Peklo / Preview / Devils letos potřetí vyzvou Islanders

Devils letos potřetí vyzvou Islanders

Devils a Islanders dnes od 23:00 rozehrají své třetí vzájemné utkání tuto sezonu. Bilance je zatím mírně pozitivnější pro Islanders. V prvním utkání zvítězili Ďáblové na nájezdy, ve druhém zvítězili Ostrované těsně 2-1. Oba tyto zápasy si můžete připomenout níže!

Zápasy proti Islanders

31. října 2015 @ Devils
4. listopadu 2015 @ Islanders
13. prosince 2015 @ Islanders
20. února 2016 @ Devils

Historie Islanders

Historie Islanders je opravdu bohatá. Klub byl založen v roce 1972 a už po 8 odehraných sezonách se dočkal prvního Stanley Cupu, čímž také odstartoval svá nejlepší léta v NHL. Stanley Cup dokázali hráči Ostrovanů ještě 3x obhájit, to znamená, že na svém kontě mají prvenství z let 1980, 1981, 1982 a 1983. Tímto ale zářná historie končí a další vysněný cíl se týmu dosáhnout nepodařilo.

Po špatných letech, kdy byl tento tým spíše outsiderem celé soutěže, se v posledních dvou sezonách opět začíná vracet na výslunní a z týmu outsidera je opět konkurenceschopný tým bojující o play-off. Nejznámějšími hráči, kteří v týmu působili, byli například Mike Bossy, Pat LaFontaine, Bill Guerin, Trevor Linden, Miro Šatan nebo Žigmund Pálffy, který dokonce v letech 95 až 99 ovládl bodování.

Aktuální kádr Isles

Brankáři

Thomas Greiss, Jroslav Halák, Jean-Francois Berube* – poslední jmenovaný si zatím zahrál pouze jediný zápas. Jasnou jedničku však Isles nemají. Jaro Halák odchytal zatím 17 zápasů, o rok mladší Greiss odchytal zápasů 13. Oba si přitom drží hezkou úspěšnost zákroku těsně pod 93 %.

Obránci

Johnny Boychuk, Travis Hamonic, Thomas Hickey, Nick Leddy, Brian Strait, Marek Židlický, Calvin De Haan – obrana Ostrovanů patří mezi ty spolehlivější v lize, stejně tak, jako obrana Ďáblů. Isles obdrželi o jednu branku více, celkem tedy 72, zatímco Ďáblové obdrželi 71 branek, mají ale o zápas méně. Spolehlivost obránců je vidět také na bodování +/-. Jedinými obránci, kteří mají zápornou statistiku je Strait s -3 a pak už jen Leddy s jedním mínusovým bodem.

Útočníci

Josh Bailey, Steve Bernier, Eric Boulton, Casey Cizikas, Cal Clutterbuck*, Mikhail Grabovski, Nikolay Kulemin, Anders Lee, Matt Martin, Brock Nelson, Frans Nielsen “A”, Kyle Okposo “A”, Ryan Strome, John Tavares “C” – útočná síla Isles je značná. Lídrem týmového bodování je Kyle Okposo s 25 body (8+17). Následován je dvojí Nielsen a Tavares, jejichž statistika se rovná. Oba nasbírali 22 bodů, za 12 gólů a 10 asistencí. Na druhou stranu – dalším je až se 16 body Nelson – to znamená, že Devils mají body rozděleny rovnoměrněji mezi více hráčů a to by mohla být výhoda. V tabulce níže je uvedeno týmové bodování Ďáblů, bohužel dva z těchto 5 hráčů svému týmu budou chybět, protože Henrique i Zajac jsou stále na marodce…budou je muset tedy zastoupit jiní!

Statistiky hráčů před zápasem s Islanders
Statistiky hráčů před zápasem s Islanders

Aktuální forma Islanders

Ostrované jedou na vítězné vlně. Jejich statistika z posledních 10 zápasů čítá 7 výher, prohru v prodloužení v Ottawě, prohru v nájezdech na Floridě a jedna prohra regulerní v Montrealu. Sečteno podtrženo, Isles bodovali v 9 zápasech po sobě a úkolem Devils je v tomto 10. zápase tuto bilanci zastavit! Díky této sérii výher se Ostrované dokonce na rozdíl jednoho bodu dotáhli na Rangers. Jak je vidět na tabulce konference níže, pro Devils to bude opět důležitý zápas – jak se říká – o 4 body.

Tabulka Východní konference
Tabulka Východní konference

Odchody

Griffin Reinhart (Edmonton), Michal Neuvirth (Philadelphia), Matt Donovan (Buffalo), Kael Mouillierat (Pittsburgh), Aaron Ness (Washington), Dustin Jeffrey (Arizona), Brett Gallant (Columbus), Colin McDonald (Philadelphia), Harry Zolnierzyk (Anaheim), Kent Simpson (Stockton), Alex Mallet (Kalamazoo), Matt Carkner (Bridgeport), Lubomír Višňovský (Chicago), Tyler Kennedy (New Jersey), Michael Grabner (Toronto), Kevin Poulin (Tampa Bay), Mark Louis (Idaho), Louis Leblanc (Bratislava), Lubomír Višňovský (Bratislava) 

Příchody

Thomas Greiss (Pittsburgh), Kirill Petrov (Kazaň), Joe Whitney (New Jersey), James Wright (Zagreb), Justin Florek (Boston), Ben Holmstrom (Carolina), Bracken Kearns (St. Louis), Justin Vaive (Hartford), Louis Leblanc (Anaheim), Steve Bernier (New Jersey), Mathew Barzal (Seattle), Taylor Beck (Toronto), Matt Finn (Toronto), Christopher Gibson (Toronto), Carter Verhaeghe (Toronto), Marek Židlický (Detroit), Jean-Francois Berube (Los Angeles)

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider – Larsson, Greene, Severson, Moore, Schlemko, Gelinas – Stempniak*, Josefson, Cammalleri – Palmieri, Blandisi, Tlustý – Kennedy, Kalinin, Eliáš – Tootoo, Gionta, Matteau

Islanders: Halák – de Haan, Boychuk, Hickey, Harmonic, Leddy, Strait – Nelson, Tavares, Okposo, Bailey, Nielsen, Lee, Kulemin, Grabovski, Strome*, Martin, Cizikas, Boulton

*nejistý start

  • 1. zápas | Devils 3-2 SO Islanders 
  • 2. zápas | Islanders 2-1 Devils

Startujeme už ve 23:00. STREAM na webu bude zajištěn! GO DEVILS!

Čtěte také

Střípky z prvního dne kempu

Jak jsme vás již informovali, tréninkový kemp Ďáblů je již v plném proudu. Než ale začnou přípravné zápasy a zapojení hráčů do týmového tréninku, jsou na řadě další povinnosti. Jako první museli hráči podstoupit tzv. Media Day, při kterém probíhalo focení, podpisy upomínkových předmětů, rozhovory s realizačním týmem, trenéry a hráči. Pro sezónní účely se …

Leave a Reply

Your email address will not be published.