Peklo / Hlavní zprávy / Ďáblové se musí ohlédnout za prohrou v Edmontonu; závěr tripu musí být vítězný

Ďáblové se musí ohlédnout za prohrou v Edmontonu; závěr tripu musí být vítězný

…to jsou dva hlavní aspekty včerejšího tragického výkonu. Často se říká, že po takové prohře je lepší zapomenout a dívat se vpřed. Hráči Devils se však musí za včerejším zápasem ohlédnout a svůj předvedený výkon si srovnat v hlavách. Přesto však není důvod k panice a závěr tripu chceme všichni zakončit vítězně.

Včerejší zápas si příliš neužila dvojka Ďáblů Keith Kinkaid, který obdržel 4 branky z 26 střel. Nutno dodat, že mu k tomu významně dopomohli spoluhráči, ať už to byla laxnost Larssona, nedůraz Merrilla nebo nepřesnosti Cammalleriho. Každopádně podíl na včerejším výsledku je kolektivní. Kdo zápas neviděl, může mrknout na highlight níže.

Po vítězném utkání nad Pens dosáhli Devils na pěknou bilanci 10-6-1 v sezoně. Dnešním druhým prohraným zápasem v řadě si pohoršili na 10-8-1 a poprvé od neúspěšného startu do sezony se “podařilo” prohrát dva zápasy v řadě.

Před několika týdny jsme našli způsob jak zápasy vyhrávat. Teď se nám naopak podařilo najít cestu, jak je prohrávat. Musíme se ohlédnout zpět a ve Vancouveru být opět na správné cestě a neopakovat to, co se stalo dnes.

řekl Andy Green, kapitán Devils


Na tripu jsme zatím 0-2 a víme, že je to špatné. Zápas ve Vancouveru je pro nás povinným vítězstvím a nyní nejdůležitější věcí je odsud odvést dva body. Nechceme spouštět rozruch, ale víme, že bychom k tomu byli blízko, pokud prohrajeme i třetí zápas v řadě.

takto jistě hodní Travis Zajac

Ďáblové nedokázali podruhé po sobě porazit talentované Oilers a předvedli zároveň pravděpodobně zatím nejhorší výkon sezony. Vystřelili pouze 20 na svatyni Anderse Nilssona (4-12-4) a zopakovali tak stejně bídnou střeleckou aktivitu z Calgary, kde Karriho Rama zatížili taktéž pouze 20 pokusy.

Musíme předvést tvrdší, silnější práci v ofenzívě, musíme vyhrát víc soubojů o puk, trávit více času v útočném pásmu a dostat puk mezi kruhy a do prostoru před bránou. Poslední dva zápasy jsme nepředvedli nic z tohoto, potřebujeme střely a skutečně ohrozit branku.

zhodnotil nejdůležitější aspekty prohry kouč Hynes

Dalším významným problémem, vedle slabého důrazu a střelby, je disciplína. Proti Ďáblům si Oilers zahráli 6x power play, a to je, jak stručně zhodnotil kouč Hynes: “Příliš mnoho.” První čtyři oslabení se podařilo speciálním týmům ubránit, pátou přesilovku již Eberle proměnil a Oilers díky tomu získali dvougólový náskok na 3-1. Poté přidal 4 gól po chybné rozehrávce Cammalleriho,

přes střed kluziště, Letestu a pátým gólem pečetil výhru Hall.

Jedním z mála světlých okamžiků byl hezký přesilovkový gól Kyla Palmieriho, který udělal přesně to, co trenér požaduje – dostat puk do prostoru mezi kruhy a trefit bránu. Palmieri tak pokračuje ve sbírání bodů a 7. gólem se stal druhým nejlepším střelcem, hned za 8gólovým Henriquem. Celkově je ještě s dalšími 8 asistencemi na 3. místě týmového bodování s 15 body (7+8).

Snímek obrazovky 2015-11-21 v 12.08.09

 

Vedle ztráty bodů se Larssonovi podařilo ztratit také zub. Stalo se tak po hitu Benoita Pouliota, po kterém Larsson následně obličejem narazil na tvrzené sklo. Rozsekl si horní let a k tomu přišel o zub. V kabinách to však pár stehů zpravilo a Adam se tak mohl vrátit do hry, po zápase s komentářem:

Dostal jsem hit, tváří jsem narazil na hrazení a o plexi na helmě jsem si rozsekl horní ret. Byl jsem docela rád, že to neodnesla hlava nějakým horším zraněním. Nevím, jeslti jsem úplně rád, že takhle vypadám, ale jsem rád, že mě netrefil přímo na hlavu.

V takových momentech se to může stát, otočil jsem se zády v poslední chvíli a není zde moc možností, co může protihráč udělat jinak.

nehodlá Larsson Pouliota nějakým způsobem vynit za tento hit

Co se týče stavu Patrika Eliáše, tak je spíše nepravděpodobné, že by do závěrečného zápasu tripu po Kanadě Patrik zasáhl. Trenér Hynes se nijak konkrétně nevyjádřil zda ano, či ne, ale s Patrikem o tomhle zatím nemluvil a vše je tak stále otevřené

Patrik se již od přípravy potýká s problémy spojenými s pravým kolenem, ale na tripu byl s týmem a také trénoval. Než trip začal, trenér Hynes se nechal slyšet, že nepředpokládá Patrikovu účast v některém z těchto tří zápasů.

Nemyslím si, že by to bylo chytré. Za prvé, tým hraje nyní dobře, za druhé je to velký rozdíl. Nebruslil jsem s tímhle týmem 7 měsíců, takže si musím teprve zvyknout. Musím si zvyknout na nový pohyb, hráči se kolem mě točí a pokud se necítím úplně komfortně, akorát by to mohlo uškodit.

takto se k aktuálnímu stavu vyjádřil sám Patrik

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.