Peklo / Ohlasy / Severson: Všetci odohrali solídne stretnutie

Severson: Všetci odohrali solídne stretnutie

Cory Schneider bol v minulom zápase zvolený za najlepšieho hráča stretnutia. Dnes naňho čakalo ťažké rozhodovanie, pretože musel vybrať najlepšieho hráča z tímu po tom, čo Diabli na domácom ľade predviedli skvelý výkon a proti Pittsburghu Penguins vyhrali jednoznačne 4-0.

Schneider sa vyjadril, že „tu je veľa chlapcov, ktorí by to mohli dostať“, pretože celý tím dnes podal bravúrny výkon a bol to zatiaľ jeden z najlepších zápasov Devils v prebiehajúcej sezóne.

Pre predstavu, Mike Cammalleri zakončil duel s gólom a dvoma asistenciami, Lee Stempniak strelil taktiež gól a na jeden prihral a Bobby Farnham skóroval proti svojmu bývalému zamestnávateľovi, ktorý ho pred 3 týždňami poslal na waiver listinu nechránených hráčov.

Americký brankár sa nakoniec rozhodol pre obrancu Damona Seversona.

„Proste si myslím, že hral naozaj výborne,“ povedal Schneider. „Neurobil dnes žiadne chyby a bol naozaj dobrý“.

Severson si zo zápasu odniesol nielen pochvalu od svojho brankára, ale aj asistenciu, štyri strelecké pokusy a dva hity.

„Myslím, že to bola situácia, kedy hral tvrdo, naozaj tvrdo v ostatných dvoch zápasoch, aj v zápase proti Chicagu,“ povedal tréner John Hynes. „Dnes hral proti dvom najlepším útokom, tak isto aj proti Chicagu, ako mladý chalan a hral naozaj tvrdo defenzívne a myslím, že si to tím všimol a za to ho rešpektuje. Na mladého hráča predvádzal kompletnú hru, kedy bol schopný ubrániť pár naozaj dobrých hráčov“.

„Ďalším aspektom jeho hry je vyvezenie puku a dnes bol naozaj schopný dostať puk z pásma a robil tie správne rozhodnutia s pukom.“

Severson neočakával, že Schneider vyberie práve jeho za najlepšieho hráča zápasu.

„V skutočnosti som bol prekvapený,“ povedal mladý obranca. „Myslím, že pár ostatných hráčov odohralo veľký zápas v ofenzíve. V tíme nebol ani jeden zlý hráč. Myslím, že všetci odohrali solídne stretnutie. Dostať uznanie od Schneidsa, špeciálne od brankára, pred ktorým hráte, som za to veľmi vďačný.“

21-ročný Severson bol v druhom zápase sezóny proti Washingtonu Capitals len zdravým náhradníkom. V ten deň povedal, že urobí všetko pre to, aby sa uistil, že už nikdy nebude iba náhradníkom.

Severson má na svojom konte sedem asistencií a sedem bodov, čo ho radí na prvé miesto tímovej produktivity medzi obrancami. Jeho kolega je od zápasu s Rangers Jon Moore, s ktorým tvorí druhý defenzívny pár.

„Hrať v defenzívnom páre s Mooreom, hneď po Greeneovi a Larssonovi je definitívne to, čo som chcel robiť,“ hovorí Severson. „Cítim to tak, pretože sme obaja naozaj dobrí korčuliari, dokážeme manévrovať s pukom vo všetkých pásmach, môžeme využiť naše zručnosti a rýchlosť, aby sme dostali puk z pásma. Je dobré mať pri sebe hráča, ktorému môžete veriť.“

Severson sa teší na nasledujúci trip po západnej Kanade, kde Diabli najskôr v utorok narazia na Calgary Flames, následne si v piatok zmerajú sily proti Edmontonu Oilers a kanadský trip zakončia v nedeľu vo Vancouveri. Rodák z Brandonu v Manitobe bude najbližšie svojho domova až 23. januára, keď Diabli vycestujú do Winnipegu.

„Cesta do Winnipegu trvá päť hodín, do Calgary približne osem a do Edmontonu deväť,“ povedal Severson. „Takže na tomto tripe bude viacero mojich priateľov a členov rodiny,“ dokončuje mladý obranca, ktorý bol dnes pre Schneidera najlepším hráčom Devils.

foto: devils.nhl.com (Andy Marlin)

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?