Peklo / Preview / Do Prudential Center se dnes vrácí Martin Havlát jako Bluesman

Do Prudential Center se dnes vrácí Martin Havlát jako Bluesman

Ďáblové dnes od 1 hodiny ranní přivítají třetí celek Západní konference po sobě. Dosud dokázali Devils obě utkání vyhrát – proti obhájci titulu Blackhwks 4-2 a proti Kosatkám z Vancouveru urvali borci v červeném druhý bod v prodloužení! 

Dnes čeká Devils třetí tým Západní konference – St. Louis Blues, které v současné době decimují zranění. To však pomohlo Martinu Havlátovi, který se tak na úkor druhých dostal do sestavy a dnes si v Prudential Center zažije svůj debut s notou na prsou. Vedle Havláta se kolem týmu Blues točí další tři výtečníci, kteří ještě loni působili v ďábelském dresu – Peter Harrold, Scott Gomez a Dainius Zubrus, který je zatím beze smlouvy.

Historie
St. Louis Blues jsou starším klubem než Devils, založen byl už v roce 1967, ale nedokázal do současnosti vyhrát ani jednou Stanley Cup. Největšími úspěchy bylo vítězství v základní části v sezoně 1999/2000, to bylo však vše. Nejznámnějšími hráči, kteří hájili barvy Bluesmanů jsou například Al MacInnis, Chris Pronger, Brett Hull, Adam Oates. Česká stopa je v tomto týmu poměrně malá. Od sezony 2010 až do roku 2014 zde působil Vladimír Sobotka. V současné době se začíná prosazovat 22letý Dmitrij Jaškin, ve 13 zápasech má však zatím dvě asistence, tak uvidíme jak si povede dále. Svůj debut dnes zažije již zmíněný Martin Havlát. Loni se zde mihnul Zbyněk Michálek, ten se však vrátil zpět ke Kojotům do Arizony.

Aktuální kádr
Brankáři

Jae Allen, Brian Elliot – Jedničkou je spíše Allen (0,945), který má odchytáno 9 utkání, Elliot jen 6 se slabší úspěšností 0,888, ale zato 4 vítěznými utkáními a jednou prohou v prodloužení.

Obránci
Robert Bortuzzo, Jay Bouwmeester, Joel Edmundson, Carl Gunnarsson, Colton Parayko, Alex Pietrangelo “A”, Kevin Shattenkirk – obrana Bluesmanů je stabilní a je plná zkušených hráčů.

Útočníci
David Backes “C”, Patrik Berglund, Kyle Brodziak, Troy Brouwer, Robby Fabbri, Scott Gomez, Martin Havlát, Dmitrij Jaškin, Jori Lehtera, Steve Ott, Magnus Paajarvi, Ryan Reaves, Jaden Schwartz**, Paul Stastny**, Alex Steen “A”, Vladimir Tarasenko, Scotie Upshall – 
síla útoku je jednoznačně v první útočné lajně Tarasenko – Lehtera – Steen. Útok je jinak v současnosti limitován zdravotními problémy, především pak chybí hostům Schwartz a Stastny.

Změny v kádru
Odchody

Barret Jackman (Predators), Zbyněk Michálek (Coyotes), Brent Regner (Panthers), John McCarthy (Sharks), T.J. Oshie (Capitals), Phil McRae (Bakersfield Condors), Chris Porter (Flyers), Adam Cracknell (Canucks), Marcel Goc (Adler Mannheim), David Shields (Adirondack Thunder), Dainius Zubrus (bez angažmá)

Příchody
Colton Parayko (Univ. of Alaska), Jordan Schmalz (Univ. of North Dakota), Konrad Abeltshauser (Sharks), Danny Kristo (Rangers), Jordan Caron (Avalanche), Troy Brouwer (Capitals), Pheonix Copley (Capitals), Peter Harrold (Devils), Kyle Brodziak (Wild), Luke Opilka (Kitchener Rangers), André Benoit (Sabres), Justin Hodgman (Coyotes), Vince Dunn (Niagara Icedogs), Scottie Upshall (Panthers), Scott Gomez (Devils), Dainius Zubrus (Devils), Martin Havlát (Devils)

Aktuální forma Blues
Jak bylo zmíněno, kádr Blues nyní souží zranění především v útočných řadách. Poslední dva nelehké zápasy však dokázali Bluesmani i tak vyhrát – proti Hawks 6-5 v prodloužení a o víkendu roznesli Nashville 4-0. St. Louis nyní drží druho upozici západní konference s 21 body a v lize drží pozici číslo 4. Pro Devils tedy z těchto tří týmů Západní konference ndes soupeř nejtěžší.

PŘEDPOKLÁDANÁ SESTAVA DEVILS
Schneider – Greene, Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Cammalleri, Henrique, Stempniak, Kalinin, Zajac, Palmieri, Tlustý, Josefson, Tootoo, Farnham, Gionta, O’Neill

PŘEDPOKLÁDANÁ SESTAVA BLUES
Allen – Bouwmeester, Pietrangelo, Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Steen, Lehterä, Tarasenko – Upshall, Backes, Fabbri – Havlát, Gomez, Brouwer – Pääjärvi, Brodziak, Jaškin

TAK NEZAPOMEŇTE – V 1:00 ZAČÍNÁME! LET’S GO DEVILS!!!!!

Komentáře

Čtěte také

Kdo je Nikita Gusev? Bude přínosem pro Devils?

Očekávaný podpis nového hráče se včera odpoledne stal skutečností. Ray Shero ukázal svůj obchodní um a z Vegas Golden Knights získal levé křídlo, rodáka z Ruska, Nikitu Guseva. Kdo je vlastně Nikita Gusev? Odkud přišel a jak moc dobrý hráč to je, si teď představíme. Příchod sedmadvacetiletého útočníka byl již několik týdnů předmětem diskuzí na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.