Peklo / Preview / Jaromír Jágr se vrací na místo činu!

Jaromír Jágr se vrací na místo činu!

Devils dnes čeká poprvé v sezoně Florida Panthers. To také znamená, že se do svého bývalého působiště vrací Jaromír Jágr, který v loňské a předloňské sezoně odehrál právě za Devils celkem 139 zápasů, ve kterých nastřílel 35 gólů a přidal 61 asistencí.

Zápasy proti Panthers
7. prosince 2015 @ Devils
18. prosince 2015 @ Devils
31. března 2016 @ Panthers
Pro Devils a Panthers to je letos první vzájemné střetnutí. Druhé bude následovat ještě tento měsíc za 11 dnů a potřetí a naposled se potkají tito dva soupeři na konci března. Loni Ďáblové proti tomuto soupeři dokázali vyhrát dva ze tří zápasů, přičemž Jágr dokázal skórovat jak proti Panthers, tak po přestupu i proti Devils. Níže si tyto zápasy můžete připomenout!

Historie Panthers

Historie tohoto klubu je poměrně mladá a ne příliš bohatá. Tým byl založen v roce 1993 jako Florida Panthers a takto ho známe i dnes. Tým hraje ve floridském Sunrise, v aréně BB&T Center o kapacitě 19 250 diváků, kterou se ale podaří málokdy naplnit.

Mezi nejznáměnšjí hráče, kteří na slunné Floridě působili, patří například Scott Mellanby, Viktor Kozlov, Pavel Bure nebo Olli Jokinen. Z českých či slovenských hráčů zde působili Robert Švehla a Radek Dvořák, který mimo jiné drží stále rekord v počtu odehraných zápasů, a to 613 utkání. Ještě loni zde působil také Tomáš Fleischmann, které se přes Anaheim nyní usadil a valí v Montréalu.


Aktuální kádr Panthers

Brankáři

Roberto Luongo, Al Montoya – jasnou jedničkou je navrátilec Luongo, který zatím odchytal 21 zápasů a drží si velmi slušnou úspěšnost zásahů těsně pod 93 %. Montoya odchytal zápasů 6 a úspěšnost má téměř shodnou jako jeho kolega Roberto.

Obránci

Brian Campbell “A”, Aaron Ekblad, Erik Gudbranson, Steven Kampfer, Dmitry Kulikov, Willie Mitchel “C”, Alex Petrovic* – nejproduktivnějšími obránci Panthers jsou jeden z nejzkušenějších hráčů Brian Campbell s 10 body a naopak jeden z nejmladších Aaron Ekblad, taktéž s 10 body.

Útočníci

Aleksander BArkov, Nick Bjugstad, Dave Bolland “A”, Connor Brickley, Quinton Howden, Jonathan Huberdeau, Jussi Jokinen “A”, Derek MacKenzie “A”, Brandon Pirri, Logan Shaw, Reilly Smith, Shawn Thornton, Vincent Trocheck – neproduktivnějším hráčem útočných řad je, kdo jiný, než Jaromír Jágr. Ten vede bodování svého týmu s 18 body (8+10) před Jokinenem (6+11) a Trocheckem (8+7).

Aktuální forma Panthers

Panteři dnes rozhodně nebudou lehkým soupeřem. Vezou se teď totiž na vítězné vlně, která čítá již 5 vítězných zápasů v řadě. A 4 z toho na kluzištích soupeřů! Tuto sérii Panterů postupně odnesli Ostrované (3-2), Detroit (2-1), St. Louis (3-1), Nashville (2-1) a v sobotu Columbus (2-1). Ďáblové mají tedy dnes jedinečnou možnost tuto šnůru pokazit!

Odchody

Jimmy Hayes (Boston), Dan Ellis (Washington), Jesse Blacker (Texas Stars), Shane O`Brien (Anaheim), Andrew Yogan (Cincinnati Cyclones), Micheal Houser (Ontario Reign), Shayne Takre (Utah Grizzlies), Brad Boyes (Toronto), Scottie Upshall (St. Louis), Tomáš Kopecký (Oceláři Třinec)

Příchody

Chase Balisy (St. John`s IceCaps), Greg McKegg (Toronto), Mike McKenna (Arizona), Shane Harper (Chicago Wolves), Sena Acolatse (Calgary), Cameron Gaunce (Dallas), Brent Regner (St. Louis), Reilly Smith, Marc Savard, Rob Flick (všichno Boston)

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider – Greene, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Merrill – Cammalleri, Henrique, Stempniak, Elias, Josefson, Palmieri, Mattea, Kalinin, Kennedy, Farnham, Gionta, Tootoo

Panthers: Luongo – Campbell, Mitchell, Kampfer, Ekblad, Gudbranson, Kulikov – Pirri, Barkov, Jagr, Huberdeau, Trocheck, Smith, Jokinen, MacKenzie, Shaw, Howden, Bolland, Thornton

  • 1. zápas | Panthers 1-5 Devils 
  • 2. zápas | Devils 3-1 Panthers 
  • 3. zápas | Panthers 2-3 Devils
Komentáře

Čtěte také

Ray Shero zůstává jako GM! Proč se majitelé tak rozhodli?

Úplně na začátek si dovolíme citovat server northjersey.com: „Pokud jste po sezoně, kdy Devils získali 72 bodů očekávali, že se všechno a všichni propustí, chtěli bychom vám připomenout výrok majitelů Harrise a Blitzera – Věřte procesu!“ Právě nastolení dlouhodobého procesu byl jedním z hlavních důvodů, proč přišel manažer Shero, proč přišel trenér Hynes a další …

Ďáble, co na to říkáš...?