Peklo / Ohlasy / Schneider: Moore si ten gól zaslúžil

Schneider: Moore si ten gól zaslúžil

Diabli dnes dokázali vyrovnať skóre stretnutia a následne streliť víťazný gól v predĺžení po tom, čo už v zápase prehrávali pomerom 2-0. O víťazstve rozhodol obranca John Moore, ale víťaznú akciu mal na svedomí center Adam Henrique.

Henrique sa dostal do samostatného úniku, kde ho stíhal jeden z hráčov Canadiens. Kanadský útočník v drese Devils sa však nerozhodol vystreliť, ale poslal naslepo puk do jazdy Mooreovi, ktorý na druhý pokus prekonal brankára domácich Mikea Condona.

Henrique vedie tabuľku strelcov tímu s 11 gólmi, ale aj tak ponúkol možnosť vystreliť svojmu spoluhráčovi z defenzívnych radov.

“Keď sme prišli na ľad, tak sme medzi sebou mali očný kontakt a ten protihráč (krídelník Canadiens Sven Andrighetto) išiel dozadu naozaj tvrdo,” spomína si na situáciu strelec víťazného gólu Moore. “Neviem, kto to bol, ale naozaj letel. Takže ma napadlo, že Henrique by chcel prihrávať. Vedel som, že ak by neprihral, potreboval som byť blízko za ním, aby som mohol dorážať.”

“Bol to naozaj šťastný odraz a bol som schopný ho doklepnúť. Bola to jedna z tých vecí, kedy Condon urobil prvotný zákrok a ja som si pomyslel ´Oh, človeče. Mohol som nájsť lepší spôsob, ako to dopraviť do brány.´ Pretože ak by to tam nepadlo, na druhej strane by vznikla brejková situácia 3-na-1.”

Moore však Condona prekonal v čase 2:31 a rozhodol o výhre Devils 3-2 po predĺžení.

Henrique potvrdil, že Moore a on mali pred touto akciou spoločný očný kontakt a vtipne novinárom nadhodil, že o spoluhráčovom postavení mu povedali jeho vypestované fúzy.

“Je to pre mňa nová skúsenosť. Nemyslím, že som niekedy v seniorskom hokeji rozhodol zápas v predĺžení,” pokračuje hrdina dnešného stretnutia. “Je to dobrý pocit získať dva body.”

“Myslím, že si užívame prítomnosť každého jedného hráča a Mooresy je jedným z tých ľudí,” povedal Cammalleri.

Cory Schneider povedal, že nikdy o mladom obrancovi nepochyboval.

“Myslím, že tento rok toho ukazuje veľa. Je skvelý korčuliar. Má dobrý ofenzívny inštinkt,” hovorí americký brankár. “Ani na chvíľu neváhal, šiel do prečíslenia a Adam ho vynikajúco našiel.”

“Johnny je u nás tento rok naozaj dobrý. Má v sebe veľa energie a entuziazmu. Robí všetky tie malé, špinavé veci pre tím, takže je skvelé vidieť, že je za to odmeňovaný a že pre nás strelil ten veľký gól.”

25-ročný Moore dnes okrem víťazného gólu zaznamenal aj asistenciu a v sezóne dovedna nazbieral šesť bodov za dva góly a štyri asistencie. V ostatných dvoch dueloch strelil gól a na dva prihrával.

Dnes strávil na ľade 21 minút a 7 sekúnd a dúfa, že bude ofenzíve a tímu aj naďalej pomáhať.

“Dostal som naozaj dobrú príležitosť hrať s Damonom (Seversonom), hrať naozaj stabilne a hrať dôležité minúty. Len sa snažím v tom pokračovať.”

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice); Rich Chere (nj.com)

zdroj obrázku: Francois Lacasse/GettyImages, nhl.com

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.