Peklo / Reporty / Ďáblové na domácím ledě nestačili na Columbus

Ďáblové na domácím ledě nestačili na Columbus

New Jersey v Prudential Center i s Eliášem v sestavě prohrálo 1:2 s Columbusem Blue Jackets.

AUTOR TEXTU: JAN ZHEJBAL
Pro oba týmy začalo utkání řadou nepřesných přihrávek a nahazování nadarmo, ovšem Columbus byl o něco aktivnější a vypracoval si šance před brankou Coryho Schniedera a jednou z nich Karlsson otevřel v 9. minutě skóre ve prospěch Blue Jackets. 0:1!
Šanci na vyrovnání dostali domácí v 15. minutě, kdy po nedovoleném zákroku hostí měli možnost přesilové hry. Celkový dojem ze hry hráčů New Jersey působil hodně unaveně a před branku Sergeje Bobrovského se dostávali velmi zřídka. Největší šanci na vyrovnání nastal v poslední minutě první periody, kdy Bobrovskij zázračně vychytal Patrika Eliáše. O chvíli byl nebezpečně faulován John Moore a Devils tak dostali možnost si zahrát 4 minuty v přesile.

Druhá třetina začala početní převahou New Jersey, kde si hráči vypracovali několik šancí, ale ani jedna neskončila za zády Bobrovského. Po vyrovnání sil na ledě zachytil Adam Henrique rozehrávku obránců Columbusu a po výměně s Mikem Cammallerim vyrovnal. 1:1!
Hra Devils se obratem zlepšila a na modrokabátnickou branku začala létat jedna střela za druhou. Jordin Tootoo si dokonce dovolil natlačit až do brankaře soupeře, ale gól z toho nepadl. Ďábelská střelnice pokračovala a dostali se ke slovu i hráči druhého týmu, ovšem Cory Schneider byl pozorný a svými pekelnými zákroky nepustil puk za svá záda. Tedy až do 39. minuty, kdy po nátlaku a chybám v obraně byl překonán Mattem Calvertem. 1:2!
Vyrovnat se snažil Stempniak, Cammalleri i Zajac, ale všchny pokusy podržela branková konstrukce a tak druhá třetina skončila vítezstvím ďáblů na střely 14-6 za stavu 2:1 pro Columbus.

Začátek třetí části se nesl ve velkém tempu, akce se opět střídaly na oboustranách. Oba týmy si chtěli z dnešního zápasu odvést dva body. Tempo se zpomalilo až v 6. minutě, kdy se na Farnhama zezadu opřel jeden z obránců Columbusu a na pomoc přijel i Jordin Tootoo. Po menší strkanici se hrálo dál ve hře 4 na 4. Damon Severson se ocitl sám před brankou a opět se ozval zvuk nastřelené tyčky. Po oznámení přesilové hry hráli chvíli Devils v početní výhodě a po druhé se dokázal trefit Adam Henrique, ovšem rozhodčí neuznali gól, ďáblové tak pokračovali v přesilové hře. Newarští dokázali uzamknout soupeře v jeho třetině, ale štěstí přálo modrým kabátkům. Poslední 3 minuty třetí periody se dostal Columbus do obrovského tlaku, ale Ďáblům se nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku a tak utkání skončilo v poměru 1:2!

New Jersey Devils 1:2 Columbus Blue Jackets
24. Henrique (Cammalleri) – 9. Karlsson (Foligno, Johnson), 39. Calvert (Atkinson, Savard)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Merrill – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Kalinin, Zajac “A”, Palmieri – Eliáš “A”, Josefson, Matteau – Farnham, Gionta, Tootoo

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Murray, Connauton, Bodnarchuk, Prout – Jenner “A”, Johansen, Saad – Hartnell, Karlsson, Foligno “C” – Calvert, Dubinsky “A”, Atkinson – Rychel, Campbell, Wennberg

Rozhodčí: Hebert, Skilliter – Miller, Murphy

Diváci: 13 567

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin