Peklo / Reporty / Ďáblové si poradili s Floridou, zářil tříbodový Henrique!

Ďáblové si poradili s Floridou, zářil tříbodový Henrique!

New Jersey na svém ledě dokázalo porazit Floridu Panthers 4:2 a potěšilo tak své příznivce. Zářil především Henrique, který dal jeden gól a na dva přihrál. Bodoval ale znovu také Cammalleri.

AUTOR TEXTU REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL
KOREKTURA + STATISTIKY: MICHAL BELŠÁN

Začátek zápasu se newarským bojovníkům povedl na výbornou. V prvních 26 vteřinách utkání Adam Henrique vybojoval puk za brankou a po přihrávce od Mikea Cammalleriho měl před Robertem Luongem, brankářem Floridy, jednoduchou práci Lee Stempniak. 1:0!
Hosté se ale nenechali rozhodit a hned začali hrát aktivněji. Pokračovali se ve vysokém tempu, ovšem více ze hry měli Devils. Vynikající osobní hra a forčeking nenechala Pantery v klidu. Tato hra se ukázala jako klíčová, protože po sérii pokusů se po pravé straně uvolnil Kyle Palmieri a trefil se do horního růžku Luongovy branky. 2:0!
Koncem třetiny ještě Panthers zatlačili domácí do jejich třetiny, kde se do sebe pustili Severson a Pirri a hrálo se čtyři na čtyři. Ovšem na skóre to vliv nemělo.
Střely na branku v 1. třetině: 11:7

Druhá část začala více než minutovou hrou čtyři na čtyři, během níž se po vhazování dostal k puku Jaromír Jágr, přihrál Aaronu Ekbladovi a ten Schneidera střelou od modré překonal. 2:1!
Florida se tímto gólem doslova „nakopla“ a začala branku Ďáblů ostřelovat. Na ledě se opět utvořila situace čtyři na čtyři a po závaru před Luongem a střele Larssona si puk vzal Adam Henrique, obtočil se kolem branky a překvapil floridského gólmana. 3:1!
To opět nastartovalo mašinu ze slunečního státu a po další sérii střel na Coryho Schneidera si ta od Jonathana Huberdeaua cestu do branky našla. 3:2!
Devils se ale nenechali zahanbit a začali také více útočit. Hra se přelévala nahoru dolů a bylo vidět mnoho pohledných šancí. Při jedné Adam Larsson při úniku Huberdeaua fauloval a bylo nařízeno trestné střílení. I když si floridský útočník chtěl Schneidera vychutnat parádní kličkou, nepovedlo se a stav zůstal nezměněn. Rozhodčí dnes asi mají radši když je na ledě méně hráčů a tak 19 vteřin před druhým hvizdem nařídili hru ve čtyřech na obou stranách.
Střely na branku ve 2. třetině: 4:12

Třetí třetinu začali lépe Panteři, vyrovnávací gól byl pro ně největším tahákem. Více než pět minut nepustili Ďábly do svého obraného pásma. Ale počkat si na gól se vyplatilo. Po skoro sedmi minutách od začátku třetiny se nejprve dostal do krásné individuální šance Jordin Tootoo, ovšem neproměnil, ale v další akci se zadařilo. Damon Severson křižně přihrál na levou stranu přes kruhy a tam stál osamocený Mike Cammalleri, který se do prázdné branky nemýlil. 4:2!
V posledních třech minutách odvolala Florida brankáře Luonga. Během této doby se hrálo převážně v obranném pásmu Devils, ale v poslední minutě se dostali i ke střele na prázdnou branku. Celkem třikrát zkoušeli puk protlačit, ale Florida již nenechala měnit skóre. New Jersey Devils vítězí!
Střely na branku ve 3. třetině: 5:17

New Jersey Devils 4:2 Florida Panthers
1. Stempniak (Cammalleri, Henrique), 13. Palmieri (Severson), 24. Henrique (Larsson), 47. Cammalleri (Severson, Henrique) – 21. Ekblad (Jágr, Barkov), 34. Huberdeau (Jágr, Ekblad)

Střely celkem: 20:36

Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Cammalleri, 3. Jágr

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Schlemko – Cammalleri “A”, Henrique, Stempniak – Eliáš “A”, Josefson, Palmieri – Matteau, Kalinin, Kennedy – O’Neill, Gionta, Tootoo
Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell “A”, Mitchell “C”, Gudbranson, Ekblad, Kampfer, Kulikov – Pirri, Barkov, Jágr – Huberdeau, Trocheck, Smith – Jokinen, MacKenzie, Brickley – Howden, Bolland “A”, Shaw

Rozhodčí: Dwyer, Jackson – Nansen, Driscoll

Diváci: 13 643