Peklo / Ohlasy / Diabli ukázali proti Hurricanes tímového ducha, potešil sa aj Hynes

Diabli ukázali proti Hurricanes tímového ducha, potešil sa aj Hynes

Hráči z Newarku už tri sezóny márne čakajú na zápas vo vyraďovacích bojoch, v ostatných ročníkoch chýbal v mužstve ten správny tímový duch, impulz od hráčov, ale aj trénera. Mužstvo netvorilo až taký súdržný celok a hráči nebojovali dostatočne jeden za druhého. V tejto sezóne však vidíme viacero pozitív a jedným z nich je aj obetavosť všetkých členov. Nasadenie, s ktorým nastupujú hráči do zápasov, je pravdepodobne jeden z najväčších faktorov doterajších dobrých výkonov hráčov Devils.

Diváci si vo štvrtkovom stretnutí proti Caroline Hurricanes mohli užiť hneď dve bitky – najprv zhodil rukavice Jordin Tootoo a neskôr sa k nemu pridal aj Stefan Matteau. Celé stretnutie sa hralo v tvrdom štýle, o čom svedčí aj niekoľko nepríjemných kolízií.

Tootoo si na konci druhej tretiny poľahky poradil so svojím súperom, ktorým bol Brad Malone – stačila mu jedna rana na to, aby domáceho hráča poslal tvárou k ľadu.

“Občas máte šťastie a občas sa ocitnete na tej nešťastnej strane,” povedal Tootoo. “Je to o tom, že sa do toho vrhnete pre vašich spoluhráčov. Chlapi, čo majú v tíme takéto úlohy, to robia pre chlapov, ktorí sedia vedľa nich.”

“Všetci máme súperenie v povahe,” pokračuje 32-ročný útočník. “Vedeli sme, že bez súboja to nepôjde. Keď v sebe máte tímového ducha, postavíte sa za každého člena. Nechcete vidieť, ako sa niekto zraní. Našťastie bol v poriadku.”

Jordin Tootoo vs Brad Malone

Naozaj impozantný bol aj Stefan Matteau, ktorý si zastal Kylea Palmieriho a v pästnom súboji sa postavil obrancovi Justinovi Faulkovi približne v polovici záverečnej tretiny.

“Počas presilovej hry som bol v súboji, Faulk tam prikorčuľoval a podkopol mi nohy,” objasňuje situáciu Palmieri. “Stef odviedol naozaj dobrú robotu pri tom, keď si ma zastal a pobil sa kvôli mne.”

Matteau videl, čo sa v tom momente stalo a nemohol nechať situáciu len tak bez odozvy.

“Trochu mu podkopol nohy,” povedal Matteau. “Okamžite som k nemu pristúpil, dostal od neho pár úderov hokejkou, nakoniec zhodil rukavice a ja som urobil v tej chvíli to isté.”

“Hrali fyzicky. Do hry pomaly vstúpili emócie. Je to hokej. Niekoľko bitiek a niekoľko tvrdých hitov.”

Stefan Matteau vs Justin Faulk

Na túto tému sa vyjadril aj hlavný tréner Devils John Hynes: “Bolo to dobré. Súperi boli v blízkosti Keitha Kinkaida, hrali okolo neho tvrdo a naši chlapci zakročili,” povedal Hynes. “Patrik Eliáš bol tiež v skrumáži.”

“Áno, v zápase bolo cítiť trochu podráždenia, ale páčila sa nám naša húževnatosť. Naozaj sa mi páčila, ale páčila sa mi aj reakcia nášho kolektívu, čo je dôležité.”

Gelinas tiež pocítil tvrdosť dnešnej hry, keď ho do oblasti predlaktia sekol Eric Staal. Gelinas sa chcel pravdepodobne súperovi pomstiť, keď si vyšliapol na českého útočníka Andreja Nestrašila a v druhej tretine mu uštedril tvrdý hit.

“Neviem, myslím si, že to bol čistý hit. Dostal som sa s ním do súboja, kde sme do seba šli ramenami,” hovorí Gelinas. “Myslím, že boli frustrovaní a potom šli po našich hráčoch.”

“Snažil som sa pretlačiť puk popri mantineli. Staal ma sekol a dohral. Sekol ma medzi lakťový chránič a rukavicu. Myslím, že ak by som bol v lepšej pozícii, nebolo by to také zlé. V podstate mi ten hit vôbec nevadil.”

Hráči Devils sa nezľakli a neustúpili svojmu súperovi.

“Áno, bolo to tvrdé,” poznamenal Palmieri. “Ani jednému tímu sa nepáči, keď je ponížený vo vlastnej aréne. Nemyslím si, že boli spokojní s hrou, ktorú predvádzali a s vývojom zápasu.”

Diabli nakoniec v Raleigh brali obidva body za hladkú výhru v pomere 5-1. Verme, že ich bojovnosť neopustí a naďalej budú predvádzať výkony hodné vyšších priečok v tabuľke.

zdroj: Rich Chere (nj.com)

zdroj obrázku: Gregg Forwerck/GettyImages, nhl.com

Čtěte také

Greene o Kaneovi: Hrál s námi šachy a my byli figurky

Ošklivá prohra proti Blues se Devils odčinit nepovedla. A to i přes to, že proti Chicagu vedli již 2:0, soupeř ale reagoval bryskně a po pěti gólech bez odezvy zvítězil 5:2. Trip proti soupeřům z Centrální divize zakončí New Jersey v Minnesotě. Doufejme, že již vítězně. Zápas se pravděpodobně zlomil po čtvrtém gólu Chicaga, kdy …

Ďáble, co na to říkáš...?