Peklo / Binghamton Devils / Jak se daří Ďáblům v nižších soutěžích?

Jak se daří Ďáblům v nižších soutěžích?

Dres New Jersey Devils si v príprave pred sezónou oblieklo niekoľko mladých a talentovaných hráčov. Vedenie tímu bolo spokojné s vývojom týchto hráčov, ale rozhodlo sa, že ich čas v Národnej hokejovej lige ešte neprišiel, a tak boli poslaní do AHL alebo do juniorských líg. Poďme sa teda pozrieť, ako sa hráčom, ktorí nedostali príležitosť v prvom tíme, darí na začiatku sezóny.

AHL

Vojtěch Mozík (11 OZ, 1G+6A, +9, 8PIM)

„Potrebuje viac času a skúseností a musí byť schopný odohrať viac minút ako by dostával v prvom tíme,“ povedal tréner John Hynes.

Mozík bol medzi skupinou hráčov, ktorí pred sezónou opustili hlavný tím a začali sezónu na farme. 22-ročný český obranca vstúpil do sezóny tou správnou nohou, keď si v 11 zápasoch pripísal 7 bodov, čo ho zatiaľ radí na druhé miesto v bodovaní medzi obrancami tímu a v defenzíve je najaktívnejším strelcom s 21 streleckými pokusmi. V tabuľke pravdy mu patrí prvá priečka (+9), pričom ostatní hráči majú maximálne +4. Český rodák trávi dosť času v presilových hrách a jeho zámorská kariéra sa zatiaľ uberá tým správnym smerom.

Joseph Blandisi (13 OZ, 6G+5A, -1, 31PIM)

„Vyzerá to tak, že by si tento rok mohol zahrať pár zápasov (v NHL), ak bude aj naďalej hrať výborne,“ povedal Hynes, ktorého Blandisi potešil už v prípravných zápasoch.

Mladý útočník zažíva prvý ročník medzi profesionálmi, a preto ho tréner Hynes poslal do AHL, kde dostáva oveľa viac príležitostí. Blandisi však urobil na hlavného lodivoda Devils dojem, keď v príprave zaznamenal gól a asistenciu a vyslúžil si pochvalu za vyrovnanosť výkonov.

21-ročný center je na druhej priečke bodovania tímu. Za zmienku stojí jeho percentuálna úspešnosť streľby; 6-krát sa tešil zo vstreleného gólu, pričom dovedna ohrozil brankárov súpera len 14-krát, čo je v prepočte 42,9%.

Matt Lorito (13 OZ, 2G+9A, +1, 4PIM)

Len 175 centimetrov vysoký Lorito nepatrí medzi často spomínané mená, ale v tejto sezóne má zatiaľ rovnako bodov ako Blandisi. 25-ročný Kanaďan si odkrútil za Albany 11 zápasov už v minulej sezóne, dokopy odohral za farmu Devils 24 zápasov so ziskom 23 bodov.

Mike Sislo (14 OZ, 8G+5A, -2, 0PIM)

Sislo už nie je žiadny prospekt, americký útočník v januári oslávi 28 rokov, ale jeho hra stojí určite za zmienku. V minulej sezóne sa zaradil medzi trojicu najproduktívnejších hráčov Albany a v tomto ročníku je zatiaľ na prvom mieste s 13 bodmi v 14 zápasoch. Na svojom konte má päť gólov v početnej výhode a jeden v oslabení a je zároveň najaktívnejším strelcom tímu (51 striel).

Stoja za zmienku:

Marc-Andre Gragnani (10 OZ, 0G+8A, -7, 0PIM) – najproduktívnejší obranca tímu

Reid Boucher (9 OZ, 6G+2A, +3, 4PIM)

Yann Dannis – brankár, ktorý už dávno nie je prospekt, ale táto sezóna mu náramne vychádza (11 OZ, 7-1-3, 92,6%SV, 1,97GAA, 1 čisté konto)

OHL

Mackenzie Blackwood – G – Barrie Colts (18 OZ, 12-6, 92,7%SV, 2,45GAA, 2 čisté kontá)

Blackwood podáva v tíme Barrie Colts spoľahlivé výkony, okrem posledného zápasu, v ktorom musel po polhodine hry striedať, keď dostal 4 góly z 13 striel. Prospekt Devils sa na nedostatok práce sťažovať nemusí, v 13 zápasoch z 18 čelil viac ako 30 strelám, ale aj tak si udržiava skvelú úspešnosť zákrokov. V tejto sezóne už zaknihoval dve čisté kontá a aj vďaka nemu sú zatiaľ Colts na prvej priečke Centrálnej divízie a na druhej priečke Východnej konferencie. Colts majú zároveň s Kitchener Rangers najmenší počet inkasovaných gólov (51).

Pavel Zacha – C – Sarnia Sting – (15 OZ, 9G+5A, +6, 26PIM)

Diabli vybrali Zachu z celkového 6. miesta Draftu 2015, po lete s ním podpísali nováčikovský kontrakt a následne ho poslali do juniorského tímu Sarnia Sting, kde zostane minimálne do konca sezóny OHL. Zacha zaujal vedenie Devils svojou robustnou postavou a dobrým ovládaním puku, ale poslalo ho späť medzi juniorov, kde sa môže naďalej zdokonaľovať a byť ešte o čosi lepší a silnejší ako bol v predsezónnom kempe.

Zacha má priemer takmer bodu na zápas a v bodovaní mužstva mu patrí druhé miesto. S tromi gólmi v presilovke je najlepším hráčom tímu. Hráč s číslom 14 podstúpil 202 vhadzovaní, z ktorých vyhral 106.

WHL

John Quenneville – C – Brandon Wheat Kings – (16 OZ, 9G+11A, +10, 15PIM)

Celková 30. voľba Draftu 2014 zažíva vydarený vstup do sezóny, pričom vo Wheat Kings hrá už štvrtú sezónu. Kanadský rodák je zatiaľ s 20 bodmi tretím najproduktívnejším hráčom tímu, pričom dvaja produktívnejší hráči odohrali o štyri, respektíve päť zápasov viac ako Quenneville. Z tímu má najväčší priemer bodov na zápas, tretinu svojich gólov dal v presilovke, jeden pridal v oslabení.

Wheat Kings zatiaľ patrí tretie miesto vo Východnej konferencii, keď v 21 zápasoch získali 26 bodov.

Čtěte také

Rychlý přesun, dnes se Devils představí Nashvillu

Ďáblové se ihned po skončení domácího utkání proti Blackhawks přesunují na jih, přesněji do města Country, do Nashvillu, kde se od 2:00 SEČ utkají s domácími Predators. Zápas bude mít ještě jiný nabít a to ten, že současná obránce Devils, P. K. Subban se vrací zpět do arény, kde před příchodem do Newarku působil. Domácí …

Ďáble, co na to říkáš...?