Peklo / Binghamton Devils / Hokejisté farmy zakončili listopad ve velkém stylu

Hokejisté farmy zakončili listopad ve velkém stylu

Albany Devils stále těží ze skvělé formy, do které se dostali v závěru minulého měsíce, a bez většího klopýtnutí proplouvají soutěží. Druhá polovina listopadu proběhla v jasné režii ďábelské farmy a AHL poznala, že boj o nejvyšší patra bude pravděpodobně vyrovnanější, než se před startem sezóny původně očekávalo.

Albany Devils – Springfield Falcons 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Thompson (Helgeson, Blandisi), 46. Lorito (Mozík), 50. Blandisi (Lorito, Helgeson), 59. Sislo (Lorito, Blandisi)

Domácí duel se Springfieldem měl být odvetou za minulé vzájemné utkání, v němž Devils na půdě Falcons prohráli 1:2 po prodloužení. Dle poměru střel ani tentokrát nešlo o úplně jasnou záležitost, jenže hosté v první třetině spálili všechny vykombinované šance a trestuhodně nechali jít do vedení Albany. Definitivní potvrzení zisku provedli domácí hráči tříbrankovou demolicí během závěrečné dvacetiminutovky.

Albany Devils – WB/Scranton Penguins 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 28. Sislo (Burlon, Lorito), 42. Boucher (Coleman), 49. Thompson (Boucher) – 24. Dea (Archibald, Sestito), 32. Wilson (Pouliot, Sheary), 33. Rowney (Simon, Erixon), 55. Wilson (Pouliot, Sheary), 59. Sundqvist (Kostopoulos, Uher)

Druhé měření sil na ledě Times Union Center už takový pozitivní ohlas nesklidilo. V úvodní periodě dominovali Penguins a pouze výborně připravený gólman Danis chránil svatyni Albany od pohromy. Následně se však stavidla prolomila a hráči Wilkes-Barre třikrát zasáhli do černého. I když později domácí družina ještě vyrovnala a zdramatizovala koncovku utkání, hosty to nijak neznervóznilo a opět obrátili ve svůj prospěch.

Albany Devils – Bridgeport Sound Tigers 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Pelley (Mozík), 15. Coleman (Thompson, Burlon), 47. Coleman (Thompson, Boucher) – 33. Strome (Kearns, Pulock)

Tenhle duel se svým způsobem rozhodoval už v průběhu první části, kdy se Albany dostalo dvěma rychlými údery v krátkém časovém období do dvoubrankového rozdílu, jenž Sound Tigers již nemohli dohnat. Devils byli po většinu hrací doby mnohem aktivnější při produkci střel, což jim nakonec přihrálo důležitou bodovou náhradu za předchozí prohrané střetnutí.

Albany Devils – Binghamton Senators 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Sislo (Lorito, Tropp), 19. Tropp (Lorito, Thomson), 25. Boucher (Thompson, Kujawinski), 27. Burlon (Boucher, Thompson)

Speciální zápas čekal farmářské hokejisty 27. listopadu, kdy hostili farmu Ottawy. Prvních 40 minut se totiž vyvedlo ďábelským zástupcům náramně a získali zasloužený náskok 4:0. Binghamton byl směrem dopředu opravdu neškodný, o čemž se lze přesvědčit ze statistik střelby. Hosté prověřili Danise za celé utkání jen šestkrát a dopomohli Albany k vytvoření nového klubového rekordu. Takhle nízkému počtu ran ještě žádný z farmářských maskovaných mužů nečelil.

Springfield Falcons – Albany Devils 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Carey (Gaudet, Smith), 30. Monardo (Grant, Lessio), 44. Monardo (Grant, P. Samuelsson) – 11. Tropp (Sislo), 20. Boucher (Burlon, Kujawinski), 34. Wolfe (Thomson, Kujawinski), 49. Thompson (Lorito, Gragnani)

Závěrečný souboj měsíce listopadu téměř po celý čas ovládali hostující, přestože jejich náskok nebyl zrovna nejpřesvědčivější. Albany nejtěsnější vedení pokaždé ztratilo, jenže zhruba 10 minut před finálním hvizdem proměnil Thompson přesilovku a přiřkl Devils třetí výhru v řadě.

Greene o Kaneovi: Hrál s námi šachy a my byli figurky

Ošklivá prohra proti Blues se Devils odčinit nepovedla. A to i přes to, že proti Chicagu vedli již 2:0, soupeř ale reagoval bryskně a po pěti gólech bez odezvy zvítězil 5:2. Trip proti soupeřům z Centrální divize zakončí New Jersey v Minnesotě. Doufejme, že již vítězně. Zápas se pravděpodobně zlomil po čtvrtém gólu Chicaga, kdy …