Peklo / Ohlasy / Hynes nevie, kto sa v sobotu postaví do brány a kto bude hrať

Hynes nevie, kto sa v sobotu postaví do brány a kto bude hrať

Diabli dnes na domácom ľade mohli zdolať najlepšie mužstvo súťaže – Montreal Canadiens, keď po 2 tretinách držali dvojgólové vedenie, ale Habs do konca zápasu vyrovnali a zápas sa rozhodol až po samostatných nájazdoch. Cory Schneider podal dobrý výkon a tréner John Hynes sa rozhodne až v sobotu po tréningu, kto odchytá duel v Bell Centre.

Taktiež ešte nevie, či urobí zmeny v zostave, všetko vyrieši až po príchode do Kanady a po rannom sobotnom tréningu.

“Ešte sme neurobili žiadne rozhodnutie ohľadom brankárov alebo iné zmeny v zostave,” povedal Hynes. “Najprv to všetko zhodnotíme a uvidíme, ako sa cítia niektorí hráči. Pravdepodobne strávime nejaký čas študovaním videa a potom urobíme rozhodnutie o zostave.”

Diabli odohrajú len druhý back-to-back zápas v sezóne. Naposledy sa tak stalo v prvých dvoch dueloch sezóny. Cory Schneider, ktorý dnes predviedol spoľahlivý výkon a zneškodnil 25 striel súpera a náhradník Keith Kinkaid si rozdelili prvé dva zápasy sezóny, keď v otváracom zápase proti Winnipegu chytal Schneider (prehra 3-1) a Kinkaid chytal nasledujúci deň proti Capitals (prehra 5-3).

Bell Centre je jediná hala NHL, v ktorej jednotka Devils ešte nechytala. Schneider dokonca včera chytal proti Canadiens len po druhýkrát v kariére – ten prvý zápas skončil 4-3 po nájazdoch a odohral sa 4. decembra 2013. Schneider už vtedy hájil bránku Diablov z New Jersey.

“Myslím, že všetci prejdú tým rozhodnutím – ako veľa dnes pracovali, ako hrali v predĺžení, ako sa cítia, na všetkom bude záležať,” pokračuje Hynes. “Myslím, že je to po zápase dôležité. Niekedy môžte urobiť rozhodnutie alebo máte pocit, ktorý si jednoducho necháte cez noc prejsť hlavou a zajtra dopoludnia to prehodnotíte. Necháte hráčov, aby to urobili tiež, a potom s nimi máte rozhovor o tom, čo je dobré pre konkrétneho hráča a čo je dobré pre tím.”

Ďalšia vec, ktorá bude zaujímať trénera Hynesa je zdravotný stav Patrika Eliáša. Eliáš vynechal prvých 20 zápasov sezóny kvôli zraneniu kolena, ale v piatok nastúpil na svoj druhý tohtosezónny duel a dnes by ho mal čakať ďalší. On sám priznáva, že by mohol byť OK a mohol by hrať aj v sobotu.

Eliáš dnes odohral 16 minút a 38 sekúnd a pripísal si asistenciu, keď sa v presilovej hre presadil Lee Stempniak.

“Som len unavený, ale dnes som sa v zápase cítil lepšie,” priznáva Eliáš. “Cítil som, že sme hrali naozaj dobre ako formácia (Eliáš, Jacob Josefson a Jordin Tootoo). Len som minul pár dobrých prihrávok a striel, keď som bol v útočnej zóne, ale ono to príde. Dnes som sa cítil naozaj lepšie.”

Po tom, čo podpísal jednoročný kontrakt sa Tyler Kennedy predstavil aj na ľade, odohral 11 striedaní a na ľade strávil necelých 7 minút. Jeho spoluhráčmi vo štvrtom útoku boli Bobby Farnham a Stephen Gionta. Kennedy zaregistroval jednu strelu na bránu a jeden hit. V tretej tretine naskočil na ľad iba dvakrát a strávil tam 57 sekúnd.

“Myslím, že to preňho bolo dobré,” povedal Hynes. “Urobil dobrú robotu. Priniesol do hry energiu a rýchlosť. Myslím, že to bolo od neho dobré, urobil, čo sme od neho potrebovali. Bolo dôležité, aby sa dostal do hry. Myslím, že odviedol naozaj dobrú robotu.”

Hynes taktiež povedal, že obranca David Schlemko dnes nehral a nepocestuje s tímom ani do Montrealu, pretože jeho žena, Kristen, čaká druhé dieťa, a tak dostal hráč Devils voľno.

Albany Devils, farmársky klub tímu z Newarku, dnes vyhral 4-0 a pri hladkom víťazstve zaznamenal rekord AHL. Svojmu súperovi z Binghamtonu (Senators) dovolil vyslať na bránu len 6 striel, čím sa zapísal do histórie súťaže.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Bruce Bennett/GettyImages, nhl.com

 

Čtěte také

Devils 4-2 Blues

Ďáble, co na to říkáš...?