Peklo / Hlavní zprávy / Devils padli v Calgary, prosadili se pouze Farnham a Tootoo

Devils padli v Calgary, prosadili se pouze Farnham a Tootoo

Tří zápasový trip po Kanadě nezačali Devils úplně nejlépe, na Kariho Räma vyslali pouze dvacet střel, uchytily se dvě.  “Prohrávali jsme spoustu vhazování, osobní souboje o puk, všechno to nás stálo body,” vysvětluje Hynes. Ďáblové od sezony 2000/01 v Calgary vyhráli pouze jedno utkání, prohráli šestkrát. Byla to vzácná noc, brankář Schneider tentokrát své spoluhráče nepodržel, udělal dvě chyby v první třetině, které vedli přímo ke gólům a vedení 2:0 pro Calgary.

Ďáblové přitom herně začali dobře. “Start jsme měli dobrý, ale pak jsem pustil ty dva puky a oni se nabudili. Celou druhou i třetí třetinu jely Plameny opravdu tvrdě, měli jsme šance zápas zvrátit. Vypadalo to jako by hráli to, co jsme chtěli hrát my. Útočit a dobře bránit. Je to pro mě těžké, ty branky byly moje, vykopal jsem spoluhráčům příkop příliš těžký na překročení,” sypal si popel na hlavu Cory Schneider.

První gól vstřelil obránce T.J. Brodie u levého kruhu, puk sice trefil Coryho do ramene, ale dál pokračoval do branky. “Byl jsem zmražený, že puk prošel, doslova mě to trefilo! Otočil jsem se a byl jsem připraven jej najít,” smutnil Schneider.

Cory od té doby chytal dobře, udělal několik “stopek”, po osmi utkáních pustil více jak dva góly. Hynes řekl, že to nebylo o Schneidrově tvrdé třetině! “Nikdy nechcete poslat gólmana z klece po dvou gólech. Musel udělat několik velkých zákroků, kdy jsme se snažili dostat zpět do zápasu. Měli mnoho kvalitních šancí. Zápas akorát ukázal Coryho mentální sílu. Možná, že to nebyl ten nejlepší start, ale dal nám šanci zápas vyhrát,” ocenil gólmana Hynes.

Devils bohužel nedokázali najít cestu k třetímu gólu, zápas ukončili pouze s 20 střelami (z toho pouze 5 ve třetí třetině). “Dostatečně jsme nestříleli, hráli jsme moc roztahaně v útočeném pásmu, nechodili jsme pořádně před klec. Neměli jsme dostatečně silnou přítomnost před brankou”, kritizoval Hynes.

Hynes pochválil čtvrtou řadu, “měli dnes něco, co ostatní lajny ne, taky skórovali.” Farnham si připsal třetí branku v sezoně, první asistenci si připsal Brian O’Neill. “Když jsou na ledě, vidíte jejich energii, houževnatost. To jsou skvělé faktory, když soupeře zatlačí, proto střílí branky, řekl Hynes.

Zbytek týmu byl tak trochu mimo, nedokázal proměnit několik šancí, Stempniak, Cammalleri a Henrique netrefili odkrytou klec.  “Je těžké vyhrát zápas s dvěma brankami, rád bych nás viděl více střílet, dát nám větší šanci na vítězství. Bylo by to hezké, kdybychom pomohli Corymu. Je velkou částí našeho úspěšného týmu, dává nám šanci každý večer, zaslouží si to,” řekl Stempniak.

I přes potíže v první třetině, Ďáblové cítili, že mají velkou šanci zápas otočit nebo získat alespoň bod. Schneidera minutu před koncem nahradil šestý hráč v poli, ale když Henrique netrefil prázdnou branku, bylo po všem, další střelu už nevypustili. “Nějak mi to sjelo, bylo to těžké, puk se točil,” řekl Henrique.

Další zápas hrají v Devils v pátek v Edmontonu, ale ještě ve středu budou trénovat v Calgary.

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti

Zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Bennett

Čtěte také

Devils 4-2 Blues

Ďáble, co na to říkáš...?