Peklo / Ohlasy / Povedený začátek a výborný výkon Schneidera zajistil Devils dva body

Povedený začátek a výborný výkon Schneidera zajistil Devils dva body

Kouč Ďáblů ráno mluvil o potřebě silného začátku zápasu. Přesně to se povedlo. Stempniak a Palmieri poslali Devils do vedení 2:0 a položili základ vítězství nad Pantery 4:2. Po pomalém začátku v pátečním zápase proti Philadelphii byl lepší start hlavním cílem. “Přišlo mi, že jsme připraveni na to vlétnout, dát si šanci na dobrý začátek. Chtěli jsme to,” těšilo po zápase trenéra Hynese.

Lee Stempniak otevřel skóre už po 26 vteřinách zápasu, Kyle Palmieri přidal druhou branku v půlce třetiny. “Byl to dobrý start. Začínat zápas už s vedením je velká věc, vrátilo se nám to za minulý zápas. Dali jsme si pár malých cílů, kterých chceme dosáhnout, vše se nám podařilo,” řekl centr Adam Henrique, který v zápase odehrál skoro 22 minut a připsal si tři body za gól a dvě nahrávky a tři plusové body do tabulky pravdy. Právem byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Věci se po první třetině dramaticky změnily, Panteři přitlačili na pilu a přestříleli Ďábly 29 ku 7. Ke štěstí se podařilo z těch 7 střel skórovat dvakrát. “Podařil se nám začátek, ale oni nám to pak vrátili, mají pár výborných mladých hráčů a nestárnoucí zázrak Jágra. Myslím, že byly chvíle, kdy jsme se museli ohnout, ale nikdy jsme se nezlomili. Takže skvělá práce,” viděl zápas pozitivně gólman Schneider. Ten v zápase vychytal i nájezd Huberdeaua a jeho forsbergovu kličku.

“Byl to pořádný hokej, oni tlačili, my tlačili, ke konci jsme naštěstí dokázali udržet puk mimo naši síť. Byl to zápas dvou dobrých týmů, které tvrdě soupeřily,” řekl Hynes. První lajna Panterů – Huberdeau, Barkov a Jágr – na ledě od druhé třetiny dominovala, zařídila oba góly. “Jsou velcí, jsou rychlí, umí hrát zpoza branky před branku. To vyhledávají. Ale my se nezlomili, ” řekl Schneider.

I první lajna New Jersey – Cammaleri, Henrique, Stempniak – zůstala nažhavená. Cammaleri přidal 300. asistenci v NHL. Všichni tři hrají ve velké formě a díky nim Devils vítězí. “Je to náročný měsíc, ale jsou tu důležité hry. Dosahujeme malých cílů sami pro sebe. Dávat branky, ale nezapomínat na obranu,” řekl Henrique.

Obránce Damon Severson přidal v zápase dvě asistence. “Snažím se přispět týmu každý večer, dlouho jsem nedal branku, ale asistence dnes pomohly vyhrát zápas. Nechám ostatní, aby stříleli góly. Je super sbírat vítězství,” byl rád Severson. Ten se naposledy prosadil v dubnu loňskou sezonu. “Možná před pěti zápasy jsem o tom začal přemýšlet, ale teď si říkám: Víš co? Když se udržím ve hře, budu dělat správná rozhodnutí, jednou to přijde. Je to hokej, tak to chodí. Užívám si, že chodím na led a ten hokej hraji, pomáhám týmu,” dodal nakonec.

Jágr měl první asistenci u obou branek Panterů a stále vede bodování týmu s 20 body (8+12) z 25 zápasů. Ďáblové byli zvyklí na Jágrovu produktivitu, teď sami pocítili, jaké to je hrát proti němu. “Je přesně takový, jak vypadá. Nejde mu sebrat puk, nejde ho srazit, pořád má stejně šikovný. Museli jsme si na něj dát pozor,” řekl Schneider.

Ďáblové strádali na vhazování, centr Travis Zajac evidentně chyběl. New Jersey vyhrálo pouze 30 % vhazování (18 z 42). Josefson vyhrál jedno z jedenácti, Gionta pět z deseti. Zato Barkov za Pantery dominoval (19 výher z 22 vhazování).

Foto: Thomas Gažda

Zdroj: Blog Fire and Ice, Tom Gulitti

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …

Ďáble, co na to říkáš...?