Peklo / Preview / Ďáblové dnes, společně s otci v hledišti, vyzvou divizního soka z Caroliny

Ďáblové dnes, společně s otci v hledišti, vyzvou divizního soka z Caroliny

Devils se dnes představí na ledě divizního soka, v Carolině. To však není úplně dobrá zpráva, když si vzpomeneme na poslední zápasy proti týmům z chvostu tabulky NHL. Nicméně se Devils pokusí tuto nelichotivou statistiku prolomit a zvítězit. Pomoci jim k tomu mají otcové hráčů, kteří společně se svými syny odcestovali z New Jersey do Raleighu.

Historie

Klub jako takový vznikl již v roce 1979, tehdy ještě pod dobře známým názvem Hartford Whalers, za který válel třeba i Marek Malík. V červnu roku 1997 byl klub z Hartfordu přestěhován do Caroliny, kde také získal nové přízvisku Hurricanes, právě kvůli nechvalně proslulé oblasti známé častým výskytem hurikánů. Necelých deset let na to dokázali Canes získat svůj první a zatím poslední Stanley Cup. Cestou za pohárem smetli Canes i naše Devils lehce v poměru 4-1 na zápasy a pokračovali tak dále do finále konference.

Největšími hvězdami, které kdy hájily barvy Hurikánů jsou například Ron Francis, Keith Primeau, Sami Kapanen či Rod Brind`Amour. Z českých zástupců zde válčili Josef Vašíček a současný Ďábel Jiří Tlustý. Nyní zde bojuje o místo mladík ANdrej Nestrašil.

Aktuální kádr

Cam Ward, Eddie Läck  – jasnou jedničkou je Cam Ward, který odchytal 19 utkání. Procentuální úspěšnost má slabší a pohybuje se na 89 %. Eddie Läck, který přišel letos z Vancouveru odchytál zápasů sedm, ale jeho úspěšnost je ještě horší a je na 87 %.

Justin Faulk “A”, Ron Hainsey, Noah Hanifin, Michal Jordán, John-Michael Liles, Ryan Murphy, Brett Pesce, James Wisniewski* – obrana Hurikánů za moc nestojí, což je patrné také ze statistik obou gólmanů. Obrana Canes je se 70 obdrženými góly 3. nejhorší v celé konferenci a Devils by tak této slabiny měli využít.

Nathan Gerbe*, Elias Lindholm, Brad Malone, Jay McClement, Riley Nash, Andrej Nestrašil, Joakim Nordström, Victor Rask, Jeff Skinner, Eric Staal “C”, Jordan Staal “A”, Chris Terry, Kris Versteeg – Méně gólů, než útočníci Canes už dali pouze Letci z Philadelphie. Není se také co divit, když nejproduktivnějším hráčem celého týmu je obránce Justin Faulk. Nejen, že je nejproduktivnějším hráčem, on je s 8 góly i nejlepším střelcem. K tomu stihl přidat ještě 10 asistenců.

Změny v týmu Caroliny

Příchody

Tyler Ganly (Greyhounds), Lucas Hallmark (Lulea), Derek Ryan (Örebro), Eddie Läck (Vancouver), James Wisniewski (Anaheim), T.J. Hensick (Hamilton), Jaccob Slavin (Colorado College), Noah Hanifin (Boston College), Kris Versteeg (Chicago), Joakim Nordström (Chicago), Tim Gleason (Washington)

Odchody

Anton Chudobin (Anaheim), Ben Holmstrom (Islanders), Austin Levi (Fort Wayne), Alexandr Sjomin (Montreal), Dennis Robertson (Chicago), Jake Massie (Chicago), Beau Schmitz (Toledo), Jared Staal (Florida Everblades), Brett Bellemore (Providence Bruins), Patrick Dwyer (MODO), Tim Gleason (bez angažmá)

Aktuální forma Hurricanes

Pro Carolinu to bude dnes první zápas v prosinci. Listopad však ukončili dvěma prohrami na ledě Rangers (3-4) a v Buffalu (1-4). Celkově však z posledních 5 zápasů dokázali vytěžit slušných 5 bodů, za výhry s Kings, Oilers a prohru v prodloužení s Flyers. Nicméně vzhledem ke statistice (proti posledním 5 týmům je bilance Devils bídná 0-5-0) se musí Ďáblové soustředit především na svůj výkon a soustředit se na sbírání bodů v takových zápasech.

Předpokládané sestavy

Devils: Kinkaid – Greene, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Merrill – Cammalleri, Henrique, Stempniak, Elias, Zajac, Palmieri, Matteau, Josefson, Kennedy, O’Neill, Gionta, Tootoo

Hurricanes: Läck – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Murphy – E. Staal, Rask, Lindholm, Nordström, J. Staal, Nastrasil, Skinner, Nash, Versteeg, Malone, McClement, Terry

Skupinové foto hráči + otcové

V 1:00 LET`S GO DEVILS!

Komentáře

Čtěte také

Střípky z prvního dne kempu

Jak jsme vás již informovali, tréninkový kemp Ďáblů je již v plném proudu. Než ale začnou přípravné zápasy a zapojení hráčů do týmového tréninku, jsou na řadě další povinnosti. Jako první museli hráči podstoupit tzv. Media Day, při kterém probíhalo focení, podpisy upomínkových předmětů, rozhovory s realizačním týmem, trenéry a hráči. Pro sezónní účely se …

Leave a Reply

Your email address will not be published.