Peklo / Reporty / Devils prohráli v Calgary těsně 3-2

Devils prohráli v Calgary těsně 3-2

Dnes ve 03:00 našeho času se New Jersey Devils utkalo v Scotiabank Saddledome s domácími Calgary Flames. Devils před zápasem okupovali 4. místo v metropolitní divizi s 21 body a pouze 2 body jim chyběly na 2. místo, na kterém byli Caps a Islanders. Se statistikou 7-3-0 z posledních deseti zápasů začínalo Jersey trip, ze kterého chtělo urvat co nejvíce bodů. To Flames na tom byli o poznání hůře. 4-5-1 z posledních deseti zápasů a pouhých 13 bodů řadilo Plameny na 3. nejhorší místo v celé NHL o bod před Oilers a Blue Jackets.

Calgary Flames 3-2 New Jersey Devils

Branky Calgary: 11. Brodie (Gaudreau, Monahan), 14. Stajan (Colborne, Jones), 27. Jones (Stajan, Colborne)

Branky Devils: 25. Farnham (Gionta, O’Neill), 29. Tootoo (Stempniak, Cammalleri)

Průběh 1. třetiny

Celý zápas začal minutou ticha pro oběti teroristického útoku v Paříži. Hra se odehrávala hlavně ve středu hřiště a první akce se objevila až v 5. minutě kdy se před Rama dostal Adam Henrique – puk však za gólmana domácích neprotlačil. Hosty jakoby to nakoplo a po komerční přestávce se opět drali do zakončení. Ramo však zatím dokázal odolávat nájezdům Ďáblů. Krátce před polovinou třetiny o sobě dali vědět i domácí, Schneider si však se střelou Frolíka poradil. 4 sekundy po polovině 1. třetiny již Schneider inkasoval. Po střele Brodieho a po nepřesvědčivém zákroku musel lovit puk ze své sítě. Devils sice byli opticky aktivnější, ale Schneider neměl svůj den, za brankou přišel o kotouč a hráči Flames toho dokázali využít – jmenovitě Matt Stajan. Hosté byli i nadále o něco aktivnější a byli za to odměněni přesilovou hrou 3 minuty před koncem třetiny. Ta ovšem po minutě skončila, protože přišel zbytečný faul Stempniaka.  Ve zbytku třetiny se nic zajímavého nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 2-0 pro domácí.

Střely: 6-6

Průběh 2. třetiny

Devils se podařilo ubránit zbytek oslabení a 4 minuty po začátku třetiny samo udeřilo. Farnham vybojoval puk před Ramem a upravil na 2-1. Tento stav však netrvalo dlouho. Střelec druhého gólu Stajan poslal puk před bránu na Jonese a ten se nemýlil. 3-1. Ďáblové se však nevzdali a krátce na to vybojovali přesilovou hru. V početní výhodě si vybojovali několik šancí až se k zakončení dostal Tootoo a snížil na 3-2. Po inkasovaném gólu vyhodil Merrill puk do hlediště a Flames dostali příležitost k tomu, aby znova odskočili na rozdíl dvou branek. To se jim ale nepovedlo. Domácí si sice v druhé části třetiny vytvořili tlak, ale ke gólu to nevedlo. Po druhé třetině tak byl stav 3-2.

Střely: 18-15

Průběh 3. třetiny

Hned z kraje třetiny udržel Schneider skvělým zákrokem naděje svého týmu. Poté šli domácí do přesilové hry, ve které znova úřadoval Schneider a stále tak dával naději svému týmu na bodový zisk v tomto zápase. V 46. minutě byl vyloučen Hamilton a Devils měli šanci vyrovnat. Bohužel se jim přesilovka vůbec nepovedla a domácí pokračovali v tlaku. Po 14 odehraných minutách ve 3. třetiny vedli domácí na střely 10-3! Navíc byl vyloučen Stempniak a Devils šli znova do čtyř. Oslabení se však hráčům New Jersey povedlo a zbývaly 4 minuty na vyrovnání. Ďáblům se ale ne a ne podařit udržet se v útočné třetině a vypadalo to, že domácí si už dojdou pro vítězství. Minutu před koncem zkusili hosté hru v šesti, ale ani ta nepřinesla ovoce a když domácí minuli prázdnou bránu, skončilo utkání 3-2.

Střely: 30-20

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene, Severson, Moore, Schlemko, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Kalinin – Tootoo, Josefson, Tlustý – O’Neill, Gionta, Farnham

Calgary Flames: Rämö (Ortio) – Brodie, Giordano, Hamilton, Russell, Wideman, Engelland – Hudler, Monahan, Gaudreau – Frolík, Backlund, Bennett – Jonas, Stajan, Colborne – Bollig, Jooris, Ferland