Peklo / Preview / Ďáblové letos poprvé hostí Laviny z Colorada

Ďáblové letos poprvé hostí Laviny z Colorada

Týmy Colorada Avalanche a New Jersey Devils se letos poprvé potkají v Prudential Center. A Devils mají Lavinám co vracet. V loňské sezoně dokázali Laviny ve obou vzájemných zápasech zvítězit a Semyon Varlamov obdržel z 49 střel pouze 3 góly.

Historie

Colorado je poměrně mladý klub, založený v roce 1995/1996, resp. přestěhovaný z kanadského Quebecu, kde hrál tento tým pod určitě všem známým přízviskem – Nordiques. Ihned v této sezoně se nově vzniklému týmu v Coloradě podařil získat Stanley Cup, což se jim podařilo znovu o 4 roky později, v sezoně 2000/2001, když ve finále dokázali udolat v 7. zápase naše Ďábly. Od té doby se však výraznější úspěch denverskému týmu dosáhnout nepodařilo.

Nejznámnějšími hráči, kteří kdy působili v barvách Avs patří jednoznačně Peter Forsberg, Chris Drury, Joe Sakic, Adam Foote, Adam Deadmarsh a pochopitelně brankář a současný trenér Joe Sakic. Z českých zástupců zanechali za sebou významnou stopu především Milan Hejduk a Jan Hejda.

Aktuální kádr

Semyon Varlamov, Reto Berra – jednička není v Coloradu pevně stanovena. Varlamov má odchytaných 14 zápasů, ale s ne úplně skvělou úspěšností 88%. Berra odchytal o dva zápasy méně, ale jeho úspěšnost se pohybuje na 92 %.

Tyson Barrie, Francois Beauchemin, Brandon Gormley, Nate Guenin, Nick Holden, Erik Johnson, Zach Redmond, Brad Stuart* – defenzíva Colorada je velmi špatná. Se 75 održenými góly se řadí mezi nejhorší týmy celé soutěže. Nejproduktivnějším obráncem je Tyson Barrie se 14 body (1+13).

Andrew Agozzino, Blake Comeau, Matt Duchene, Mikhail Grigorenko, Jerome Iginla “A”, Gabriel Landeskog “C”, Nathan MacKinnon, Andreas Martinsen, Cody McLeod “A”, John Mitchell, Jack Skille, Carl Soderberg, Ben Street*, Alex Tanguay*, Chrais Wagner, Jesse Winchester* – ofenzíva Avs se může pišnit 71 vstřelenými brankami, což je druhé nejvyšší číslo Západní konference – přesnější mušku mají pouze Hvězdy z Dallasu. Útok se řadí mezi nejproduktivnější v lize, ale možná zapomíná trochu pomáhat i s vým obráncům…

Změny v kádru

Příchody

Andreas Martinsen (Důsseldofer EG), Carl Söderberg (Boston), Mikhail Grigorenko (Buffalo), Nikita Zadorov (Buffalo), J.T. Compher (Buffalo), Francois Beauchemin (Anaheim), Blake Comeau (Pittsburgh), Mikko Rantanen (Turku), Brandon Gormley (Arizona), Jack Skille (Columbus), Chris Wagner (Anaheim)

Odchody

Ryan O`Reilly (Buffalo), Jamie McGinn (Buffalo), Jordan Caron (St. Louis), Mitchell Heard (Stockton), Daniel Briere (konec kariéry), Stefan Elliot (Arizona), Freddie Hamilton (Calgary)

Aktuální forma Avalanche

Od Avalanche se před sezonou čekalo rozhodně více, než je současné umístění – poslední místo v Centrální divizi a předposlední místo v Západní konferenci před Calgary a Edmontonem. Obrana Avs je nedůrazná a to se také odráží na počtu obdržených gólů, které srážejí celý tým tam, kde se nyní pohybuje.

Colorado je nyní na tripu po východním pobřeží, což jim situaci rozhodně neulehčí, jelikož Metropolitní divize letos patří ke špičce Východní konference. Včera odehráli denverští svůj první zápas tohoto tripu na ledě Islanders a odjížděli s 5gólovým přídělem. Dnes je čekají naši Ďábové no v pátek v noci ještě navíc Rangers.

Předpokládané sestavy týmů

Devils: Schneider – Greene, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Merrill – Cammalleri, Henrique, Stempniak, Elias, Zajac, Palmieri, Kalinin, Josefson, Kennedy, Farnham, Gionta, Tootoo

Avalanche: Varlamov – Beauchemin, Johnson, Holden – Barrie, Gormley, Redmond – Landeskog, Mackinnon, Duchene, Comeau, Soderberg, McLeod, Grigorenko, Martinsen, Iginla, Agozzino, Wagner, Skille

V 1:00 ZAČÍNÁME! GO DEVILS!

Komentáře

Čtěte také

Kdo je Nikita Gusev? Bude přínosem pro Devils?

Očekávaný podpis nového hráče se včera odpoledne stal skutečností. Ray Shero ukázal svůj obchodní um a z Vegas Golden Knights získal levé křídlo, rodáka z Ruska, Nikitu Guseva. Kdo je vlastně Nikita Gusev? Odkud přišel a jak moc dobrý hráč to je, si teď představíme. Příchod sedmadvacetiletého útočníka byl již několik týdnů předmětem diskuzí na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.