Peklo / Ohlasy / Špatná vhazování a ztráta Henriquea, toť zápas s Torontem

Špatná vhazování a ztráta Henriquea, toť zápas s Torontem

Dobrou zprávou na porážce New Jersey s Torontem 2:3 po nájezdech je jeden získaný bod a posunutí na pozici zaručující play off.

Špatnou zprávou je ztráta centra Adama Henriquea kvůli zranění v dolní části těla (nejspíše levá noha)

Se zraněným Zajacem musel na centru nastoupit Patrik Eliáš a Devils tak momentálně chybí dva top centři. Další hra čeká Ďábly v pátek proti Detroitu a není jasné, v jakém složení to bude. Páteční zápas navíc načíná sedmi zápasovou šňůru během 12 dní před vánočními prázdninami.  “Všechny body jsou dobré, máme zraněné, setkali jsme se se špatnými náhodami, momentálně máme těžký rozpis. Jsme šťastní za náš tým, za naši soutěživost, náš charakter. Nacházíme cestu k vítězství, zůstáváme v pozicích play off, v závodu. Takže pokračujme a zlepšujme se,” povzbuzuje trenér Hynes.

“Máme bod, zasloužíme si ho? Nevím, možná jo, možná ne. Byla to jedna z her, kdy vše mohlo dopadnout jinak. Měli jsme šance vyhrát stejně jako oni, oni toho využili,” řekl brankář Schneider. !Nezasloužili jsme si vyhrát, nehráli jsme tak, jak jsme si řekli, nebyli jsme hladoví,” má opačný názor obránce Schlemko.

Tak jako tomu je často v této sezoně, Devils nebyli moc úspěšní při hře 5 na 5. Obě branky vstřelili v přesilové hře, 12 z 27 střel bylo v přesilové hře. “Rádi bychom byli lepší při vyrovnané hře, musíme mít trochu víc kuráž do střel, strávit více času v ofenzivě. Například teď ve druhé třetině jsme měli mnoho šancí, kdy střílet, ale nestříleli jsme. Musíme těmto situacím lépe porozumět,” řekl Hynes.

Schlemko a jeho promarněný nájezd

Když Nazem Kadri vstřelil v nájezdech branku, Hynes potřeboval odpovědět stejně, jinak by zápas skončil. Vybral obránce Schlemka. Ten však svoji forbsergovu kličku neproměnil. “Myslel jsem, že ho mám, pak to nějak sjelo a netrefil jsem puk správně,” řekl Schlemko, který ve své kariéře jel tři nájezdy. Dva z nich proměnil a pokaždé to byly rozhodující branky. To Hynes dobře věděl, proto jej vybral.

“Nebyl to náhodný výběr. Máme udělanou analýzu, kdo jak nájezdy proměňuje. Se Schlemkem jsme spokojeni, jeho čísla jsou dobrá, především v pozdějších fázích nájezdů,” stál si za svým Hynes, který před tím již použil Stempniaka, Josefsona, Cammalleriho i Eliáše a nemohl už použít zraněného Henriquea. Většina dalších hráčů nájezd nikdy ani nejela, proto je Hynes použít nechtěl. Ale kde se mají naučit nájezdy, když je ani použít nechce? “Někteří dobří střelci chtějí na nájezdy, někteří ne – třeba jako Jaromír Jágr,” dodal ještě Hynes.

Ďáblům se opět nedařilo na vhazování, pouze 41% úspěšnost. Eliáš vyhrál pouze 4 z 9, Josefson 4 z 12. Henrique, než se zranil, měl 8 ku 5. Jediný Gionta který odehrál celý zápas, měl bilanci pozitivní. 11 ku 9.

zdroj: http://fireandice.northjersey.com/

zdroj obrázku: nhl.com

Komentáře

Čtěte také

Prežívajú Diabli najlepšie leto v histórii organizácie? Rok 1991 by bol určite proti!

Vedeniu Devils sa počas 38 dní podarilo získať veľmi kvalitné portfólio hráčov – do tímu z Newarku postupne prišli Jack Hughes, P.K. Subban, Wayne Simmonds a v priebehu minulého týždňa zatiaľ posledná posila Nikita Gusev. Fanúšikovia Devils môžu byť naozaj spokojní s posilnením ich obľúbeného tímu, ktorý sa bude snažiť o návrat do vyraďovacích bojov …

Leave a Reply

Your email address will not be published.