Peklo / Preview / Devils dnes hostí poslední tým Východní konference

Devils dnes hostí poslední tým Východní konference

New Jersey dnes vyzvou dalšího ze svých divizních soků. Tím budou Columbus Blue Jackets, kteří sice jsou na úplném dně tabulky Východní konference, ale vím, jak to se slabšími soupeři v posledních týdnech vypadalo…

Hlavní novinkou z táboru Devils je nástup Patrika Eliáše, který se vrací do sestavy po několikaměsíčných útrapách s kolenem. Zařadí se prozatím do 3. lajny k Josefsonovi a Matteauovi.

Historie Blue Jackets

Blue Jackets jsou jedním z nejmladších týmů NHL a tomu také odpovídají jejich úspěchy, resp. neúspěchy. Dosud se modrokabátníkům nepodařil získat Stanley Cup, nedokázali ovládnout bodování soutěže ani konference. Co se týče úspěchů, tak Jackets měli alespoň poměrně šťastnou ruku při draftech. V roce si vytáhli Ricka Nashe, který se v roce 2003-2004 dokázal, společně s Ilyo Kovalchukem z tehdejší Atlanty a Jaromem Iginlou z Calgary, stát nejlepším střelcem. 2006 si vytáhli na 69. místě Steva Masona, který o něco později, v sezoně 2008/2009 získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka. Tehdy odchytal 61 zápasů a 33 znich dokázal vyhrát s celkovou procentuální úspěšností téměř 92 %.

Klubové statistiky ovládli v počtu branek Rick Nash s 41 trefami v sezoně 2003-04, největším počtem asistencí se může pyšnit Ray Whitney, celkem s 52 přihrávkami v sezoně 2002-03 a nejvíce bodů celkem posbíral opět Rick Nash v sezoně 2008-09, a to celkem 79.

Aktuální kádr

Brankáři

Sergei Bobrovsky, Curtis McElhinney – jasnou jedničkou v dresu modrokabátníků je jednoznačně Bobrovsky, nyní s 18 odchytanými utkáními s celkovou úspěšností 0,90.

Obránci

Andrew Bodnarchuk, Kevin Connauton, Justin Falk, Cody Goloubef*, Ryan Murray, Dalton Prout, David Savard, Fedor Tyutin – nejproduktivnějším obráncem je s 10 body (2+8) Ryan Murray a David Savard s 9 body (0+9).

Útočníci

Cam Atkinson, Jared Boll*, Rene Borque*, Matt Calvert, Gregory Campbell, Michael Chaput, David Clarkson*, Brandon Dubinsky “A”, Nick Foligno “C”, Scott Hartnell, Boone Jenner “A”, Ryan Johansen, William Karlsson, Kerby Rychel, Brandon Saad, Alexander Wennberg – trojlístek nejproduktivnějších hráčů se 16 body jsou Hartnell (9+7), Johansen (4+12) a Jenner (11+5). Ee-devil David Clarkson zatím v 8 zápasech přidal pouze jednu asistenci.

Změny v kádru

Příchody

Markus Hännikäinen (JYP), Dean Kukan (Lulea HF), Blake Siebenaler (Niagara Icedogs), Brandon Saad (Chicago), Michael Paliotta (Chicago), Alex Broadhurst (Chicago), Gregory Campbell (Boston), Andrew Bodnarchuk (Los Angeles), Jaime Sifers (Springfield Falcons), Brett Gallant (Islanders), John Ramage (Calgary), Kole Sherwood (Ohio Blue Jackets U18), Oleg Yevenko (Lake Erie Monsters)

Odchody

Ryan Craig (Lake Erie Monsters), Artyom Anisimov (Chicago), Jeremy Morin (Chicago), Marko Dano (Chicago), Corey Tropp (Chicago), Mark Letestu (Edmoton), Brian Gibbons (Rangers), Sean Collins (Washington), Luke Adam (Rangers), Will Weber (San Antonio Rampage), Jack Skille (Colorado Avalanche)

Aktuální forma Blue Jackets

V posledních zápasech se začali Jackets mírně zvedat. Z posledních 6 zápasů dokázali totiž hned 4x vyhrát. Nesou si cenné skalpy Nashvillu, St. Louis, Phoenixu a také Pittsburghu. Podlehli pouze Ottawě v neděli San Jose.

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider – Greene, Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Cammalleri, Henrique, Stempniak, Kalinin, Zajac, Palmieri, Elias, Josefson, Matteau, Farnham, Gionta, Tootoo

Blue Jackets: Bobrovsky – Johnson, Savard, Murray, Connauton, Bodnarchuk, Prout – Jenner, Johansen, Saad, Hartnell, Foligno, Atkinson, Calvert, Karlsson, Anderson, Rychel, Campbell, Goloubef

Takže dnes začínáme v 1:00. LET`S GO ĎÁBLOVÉ!

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.