Peklo / Reporty / Z ledu Toronta vezou Ďáblové bod

Z ledu Toronta vezou Ďáblové bod

V Air Canada Centre nakonec New Jersey vybojovalo jeden bod, když svému soupeři podlehlo po samostatných nájezdech.

AUTOR ČLÁNKU: JAN ZHEJBAL
New Jersey Devils vlétli na Javorové listy ve velkém stylu. Aktivní hrou si vysloužily přesilovou hru, kterou dokázal využít tečí Mooreovy střely Lee Stempniak a dostal tak svůj tým brzy po začátku do vedení. 0:1!
Tlak Newarských neustával až do 7.minuty, kdy jeden z obránců překonal Coryho Schneidera, ale pomohla mu tyčka. To bylo na dlouhou dobu ze strany Toronta vše. Hrálo se v dlouhých intervalech, Leafs se těžko dostávali do obranného pásma ďáblů. Obrana fungovala na 100%. Až na situaci pět minut před koncem první třetiny, kdy ledabyle nahodil puk do pásma PA Parenteau a skákající puk se dostal až do branky. 1:1!
Ke konci periody měli domácí velkou převahu a také dva újezdy na Schneiderovu branku, ale ani v jednom případě nedokázali ďábelského brankaře překonat.
Střely na branku 17 – 7

Opatrný začátek druhé části značně ubral na atraktivnosti utkání. Po vyloučení Merrila za hákování nastala přesilové hra Leafs, ve které od modré čáry vypálil Phaneuf a před brankou tečoval James van Riemsdyk. 2:1!
Oba týmy pokračovaly v obranné hře i když měli více ze hry kanadští hráči. Ve 32 minutě měli možnost Devils hrát přesilovou hru a po skvělé poziční hře se nakonec dostal ke střele Kyle Palmieri a dělovkou zařídil vyrovnání. 2:2!
Chvíli po vyrovnávacím gólu hráli hosté další přesilovou hru, ale tu si Toronto pohlídalo. Domácí měli blízko vyrovnání 2 minuty před koncem druhé části, ale Mike Cammalleri hákoval a tak Newarští dohrávali ve čtyřech.
Střely na branku   25 – 17

Třetí třetinu začali ďábelští hokejisté ve třiceti vteřinovém oslabení a poměrně dlouho se hrála vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách. K vetší šanci se dostali Devils až 48.minutě. Bobby Farnham začal vystrkovat růžky a provokovat Komarova a Polaka. Hosté pomalými kroky postupovali do pásma Leafs a prověřují pozornost domácího gólmana Sparkse. Cory Schneider se dostal do varu a předvedl jeden ze svých pověstných zákroků ramenem a vymazal tak pokus útočníka v modrém dresu. Změnu skóre nepřinesla ani přesilová hra čtyři minuty před koncem základní hrací doby a tak utkání přešlo do prodloužení.
Střely na branku 34 – 25

V nastaveném čase měli velkou převahu právě hráči Devils, když celou minutu a půl byli nastěhovaní v obraném pásmu Leafs. V polovině prodloužení měli domácí velkou šanci, ale Schneider byl proti. Po chybě v komunikaci mohl druhý bod získat tým z Toronta, ale ďábelský Cory vše zachránil. Jelikož se v prodlouženém čase nerozhodlo, nastoupily na řadu samostatné nájezdy.

Nájezdy
TOR – PARENTEAU         0:0
NJD – STEMPNIAK          0:0
TOR – HOLLAND              0:0
NJD – JOSEFSON             0:0
TOR – BOZAK                    1:0
NJD – CAMMALLERI       1:1
TOR – VAN RIEMSDYK   1:1
NJD – ELIAS                       1:1
TOR – KADRI                     2:1
NJD – SCHLEMKO           2:1

Toronto Maple Leafs 3:2sn New Jersey Devils
15. Parenteau (Polák), 23. van Riemsdyk (Phaneuf, Bozak), rozh. náj. Kadri – 2. Stempniak (Moore, Eliáš), 34. Palmieri (Schlemko, Josefson)

Toronto Maple Leafs: Sparks (Bibeau) – Gardiner, Phaneuf “C”, Hunwick “A”, Rielly, Marinčin, Polák – van Riemsdyk, Bozak “A”, Parenteau – Holland, Kadri, Komarov – Grabner, Spaling, Winnik – Matthias, Froese, Boyes


New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Cammalleri, Henrique “A”, Stempniak – Kennedy, Eliáš “A”, Palmieri – O’Neill, Josefson, Tootoo – Kalinin, Gionta, Farnham


Rozhodčí: Luxmore, O’Halloran – Brisebois, Driscoll

Zdroj obrázku: nhl.com, Graig Abel

Čtěte také

Greene o Kaneovi: Hrál s námi šachy a my byli figurky

Ošklivá prohra proti Blues se Devils odčinit nepovedla. A to i přes to, že proti Chicagu vedli již 2:0, soupeř ale reagoval bryskně a po pěti gólech bez odezvy zvítězil 5:2. Trip proti soupeřům z Centrální divize zakončí New Jersey v Minnesotě. Doufejme, že již vítězně. Zápas se pravděpodobně zlomil po čtvrtém gólu Chicaga, kdy …

Ďáble, co na to říkáš...?