Peklo / Hlavní zprávy / Schneider proti Canucks zářil. Výhru jsme potřebovali, říká

Schneider proti Canucks zářil. Výhru jsme potřebovali, říká

Hlavním strůjcem úspěchu v Rogers Arerně byl brankář Cory Schneider, jenž si připsal 36 zákroků. Devils ve Vancouveru vyhráli 3:2.

New Jersey tak zakončilo do té doby neúspěšný trip vítězstvím. Předtím totiž podlehli Calgary 2:3 a Edmontonu 1:5, nakonec se ale ze západu Kanady mohli vracet s vítěznou náladou.

,,Je dobře, že jsme vyhráli, potřebovali jsme to,” má jasno Schneider. ,,V této aréně jsem toho odchytal hodně a cítím se tu dobře, a to platilo i dnes. Chytalo se mi v pohodě. Kluci zblokovali některé střely i přihrávky, bylo to skvělé týmové vítězství!”

Od roku 2013, kdy byl americký brankář vyměnen do New Jersey právě z organizace Canucks, se tak dočkal proti svému bývalému týmu na jeho ledě první výhry.

,,Pokaždé to člověk vnímá jinak. Tato výhra je dobrá z toho důvodu, že jsme dva předchozí zápasy prohráli,” soudí gólman Ďáblů. ,,Ale je pravda, že se sem rád vracím a chytá se mi tu dobře.”

I Schneider je ale ve Vancouveru stále oblíbený. Všiml si toho například Mike Cammalleri, který se na výhře podílel jedním gólem a dvěmi asistencemi. ,,Když jsme šli v sobotu na oběd, říkali jsme mu, že je starosta. Kamkoliv jsme šli, tak si s někým pokecal. Je vidět, že ho tu mají rádi,” smál se nejproduktivnější hráč Devils. ,,Dnes chytal výborně a měl na tom obrovský podíl, ale to nás ani tolik nepřekvapilo.”

Už je to sice přes dva roky, kdy Cory opustil organizaci Canucks, přesto stále všichni vnímají, jak je pro něj důležité zápasy proti nim chytat. ,,Když jsme se koukali na rozpis, tak jsme mluvili o tom, jak důležité to pro něj bude,” přiznává trenér John Hynes. ,,Vancouver pro něj hodně znamenal a vím, že chytat zde pro něj bylo speciální.”

,,Pořád to vnímám jako svůj druhý domov, mám tu opravdu hodně blízkých přátel,” doplňuje sám Cory Schneider. ,,Je to dobrý pocit se sem vracet, ale ještě lepší je tu vyhrát a porazit je.”

Těžký moment pro Schneidera nastal ve 46. minutě, kdy proti němu jel trestné střílení Radim Vrbata. Brankář hostí ale českého útočníka dokázal vychytat.

,,Je známý svou bekhendovou kličkou, ale přesto jsem na to nechtěl spoléhat. Snažil jsem se pak jen roztáhnout, co to šlo, a jsem rád, že jsem to svou vyrážečkou vytěsnil mimo,” popsal inkriminovaný moment Schneider. Na střídačce se pak pochopitelně hodně zaradoval John Moore, jenž  svým faulem tento nájezd zavinil.

Brankářská jednička New Jersey mohla mít ještě lepší statistiky, ale půl sekundy před koncem se Canucks ještě jednou prosadili a snížili na 2:3. ,,Já jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Pokud by takhle vyrovnali, opravdu by to naštvalo, ale takhle na tom nesejde. Jsem rád za to vítězství!” dokončil své hodnocení Cory Schneider.

Zdroj: Blog Fire & Ice, Tom Gulitti + nhl.com

Zdroj obrázku: nhl.com, Jeff Vinnick

Čtěte také

Ray Shero: Musíte mať v hlave víziu

Tím z Newarku prežíva náročné obdobie, ktoré začalo v podstate hneď v úvode sezóny a jeho výkony nepripomínajú mužstvo z predošlého ročníka. Aj napriek týmto okolnostiam a krutej nepriazni osudu Diabli zostávajú verní nastolenému plánu. Ray Shero ukazuje, že má naďalej trpezlivosť a nepanikári ani počas ťažkého obdobia plného kritiky na jeho osobu a nespokojnosti …

Ďáble, co na to říkáš...?