vypadalo, jakoby byl KinKaid bráněn v pohybu v brankovišti jedním z hráčů Canucks. A to se vyplatilo! Newarský brankář byl opravdu bráněn a gól nebyl uznán. Koncem třetiny byl vyloučen Palmieri a v oslabení se dostali opět do přečíslení ten a ten, ale tyčka Millerovi branky byla proti. Evidentně hra v oslabení dělala ďáblům dobře.

Střely 6 – 13

Druhá perioda začala akcí Canucks, kterou Kinkaid vyrazil maskou, která následně musela být vyměněna. Naštěstí to všechny na ledě spíše pobavilo. Více ze hry měli Devils, krásnou individuální akci z poza rohu předvedl například Kalinin. Tlak pokračoval až do 26.minuty, kdy se ke střele dostali také Vancouverští. Po zahákování Bo Horvata ve 28.minutě se dostali ďáblové do přesilové hry, dokázali soupeře zatlačit do obraného pásma, vytvořili si několik šancí, ale žádná ze stel neskončila za zády brankáře Millera. Po vyrovnání sil na ledě se utvořil před brankou Vancouveru obrovský závar, ovšem gólový stav se nezměnil. Ten se změnil až po vynikající hře alá Jaromír Jágr. Z poza branky si podržel puk Kalinin a vystřeli z prostoru kruhu pro vhazování. Byl to jeho první gól v NHL. 3:1!

Tento stav ale netrval dlouho, z levé strany vystřelil Edler a Jordin Tootoo nešťastně tečoval za záda Kinkaida. 3:2! Toto se neobešlo bez odezvy, Jordin Tootoo si slovně vyměňoval názory s hostujícími hráči a před vhazováním si z lavičky dojel pro souboj s Dorsettem. Oba hráči tak byli vyloučeni ze hry na 10 minut. To trochu rozladilo tým New Jersey a po pár minutách se se dostali do problémů, když se před branku dostal Baertschi a dokázal v pádu po přihrávce Huttona vyrovnat. 3:3! Po rozehrávce se do mladičkého Virtanena pustil rozjetý Farnham a další souboj byl na světě. 5 minut před koncem druhé části měli možnost hrát Devils přesilovou hru 5na3 po dobu 90 sekund. Ale ani takto dlouhou přesilovku nedokázali po velkém tlaku využít. Konec druhé části patřil hře 4na3 z pohledu Vancouveru, která byla plná osobních soubojů a šancí. Obrovskou šanci Radima Vrbaty ve službách Canucks zneškodnil skvělým zákrokem ďábelský gólman.

Střely 23 – 23

Z úvodního oslabení se domácí rychle oklepali a po vyrovnání sil na ledě se opět hrál hokej nahoru dolů. Rozhodčí se v poslední části opravdu činili a dalším vyloučením snížili počet hráčů ve hře. Ďáblové se dostali do oslabení a uzamčení ve vlastním obranném pásmu čelili náporu Canucks. S přibývajícím časem se hra obou týmů měnil a n spíše obranou, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. V polovině třetí periody dostal Adam Larsson 5-ti minutový trest za bodyček. Devils se tím dostali do velmi dlouhého oslabení, které hráče z Newarku přečkali bez újmy ovšem pod velkým tlakem. Vysoké tempo na golovém stavu nic nezměnilo a tak se hra přesouvá do prodloužení. 3:3

Střely 26 – 30

Prodloužení začalo v obranném pásmu Devils, kde se narodila šance na výhru při vyloučení hráče hostí za nedovolené bránění. Trenér Hynes si vzal TimeOut a na ledovou plochu poslal sestavu Henrique – Cammalleri – Palmieri – Zajac. Ti si vytvořili značnou převahu a Kyle Palmieri po přihrávce Cammalleriho do prázdné branky vstřelil gól. Devils vítězí ve druhém po sobě jdoucím utkání v řadě.

Střely  28 – 31

New Jersey Devils 4-3 OT Vancouver Canucks

6. SHG Henrique, 17. Cammalleri, 31. Kalinin (Palmieri, Larsson), 64. PP Palmieri (Cammalleri, Stempniak) – 3. Higgins (McCann), 32. Edler, 35. Baertschi (Hutton, Horvat)

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Larsson, Greene, Severson, Moore, Schlemko, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Tlustý – Tootoo, Josefson, Kalinin – O´Neill, Gionta, Farnham

Chicago Blackhawks: Miller (Bachman) – Tanev, Edler, Bartkowski, Hamhuis, Weber, Hutton – Vrbata, H. Sedin, D. Sedin – Virtanen, Sutter, Burrows – Hansen, Horvat, Baertschi – Dorsett, McCann, Higgins

Rozhodčí: Francis Charron, Kyle Rehman – David Brisebois, Derek Nansen

Diváci: 14 896

Autor článku: Jan Zhejbal

Zdroj obrázku:  Adam Hunger/Getty Images