Peklo / Ohlasy / Severson: Všetci odohrali solídne stretnutie

Severson: Všetci odohrali solídne stretnutie

Cory Schneider bol v minulom zápase zvolený za najlepšieho hráča stretnutia. Dnes naňho čakalo ťažké rozhodovanie, pretože musel vybrať najlepšieho hráča z tímu po tom, čo Diabli na domácom ľade predviedli skvelý výkon a proti Pittsburghu Penguins vyhrali jednoznačne 4-0.

Schneider sa vyjadril, že „tu je veľa chlapcov, ktorí by to mohli dostať“, pretože celý tím dnes podal bravúrny výkon a bol to zatiaľ jeden z najlepších zápasov Devils v prebiehajúcej sezóne.

Pre predstavu, Mike Cammalleri zakončil duel s gólom a dvoma asistenciami, Lee Stempniak strelil taktiež gól a na jeden prihral a Bobby Farnham skóroval proti svojmu bývalému zamestnávateľovi, ktorý ho pred 3 týždňami poslal na waiver listinu nechránených hráčov.

Americký brankár sa nakoniec rozhodol pre obrancu Damona Seversona.

„Proste si myslím, že hral naozaj výborne,“ povedal Schneider. „Neurobil dnes žiadne chyby a bol naozaj dobrý“.

Severson si zo zápasu odniesol nielen pochvalu od svojho brankára, ale aj asistenciu, štyri strelecké pokusy a dva hity.

„Myslím, že to bola situácia, kedy hral tvrdo, naozaj tvrdo v ostatných dvoch zápasoch, aj v zápase proti Chicagu,“ povedal tréner John Hynes. „Dnes hral proti dvom najlepším útokom, tak isto aj proti Chicagu, ako mladý chalan a hral naozaj tvrdo defenzívne a myslím, že si to tím všimol a za to ho rešpektuje. Na mladého hráča predvádzal kompletnú hru, kedy bol schopný ubrániť pár naozaj dobrých hráčov“.

„Ďalším aspektom jeho hry je vyvezenie puku a dnes bol naozaj schopný dostať puk z pásma a robil tie správne rozhodnutia s pukom.“

Severson neočakával, že Schneider vyberie práve jeho za najlepšieho hráča zápasu.

„V skutočnosti som bol prekvapený,“ povedal mladý obranca. „Myslím, že pár ostatných hráčov odohralo veľký zápas v ofenzíve. V tíme nebol ani jeden zlý hráč. Myslím, že všetci odohrali solídne stretnutie. Dostať uznanie od Schneidsa, špeciálne od brankára, pred ktorým hráte, som za to veľmi vďačný.“

21-ročný Severson bol v druhom zápase sezóny proti Washingtonu Capitals len zdravým náhradníkom. V ten deň povedal, že urobí všetko pre to, aby sa uistil, že už nikdy nebude iba náhradníkom.

Severson má na svojom konte sedem asistencií a sedem bodov, čo ho radí na prvé miesto tímovej produktivity medzi obrancami. Jeho kolega je od zápasu s Rangers Jon Moore, s ktorým tvorí druhý defenzívny pár.

„Hrať v defenzívnom páre s Mooreom, hneď po Greeneovi a Larssonovi je definitívne to, čo som chcel robiť,“ hovorí Severson. „Cítim to tak, pretože sme obaja naozaj dobrí korčuliari, dokážeme manévrovať s pukom vo všetkých pásmach, môžeme využiť naše zručnosti a rýchlosť, aby sme dostali puk z pásma. Je dobré mať pri sebe hráča, ktorému môžete veriť.“

Severson sa teší na nasledujúci trip po západnej Kanade, kde Diabli najskôr v utorok narazia na Calgary Flames, následne si v piatok zmerajú sily proti Edmontonu Oilers a kanadský trip zakončia v nedeľu vo Vancouveri. Rodák z Brandonu v Manitobe bude najbližšie svojho domova až 23. januára, keď Diabli vycestujú do Winnipegu.

„Cesta do Winnipegu trvá päť hodín, do Calgary približne osem a do Edmontonu deväť,“ povedal Severson. „Takže na tomto tripe bude viacero mojich priateľov a členov rodiny,“ dokončuje mladý obranca, ktorý bol dnes pre Schneidera najlepším hráčom Devils.

foto: devils.nhl.com (Andy Marlin)

Čtěte také

Devils 4-2 Blues

Ďáble, co na to říkáš...?