Peklo / Ohlasy / “Eliáš bol pre nás rozhodujúcim článkom,” zhoduje sa kabína Devils

“Eliáš bol pre nás rozhodujúcim článkom,” zhoduje sa kabína Devils

Patrik Eliáš odohral v piatok proti Montrealu Canadiens len svoj druhý zápas v ročníku a tréner John Hynes sa bál o zdravotný stav svojho zverenca. 39-ročný veterán však presvedčil hlavného trénera Devils, že je jeho koleno v poriadku a zahral si aj v sobotnej odvete na domácom ľade Canadiens.

Hynes a Eliáš v sobotu ráno viedli rozhovor medzi štyrmi očami, kde ho český útočník presvedčil o svojom zdravotnom stave a spolu so spoluhráčmi odletel do Montrealu.

A bol to práve Eliáš, ktorý sa ako prvý presadil z hráčov Devils a dokázal prekonať dovtedy bezchybného Mikea Condona. Stalo sa tak v tretej tretine v čase 11:01, kedy Diabli museli doťahovať nepriaznivý stav 2-0. Český veterán bol na ľade aj v momente, keď Kyle Palmieri zabezpečil 21,8 sekundy pred koncom zápasu vyrovnanie a aj vtedy, keď John Moore spečatil dokonalý obrat gólom v predĺžení a rozhodol o víťazstve hostí.

“Gól a asistencia v posledných 5 minútach hry,” povedal na Eliášovu adresu Mike Cammalleri. “Je to úžasný hráč. Dnes bol pre nás rozhodujúcim faktorom.”

Eliáš nebol v oficiálnych štatistikách uvedený ako asistent pri rozhodujúcom góle, ale bol to práve on, kto posunul puk do jazdy Adamovi Henriqueovi, ktorý sa tak sám rútil do brejku. Nikto však nemôže povedať, že nebol rozhodujúcim článkom.

“Áno,” hovorí Eliáš so smiechom. “Bol som pri všetkých piatich góloch. Ich góloch aj našich góloch.”

Český hráč však nebol na ľade pri presilovkovom góle Alexa Galchenyuka, kedy sedel na trestnej lavici za nedovolené bránenie.

“Urobil som zbytočné vylúčenie a stálo nás to dvojgólovú stratu,” pokračuje Eliáš. “Zostali sme však silní. Ukázali sme dobrý charakter a v tej chvíli sme sa nevzdali. Sme šťastní, že sme tu ulúpili víťazstvo.”

Po zápase mal Eliáš na tvári pár tržných rán, čo mu zabezpečilo pár stehov. Nejednalo sa však o nič vážne.

„V prvej tretine odo mňa dostal puk Jo (Jacob Josefson) a Greg Pateryn na mňa dohrával bodyček, pričom mal dosť vysoko lakeť. Ešte k tomu tam bola zrážka s mantinelom,“ hovorí o situácii Eliáš.

Rozhodnutie o tom, či bude Eliáš hrať aj v sobotnom zápase bolo nakoniec pre tím správne. Tréner Hynes sa rozhodol, že ho presunie do prvej formácie, kde odohral duel po boku Travisa Zajaca a Kylea Palmieriho.

„Nikto si nebol istý, či bude hrať alebo nie. Vedel, že by mohol hrať. Cítil sa naozaj dobre. Dnes bol pre náš tím prínosom,“ povedal Hynes.

Eliáš bol pre tím naozaj dôležitým prvkom a aj vďaka nemu sa Diabli mohli tešiť zo zisku 3 zo 4 možných bodov proti silnému a rýchlemu tímu Canadiens.

Diabli si tak zlepšili tohtosezónnu bilanciu na 12-9-2. Ďalší zápas ich čaká v utorok proti Coloradu Avalanche.

zdroj: Rich Chere (nj.com)