Peklo / Reporty / Devils zakončili trip po Kanadě vítězně – výhrou nad Vancouver Canucks

Devils zakončili trip po Kanadě vítězně – výhrou nad Vancouver Canucks

Dnes v 04:00 našeho času se New Jersey Devils utkalo v Rogers Arena s domácími Kosatkami. Devils nastupovali do posledního, třetího zápasu tripu po Kanadě a chtěli konečně bodovat! V prvním zápase prohráli s Flames 2-3 a pak si odvezli debakl z Edmontonu 1-5. Vancouver včera porazil silné Chicago a těšil se na dnešní další domácí zápas – tentokráte proti hostům z New Jersey. Ďáblové zatím prokazují, že mnohem lépe se jim hraje proti těm “silnějším” celkům a tak nás dnes čekal zajímavý zápas.

Vancouver Canucks 2-3 New Jersey Devils

Branky Canucks: 48. H. Sedin (D. Sedin), 60. Vrbata (Edler, Weber)

Branky Devils: 22. Cammalleri (Palmieri, Kalinin), 42. Greene (Cammalleri, Stempniak), 50. Henrique (Cammalleri, Larsson)

Průběh 1. třetiny

V bráně Devils se nachystal Cory Schneider a za Canucks Markström – zápas mohl začít.A pro Canucks nezačal vůbec dobře. Již v první minutě byl totiž vyloučen Derek Dorsett. Hosté se však moc nepředvedli a gólový účet utkání neotevřeli. Ba dokonce krátce po konci přesilové hry byl vyloučen Jacobson a přesilovku si mohl zahrát Vancouver. Ten si ale vedl obdobně jako Devils a tak se po prvních přesilovkách skóre nezměnilo. Hned poté však přichází další vyloučení. Tentokráte inkasuje dvě minuty Adam Larsson. Tato přesilovka se již domácím vede lépe a vytvořili si několik šancí. V bráně se však zaskvěl Cory Schneider. I třetí přesilová hra tak zůstala nevyužita. Ubráněné přesilové hry hostům pomohly a rázem byli o něco lepším týmem na ledové ploše. Devils si vytvořili tlak a z toho pramenily další dvě trestné minuty pro domácí. Tentokrát vyhodil brankář Jacob Markström puk až přes mantinel. Přesilová hra však za nic nestála, to šance Gionty, kterého bravurně vychytal gólman domácích byl o dost zajímavější. A jelikož se už nic zajímavého nestalo, tak se šlo do kabin za stavu 0-0.

Střely: 6-9

Průběh 2. třetiny

2. třetina začala lépe pro hosty. Již v 22. minutě se prosadil kanonýr Mike Cammalleri, který využil krásnou přihrávku od Palmieriho. Hned dvě minuty poté jde však střelec prvního gólu na trestnou lavici a domácí mají šanci se dotáhnout. Canucks se však přesilovky dnes nedaří a Devils se znova ubránili. Utkání bylo dost tvrdé o a nečisté. O tom svědčí i další vyloučení. Tentokrát byl vyloučen Edler. Devils si však přesilovou hru dlouho neužili, protože za krosček byl vyloučen Severson. Ve hře 4 na 4 jsme se zajímavé šance nedočkali, ale v přesilovce domácích se zaskvěl hostující gólman, který vychytal Radima Vrbatu. Vancouveru přesilovka pomohla a byl jasně lepším týmem. Hostům se však podařilo nadějný výsledek udržet až o konce třetiny.

Střely: 19-15

Průběh 3. třetiny

Domácí znova nezachytli začátek třetiny. Andy Greene propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal svůj tým do vedení 2-0. Domácí se však nevzdali a hnali se za vyrovnáním. Na začátku 44. minuty se jim dostalo šance v podobě přesilové hry. Canucks si v přesilové hře dokonce vybojovali trestné střílení. V něm si vylámal zuby na Corym Schneiderovi Radim Vrbata. A pro domácí mohlo být ještě hůř. Krátce po přesilovce byli znova vyloučeni a Devils dostali šanci rozhodnout zápas. V oslabení si ale vybral svůj slabší moment Cory Schneider, který špatně rozehrál a byl z toho gól v oslabení. Prosadil se kdo jiný, než Henrik Sedin po asistenci svého bratra Daniela. Canucks tak snížili a stadion se dostával do varu. Studenou vodou ho však spražil Adam Henrique, který znova rychle poslal Devils do dvoubrankového vedení. Kosatky málem rychle odpověděli, ale Cory Schneider začaroval a nedovolil dramatizování zápasu. Domácí tlačili a tlačili, ale defenzíva a gólman Schneider byli skvělí. Canucks zkusili hru v 6 již 3 minuty před koncem. A vybojovali dokonce přesilovou hru. 1:16jsme tka byli svědkem přesilové hry 6 na 4. Devils však bránili velmi dobře. A to, co neubránili, lapil výborný Schneider. Poslední korekce skóre proběhla sekundu před koncem, kdy se trefil Radim Vrbata, ale to již nemohlo nic změnit na výhře Ďáblů.

Střely: 36-22

New Jersey Devils: Schneider – Larsson, Greene, Severson, Moore, Gelinas, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Kalinin – O’Neill, Josefson, Farnham – Matteau, Gionta, Tootoo

Vancouver Canucks: Markström – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis, Bartkowski, Sbisa – Hansen, H. Sedin, D. Sedin – Vrbata, Horvat, Burrows – Higgins, McCann, Baertschi – Dorsett, Cracknell, Prust