Peklo / Binghamton Devils / Jak se daří Ďáblům v nižších soutěžích?

Jak se daří Ďáblům v nižších soutěžích?

Dres New Jersey Devils si v príprave pred sezónou oblieklo niekoľko mladých a talentovaných hráčov. Vedenie tímu bolo spokojné s vývojom týchto hráčov, ale rozhodlo sa, že ich čas v Národnej hokejovej lige ešte neprišiel, a tak boli poslaní do AHL alebo do juniorských líg. Poďme sa teda pozrieť, ako sa hráčom, ktorí nedostali príležitosť v prvom tíme, darí na začiatku sezóny.

AHL

Vojtěch Mozík (11 OZ, 1G+6A, +9, 8PIM)

„Potrebuje viac času a skúseností a musí byť schopný odohrať viac minút ako by dostával v prvom tíme,“ povedal tréner John Hynes.

Mozík bol medzi skupinou hráčov, ktorí pred sezónou opustili hlavný tím a začali sezónu na farme. 22-ročný český obranca vstúpil do sezóny tou správnou nohou, keď si v 11 zápasoch pripísal 7 bodov, čo ho zatiaľ radí na druhé miesto v bodovaní medzi obrancami tímu a v defenzíve je najaktívnejším strelcom s 21 streleckými pokusmi. V tabuľke pravdy mu patrí prvá priečka (+9), pričom ostatní hráči majú maximálne +4. Český rodák trávi dosť času v presilových hrách a jeho zámorská kariéra sa zatiaľ uberá tým správnym smerom.

Joseph Blandisi (13 OZ, 6G+5A, -1, 31PIM)

„Vyzerá to tak, že by si tento rok mohol zahrať pár zápasov (v NHL), ak bude aj naďalej hrať výborne,“ povedal Hynes, ktorého Blandisi potešil už v prípravných zápasoch.

Mladý útočník zažíva prvý ročník medzi profesionálmi, a preto ho tréner Hynes poslal do AHL, kde dostáva oveľa viac príležitostí. Blandisi však urobil na hlavného lodivoda Devils dojem, keď v príprave zaznamenal gól a asistenciu a vyslúžil si pochvalu za vyrovnanosť výkonov.

21-ročný center je na druhej priečke bodovania tímu. Za zmienku stojí jeho percentuálna úspešnosť streľby; 6-krát sa tešil zo vstreleného gólu, pričom dovedna ohrozil brankárov súpera len 14-krát, čo je v prepočte 42,9%.

Matt Lorito (13 OZ, 2G+9A, +1, 4PIM)

Len 175 centimetrov vysoký Lorito nepatrí medzi často spomínané mená, ale v tejto sezóne má zatiaľ rovnako bodov ako Blandisi. 25-ročný Kanaďan si odkrútil za Albany 11 zápasov už v minulej sezóne, dokopy odohral za farmu Devils 24 zápasov so ziskom 23 bodov.

Mike Sislo (14 OZ, 8G+5A, -2, 0PIM)

Sislo už nie je žiadny prospekt, americký útočník v januári oslávi 28 rokov, ale jeho hra stojí určite za zmienku. V minulej sezóne sa zaradil medzi trojicu najproduktívnejších hráčov Albany a v tomto ročníku je zatiaľ na prvom mieste s 13 bodmi v 14 zápasoch. Na svojom konte má päť gólov v početnej výhode a jeden v oslabení a je zároveň najaktívnejším strelcom tímu (51 striel).

Stoja za zmienku:

Marc-Andre Gragnani (10 OZ, 0G+8A, -7, 0PIM) – najproduktívnejší obranca tímu

Reid Boucher (9 OZ, 6G+2A, +3, 4PIM)

Yann Dannis – brankár, ktorý už dávno nie je prospekt, ale táto sezóna mu náramne vychádza (11 OZ, 7-1-3, 92,6%SV, 1,97GAA, 1 čisté konto)

OHL

Mackenzie Blackwood – G – Barrie Colts (18 OZ, 12-6, 92,7%SV, 2,45GAA, 2 čisté kontá)

Blackwood podáva v tíme Barrie Colts spoľahlivé výkony, okrem posledného zápasu, v ktorom musel po polhodine hry striedať, keď dostal 4 góly z 13 striel. Prospekt Devils sa na nedostatok práce sťažovať nemusí, v 13 zápasoch z 18 čelil viac ako 30 strelám, ale aj tak si udržiava skvelú úspešnosť zákrokov. V tejto sezóne už zaknihoval dve čisté kontá a aj vďaka nemu sú zatiaľ Colts na prvej priečke Centrálnej divízie a na druhej priečke Východnej konferencie. Colts majú zároveň s Kitchener Rangers najmenší počet inkasovaných gólov (51).

Pavel Zacha – C – Sarnia Sting – (15 OZ, 9G+5A, +6, 26PIM)

Diabli vybrali Zachu z celkového 6. miesta Draftu 2015, po lete s ním podpísali nováčikovský kontrakt a následne ho poslali do juniorského tímu Sarnia Sting, kde zostane minimálne do konca sezóny OHL. Zacha zaujal vedenie Devils svojou robustnou postavou a dobrým ovládaním puku, ale poslalo ho späť medzi juniorov, kde sa môže naďalej zdokonaľovať a byť ešte o čosi lepší a silnejší ako bol v predsezónnom kempe.

Zacha má priemer takmer bodu na zápas a v bodovaní mužstva mu patrí druhé miesto. S tromi gólmi v presilovke je najlepším hráčom tímu. Hráč s číslom 14 podstúpil 202 vhadzovaní, z ktorých vyhral 106.

WHL

John Quenneville – C – Brandon Wheat Kings – (16 OZ, 9G+11A, +10, 15PIM)

Celková 30. voľba Draftu 2014 zažíva vydarený vstup do sezóny, pričom vo Wheat Kings hrá už štvrtú sezónu. Kanadský rodák je zatiaľ s 20 bodmi tretím najproduktívnejším hráčom tímu, pričom dvaja produktívnejší hráči odohrali o štyri, respektíve päť zápasov viac ako Quenneville. Z tímu má najväčší priemer bodov na zápas, tretinu svojich gólov dal v presilovke, jeden pridal v oslabení.

Wheat Kings zatiaľ patrí tretie miesto vo Východnej konferencii, keď v 21 zápasoch získali 26 bodov.

Komentáře

Čtěte také

Můj cíl? Hrát v NHL, říká jasně Jack Hughes

Mediální povinnosti, fanfáry, natáčení, focení… To vše má Jack Hughes za sebou, teď už se ale na rozvojovém kempu opět venuje tomu, co má nejradši – hokeji. „Na ledě si to chci hlavně užít a dělat to, co mám dělat,“ říká skromně. „Hokejista musí milovat možnost, že hraje hokej. Platí to tak i pro mě. …

Leave a Reply

Your email address will not be published.