Peklo / Ohlasy / Z arény Devils se stává tvrz. 3 výhry po sobě jsou toho důkazem

Z arény Devils se stává tvrz. 3 výhry po sobě jsou toho důkazem

Brankář Kinkaid setřásl nervozitu a vychytal výhru Devils v poměru 4:3 v prodloužení nad Kosatkami z Vancouveru. Připsal si 28 zákroků.  Sergej Kalinin, letní ruská posila pro změnu skórovala a v půli zápasu zvyšovala na 3:1. 

“Nehrál jsem skoro měsíc, za takovou dobu se musíte potýkat s nervozitou, ale žádné výmluvy. Musíte být připraven ať se děje cokoliv,” říká Kinkaid. “Je to skvělý pocit, opět vyhrát. Zahráli jsme dobře oslabení a všichni hráči odvedli kus práce.”

Kinkaid nenastoupil od prohry 1:3 s Nashvillem 13.října. Cory Schneider odchytal 10 zápasů po sobě.

John Hynes nešetřil chválou na Keitha Kinkaida: “Keith nehrál 10 utkání po sobě a když se podíváte co dnes předvedl, některé zákroky byly opravdu skvělé. Když se vám podaří oslabení tak jako dnes, mnohokrát za tím stojí váš výborný gólman. Zachytal fakt neuvěřitelně. Ukazuje to jeho psychickou vyspělost, odolnost a samozřejmě také to, že je opravdový profík.”

“Víme, že máme dva dobré chlapíky, kteří nám pomáhají vyhrávat zápasy.” Dodává nakonec kouč Hynes.

Sergej Kalinin musel čekat 13 duelů než skóroval. Jeho první gól v kariéře NHL padl v čase 10:31 druhé třetiny. 24-letý Rus vybruslil z pravého rohu na kruh a vyslal střelu se kterou si Miller neporadil.

“Konečně,” řiká Kalinin v po zápasovém rozhovoru.

Kalinin udělal svůj první bod 24.října proti Buffalu. Byla to asistence na Cammalleriho gól. Branku se mu podařilo dát až nyní, i když měl předtím několik dobrých šancí.

To, že nedal gól, neměl na paměti Kalinin často, ale samozřejmě chce skórovat jako každý hokejista. “Mám opravdu radost. Je důležité, že jsem se prosadil, avšak výhra je pro mě důležitější.” 

 “Je to pro něj jen dobře,” přidává kouč Hynes. “Můžete vidět jak se pořád zlepšuje. Je to pěkný pocit, vidět hráče jako on, který se snaží na tréninku a pracuje tvrdě, skórovat.”

 Devils vyhráli poslední 3 zápasy v domácí aréně Prudential Center. Takže se zlepšili na rekord 4-3-1 ve statistice domácích utkání.

“Doufejme, že budeme dobří doma i venku, poněvadž takový je samozřejmě cíl.” Vyjádřil se k tomuto tématu Mike Cammalleri, tahoun ofenzivy mužstva.

“Jistě, že chceme vyhrávat doma, ale když se dostanete na statistiku venku vs. doma, není to jiná mentalita.” Říká Hynes. “Chceme prostě vyhrávat každý duel, ať je to doma nebo venku. Jenže pro naše fanoušky a pro týmy co přijedou k nám, chceme, aby toto místo bylo to, že kterého se těžko odvážejí body. Poslední dva večery bylo obecenstvo fantastické, to našemu týmu opravdu pomáhá a dodává energii. Je hezké vidět, že jsme za naše úsilí odměněni. Doufám, že si udržíme silnou základnu fanoušků a najdeme způsob, jak vyhrávat domácí zápasy.”

Zajímavosti:

Adam Henrique dal svůj druhý gól v oslabení tuto sezónu a 11. v kariéře. Tak dorovnal Brad Marchanda z Bostonu a Brandona Suttera. jen John Madden a Patrik Eliáš dali více gólů z oslabení v historii Devils. Madden 17 a Eliáš 16.

Palmieriho asistence na Kalininův gól byla jeho 100. bodem v kariéře NHL. V prodloužení přidal gól, a tak má po tomto zápase 101 bodů. Palmieri nasbíral 4 góly a 5 asistencí v posledních šesti zápasech.

Zajac asistoval u Henriqueho gólu a tak má nyní 6 gólů a 5 asistencí z posledních 9 duelů.

Bývalý brankář Devils Martin Brodeur je nyní asistentem generálního manažera St.Louis. V úterý nebude přítomen na utkání Devils vs. St.Louis, jelikož je podle mluvčího Blues na skautingovém tripu ve Finsku.

Zdroj: Fire and Ice blog

Zdroj fotky: Andy Marlin, NHL.com

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?