Peklo / Reporty / Z ledu Toronta vezou Ďáblové bod

Z ledu Toronta vezou Ďáblové bod

V Air Canada Centre nakonec New Jersey vybojovalo jeden bod, když svému soupeři podlehlo po samostatných nájezdech.

AUTOR ČLÁNKU: JAN ZHEJBAL
New Jersey Devils vlétli na Javorové listy ve velkém stylu. Aktivní hrou si vysloužily přesilovou hru, kterou dokázal využít tečí Mooreovy střely Lee Stempniak a dostal tak svůj tým brzy po začátku do vedení. 0:1!
Tlak Newarských neustával až do 7.minuty, kdy jeden z obránců překonal Coryho Schneidera, ale pomohla mu tyčka. To bylo na dlouhou dobu ze strany Toronta vše. Hrálo se v dlouhých intervalech, Leafs se těžko dostávali do obranného pásma ďáblů. Obrana fungovala na 100%. Až na situaci pět minut před koncem první třetiny, kdy ledabyle nahodil puk do pásma PA Parenteau a skákající puk se dostal až do branky. 1:1!
Ke konci periody měli domácí velkou převahu a také dva újezdy na Schneiderovu branku, ale ani v jednom případě nedokázali ďábelského brankaře překonat.
Střely na branku 17 – 7

Opatrný začátek druhé části značně ubral na atraktivnosti utkání. Po vyloučení Merrila za hákování nastala přesilové hra Leafs, ve které od modré čáry vypálil Phaneuf a před brankou tečoval James van Riemsdyk. 2:1!
Oba týmy pokračovaly v obranné hře i když měli více ze hry kanadští hráči. Ve 32 minutě měli možnost Devils hrát přesilovou hru a po skvělé poziční hře se nakonec dostal ke střele Kyle Palmieri a dělovkou zařídil vyrovnání. 2:2!
Chvíli po vyrovnávacím gólu hráli hosté další přesilovou hru, ale tu si Toronto pohlídalo. Domácí měli blízko vyrovnání 2 minuty před koncem druhé části, ale Mike Cammalleri hákoval a tak Newarští dohrávali ve čtyřech.
Střely na branku   25 – 17

Třetí třetinu začali ďábelští hokejisté ve třiceti vteřinovém oslabení a poměrně dlouho se hrála vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách. K vetší šanci se dostali Devils až 48.minutě. Bobby Farnham začal vystrkovat růžky a provokovat Komarova a Polaka. Hosté pomalými kroky postupovali do pásma Leafs a prověřují pozornost domácího gólmana Sparkse. Cory Schneider se dostal do varu a předvedl jeden ze svých pověstných zákroků ramenem a vymazal tak pokus útočníka v modrém dresu. Změnu skóre nepřinesla ani přesilová hra čtyři minuty před koncem základní hrací doby a tak utkání přešlo do prodloužení.
Střely na branku 34 – 25

V nastaveném čase měli velkou převahu právě hráči Devils, když celou minutu a půl byli nastěhovaní v obraném pásmu Leafs. V polovině prodloužení měli domácí velkou šanci, ale Schneider byl proti. Po chybě v komunikaci mohl druhý bod získat tým z Toronta, ale ďábelský Cory vše zachránil. Jelikož se v prodlouženém čase nerozhodlo, nastoupily na řadu samostatné nájezdy.

Nájezdy
TOR – PARENTEAU         0:0
NJD – STEMPNIAK          0:0
TOR – HOLLAND              0:0
NJD – JOSEFSON             0:0
TOR – BOZAK                    1:0
NJD – CAMMALLERI       1:1
TOR – VAN RIEMSDYK   1:1
NJD – ELIAS                       1:1
TOR – KADRI                     2:1
NJD – SCHLEMKO           2:1

Toronto Maple Leafs 3:2sn New Jersey Devils
15. Parenteau (Polák), 23. van Riemsdyk (Phaneuf, Bozak), rozh. náj. Kadri – 2. Stempniak (Moore, Eliáš), 34. Palmieri (Schlemko, Josefson)

Toronto Maple Leafs: Sparks (Bibeau) – Gardiner, Phaneuf “C”, Hunwick “A”, Rielly, Marinčin, Polák – van Riemsdyk, Bozak “A”, Parenteau – Holland, Kadri, Komarov – Grabner, Spaling, Winnik – Matthias, Froese, Boyes


New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Cammalleri, Henrique “A”, Stempniak – Kennedy, Eliáš “A”, Palmieri – O’Neill, Josefson, Tootoo – Kalinin, Gionta, Farnham


Rozhodčí: Luxmore, O’Halloran – Brisebois, Driscoll

Zdroj obrázku: nhl.com, Graig Abel

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?