Peklo / Hlavní zprávy / Devils i podruhé v sezoně dokázali porazit Chicago!

Devils i podruhé v sezoně dokázali porazit Chicago!

I ve svém druhém utkání proti Chicago vzešli Ďáblové vítězně. Dokázali totiž vyloupit United Center a po výhře 3:2 si odvezli oba dva body!

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL
Hráči s ďábelským „N“ na hrudi začali zápas ve velkém tempu jak je jejich dobrým zvykem a ukázali tak před plným United Center, že se úřadujícího mistra jen tak nezaleknou. Hra měla spád až do 6 minuty kdy byli vyloučení hned dva hráči Devils, Moore za podražení a Severson za hru vysokou holí a Chicago tak hrálo přesilovou hru 5na3. Domácí uzavřeli hru v útočném pásmu, a po tlaku proměnil střelou pod tyčku Patrick Kane. 1:0!
Indiány gól samozřejmě nabudil a pokračovali nátlakem na Schneiderovu branku. Ďáblové dostali možnost si zahrát také přesilovou hru po nedovoleném bránění jednoho z hráčů domácích. Devils také uzavřeli soupeře v jeho obranném pásku a po chvíli se rozeznila tyčka za zády brankáře Crawforda. Ovšem to byla jediná střela v přesilovce. Po vyrovnání sil předvedli krásnou akci O’Neill – Moore – Farnham, ale domácí golman byl pozorný. Po sérii nepřesností na obou stranách se najednou po střele Kanea a zákroku Schneidera objevil před odkrytou brankou Krüger, ale Gionta pomohl zabránit náskoku Hawks, když tečoval jeho střelu pouze na brankovou konstrukci.

Začátek druhé periody začal pro Devils výborně hned v první minutě se po sérii nepřesných přihrávek dokázal z poza obránců prosadil nenápadnou střelou Adam Henrique a vyrovnal. 1:1!
Blackhawks jakoby nechtěli tomuto uvěřit a hra najednou dostala nový náboj, akce na oboustranných zastavila až hra v oslabení, kdy Jordin Tootoo nedovoleně bránil při úniku do obranného pásma domácích. Oslabení Devils zvládli dobře, k ničemu většímu útočníky Chicaga nepustili a stav zůstal nezměněn. Hra New Jersey byla celkově nevyrovnaná, hodně nepřesností a slepých přihrávek. Od 13. minuty měli možnost ďáblové hrát další přesilovou. Hru, během níž byla nastřelena pouze tyčka Crawfordovy branky. Díky již zmiňované nepřesné hře nedokázali Devils výrazněji ohrozil soupeře. Ale najednou bylo vše jinak když po pomalém rozjezdu unikal Kyle Palmieri a pomocí nahrávky od Sergeje Kalinina dokázal dopravit puk do branky rozhozeného Crawforda. 1:2!
Chicago sice po inkasovaném gólu začalo hrát agresivněji, dokonce se závěrečným hvizdem měl Cory Schneider plné ruce práce po nátlaku, ale na stavu ale do konce třetiny se již stav neměnil.

V úvodních dvou minutách vytvořili Blackhawks na branku devils veliký tlak, ale brankář Cory Schneider byl na svém místě a žádný puk za svá záda nepustil. V dalších minutách to vypadalo, jakoby domácí hráli přesilovku, protože hosty nepustili ven ze třetiny. Což se nakonec vyplnilo a Ďáblové díky nedovoleného zákroku Travise Zajaca opravdu hráli oslabení. Při něm se dostali indiáni ke větší střele až ke konci, ale ďábelský brankář dnes opravdu chytal bravurně. V druhé polivě třetíperiody New Jersey výrazně zlepšili bruslení a na jejich hře to bylo znát. Dostali se do několika akcí a přečíslení, ale v 54. minutě se po přenesení hry z těžkého úhlu dokázal prosadil útočník  Panarin a vyrovnal. 2:2!

Vzápětí měl obrovskou šanci Sergej Kalinin, kdy před branku dostal nahrávku od Palmieriho, který se obtáčel za brankou, ale neproměnil. Mike Cammalleri zahákoval a dal Chicagu další možnost přesilové hry. V oslabení dokonce ujel po levé straně Lee Stempniak, ale domácího gólmana nedokázal mezi betony překonat. Hráči od hudsonské řeky se nevzdávali a bojovali.

A vyplatilo se. Koncem poslední části se hráči z New Jersey dostali do přesilové hry, kterou hned v jejím začátku dokázal zužitkovat Sergej Kalinin a po přihrávce od Palmieriho zvýšil skóre ve prospěch jeho týmu. 2:3!
Více než 90 sekund hráli obhájci titulu bez brankaře, ale na skóre se již nic nezměnilo a tak Ďáblové podruhé v této sezoně porazili Chicago v základní hrací době.

Chicago Blackhawks 2:3 New Jersey Devils
7. Kane (Toews, Teräväinen), 54. Panarin (Gustafsson, Kane) – 21. Henrique (Moore), 38. Palmieri (Kalinin), 58. Kalinin (Palmieri, Schlemko)