Peklo / Reporty / Devils uctili armádu, soupeři ze St. Louis ale podlehli 0:2

Devils uctili armádu, soupeři ze St. Louis ale podlehli 0:2

Ďáblové při tzv. military night uctili ve své svéně vojáky a ostatní členy armády. Fanoušky ale výhrou potěšit nedokázali, dokonce ani vstřeleným gólem.

První třetina zápasu vyšla lépe domácím hráčům. Ti svého soupeře opticky přehrávali, žádnou větší šanci si ale ne a ne vytvořit. To přišlo až v průběhu 10. minuty po nevyužité přesilovce, kdy čtvrtá lajna vybojovala kotouč v útočném pásmu. Spolupráce O’Neilla a Gionty ale úspěch Ďáblům nakonec nepřinesla. Na druhé straně nejvíce v průběhu 17. minuty zahrozil ruský kanonýr Tarasenko, ale Schneider byl připraven. Bezbranková první perioda přinesla celkem 17 střel, z nichž 11 vyslal celek z Newarku.

Druhá část hry už jednu branku přinesla. Zasloužili se o ní dva bývalí hráči Devils – Scott Gomez nahrál do mezikruží na Martina Havláta, který nekompromisní střelou prostřelil Coryho Schneidera. Hosté tak vedli 1:0 a snažili se skóre navýšit. Do žádné větší šance se ale ani jeden z celků nedostal a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro St. Louis. A Bluesmani vedli zcela zaslouženě, druhá třetina se New Jersey moc nepodařila.

Do třetí dvacetiminutovky opět lépe vstoupili hosté. Ti pokračovali v dobrém výkonu a v průběhu 44. minuty se dostali do dvoubrankového vedení. Pietrangelo dopravil puk na hůl Magnuse Pääjärviho, který střelou zápěstím překonal domácího brankáře. V polovině utkání si Ďáblové vytvořili dobré gólové šance, ale jako velká překážka se ukazoval brankář Jake Allen. V 57. minutě měl dobrou akci Palmieri, který objel branku, ale puk do ní nedokázal dopravit. Od té doby New Jersey tlačilo a mělo puk více v držení. 80 sekund před koncem navíc odvolalo brankáře, ovšem už se na nic nezmohlo. Branka Seversona nebyla uznána, jelikož padla až po závěrečné siréně.

New Jersey Devils 0:2 St. Louis Blues
25. Havlát (Gomez, Brouwer), 44. Pääjärvi (Jaškin, Pietrangelo)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene “C”, Severson, Moore, Schlemko, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri “A” – Palmieri, Zajac “A”, Kalinin – Tootoo, Josefson, Tlustý – O´Neill, Gionta, Farnham

St. Louis Blues: Allen (Elliot) – Pietrangelo “A”, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson – Tarasenko, Lehterä, Steen “A” – Brouwer, Backes “C”, Upshall – Havlát, Gomez, Fabbri – Pääjärvi, Brodziak, Jaškin

Rozhodčí: Dwyer, Martell – Cormier, Berg

Diváci: 13 310 (Prudential Center)
Střely: 24:28 (11:6, 4:14, 9:8)
Hvězdy zápasu: 1. Jake Allen (24 zákroků, 0 inkasovaných gólů), 2. Martin Havlát (1+0), 3. Magnus Pääjärvi (1+0)

Zdroj obrázku: Elsa/Getty Images

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …