Peklo / Ohlasy / Ďáblové prohráli 1:2 s Coloradem, trefil se pouze Palmieri

Ďáblové prohráli 1:2 s Coloradem, trefil se pouze Palmieri

Ďáblové během dvou měsíců ukázali, že jsou schopní vyhrát s nejlepšími týmy NHL, důkazem budiž výhra nad Chicagem, Rangers a Montrealem. Jakmile se ale Devils utkají s týmy stejné (či nižší) úrovně, nejsou schopni dosáhnout stejného výsledku. Jinak tomu nebylo ani dnes v zápase s trápícím se Coloradem. Pro New Jersey to byla už pátá prohra z posledních sedmi zápasů. „Nesmí záležet na tom, s kým hrajeme. Musí být jedno, jestli je to TOP tým nebo trápící se soupeř, musíme najít cestu, jak povýšit naši hru a přinést energii do našeho výkonu,“ zlobil se po zápase centr Adam Henrique

Ve čtvrtek Ďábly čeká Carolina, tedy tým s podobnou formou jako Colorado. „Máme teď hodně zápasů s týmy, které jsou kolem naší pozice. Vypadá to, že hrajeme dobře proti lepším týmům, ale jakmile proti nám stojí horší soupeř, nejsme schopni zapnout, dokud není pozdě. Tak jako dnes,“ řekl kapitán Andy Greene.

„Dnes jsme nehráli plných 60 minut, zasloužili jsme si prohrát. Nemyslím si, že sami chceme hrát tímto způsobem. Chceme určovat tón hry, především doma. Máme na víc,“ burcuje obránce Eric Gelinas. Prosadil se pouze Palmieri z levého kruhu ve třetí třetině, ale další pokusy brankář Reto Berra pochytal (dohromady 27 zákroků). Ďáblové dokonce nebyli ani schopni stáhnout Schneidera z branky doku nezbývalo jen 24 vteřin do konce. A to bylo pozdě.

Je těžké, když sami sebe dostáváme do situací, kdy musíme svého soupeře nahánět, když se spoléháme na pozdní vyrovnávací branku při hře bez brankáře. Musíme se toho vyvarovat, soupeři málokdy své vedení pouští,“ hřímal po zápase Schneider.

„První dvě třetiny jsme je nechali bruslit a dělat si, co chtěli. Ve třetí jsme se konečně sebrali a zahráli dobrý hokej. Moc pozdě,“ řekl Severson. Ačkoliv trenér Hynes za prohru naštvaný nebyl, zněl frustrovaně, že jeho tým nedokázal najet na stejnou úroveň jako proti Canadiens a dalším TOP týmům. „V těch zápasech jsme byli mnohem vyrovnanější, tvrdší na puku. A měli jsme to i dnešní zápas čas od času. Nebylo to ale vyrovnané. Musíme být maximálně vyrovnaní, pokud chceme vyhrávat,“ řekl trenér Hynes.

„Proti Canadiens, hráli jsme jednu z nejlepších her, dnes jsme udělali krok zpátky,“ konstatoval Severson. Devils mají co napravovat, další šanci mají ze čtvrtka na pátek proti Carolině.

Čtěte také

Krize trvá, Devils po pauze doma schytali direkt od Flyers

Ani po pětidenní přestávce se Ďáblům nezadařilo. Na domácím ledě podlehli Philadelphii a připsali si šestou porážku za sebou. Do zápasu lépe vstoupil domácí celek, který se také v šesté minutě zaslouženě ujal vedení. Po pěkné akci elitní formace dopravil puk do brány Jesper Bratt. Devils poté nevyužili dvě přesilové hry v řadě a přišel trest, …

Ďáble, co na to říkáš...?