Peklo / Ohlasy / Ďáblové si nechali ujít začátek a celkově selhali v útoku i obraně

Ďáblové si nechali ujít začátek a celkově selhali v útoku i obraně

V pozdních večerních hodinách SEČ v neděli 13.12. odehráli Ďáblové už 30. zápas základní části ročníku 2015/2016. Utkali se v něm s newyorskými Ostrovany. Zápas dopadl jasným skóre 4:0 ve prospěch Isles.

Když byl kouč John Hynes tázán v mix zóně, odpověděl, že se nebude vymlouvat na zranění. “Ano samozřejmě, chyběli nám top 2 centři Henrique a Zajac,” avšak dále opomenul, že by důvodem nevýrazného výkonu svých svěřenců, byla právě absence těchto dvou hráčů.


Zápas s Detroitem a ten dnešní, byl jako den a noc

Musíte vyhrát jako tým,” řekl Hynes. “To je recept, jak vyhrát každý náš zápas. Musíme z každého hráče dostat maximum, maximální úsilí. Jako jsme to předvedli proti Detroitu,” dává Hynes za vzor minulý zápas s Rudými křídly. “Dnes jsme z hráčů nedostali 100% snahu a to je ten rozdíl.”

Jersey bylo protivníkem jasně přehráno a podruhé v této sezóně nedalo ani gól. Německý strážce branky Islanders Thomas Greiss předvedl 27 zásahů proti střelcům Devils a to stačilo na první čisté konto v sezóně.

S tím souhlasí i kapitán týmu Andy Greene. “První dvě periody jsme nebyli dost dobří, řekl Greene. “Pro nás je důležité mít dobrý začátek zápasu, ten jsme ale neměli, a oni toho využili.” 

Mohli jsme využít soupeřova zápasového programu, Isles hráli den předtím a cestovali, jenže my jsme jejich možnou únavu nevyužili v náš prospěch. Zadák Schlemko k tomu říká: “jsme tým, který potřebuje aby každý šlapal naplno a to jsem u nás dnes neviděl.”


Podle kapitána Greena musejí Devils podávat lepší výkony

Ďáblové byli schopni otočit průběžný stav 0:2 s Detroitem, avšak s větším nasazením a tempem, jež se jim proti Ostrovanům nepodařilo zopakovat.

“Je to nepřípustné,” říká Greene. “Jestli chceme bodově dotáhnout týmy, které jsou v tabulce okolo nás, musíme proti nim dobře zahrát a získat body. Třetí třetinu jsme se zlepšili, ale to už bylo pozdě.”

“Musíme mít dobré začátky zápasů,” přidává se ke kritice obránce Adam Larsson. “Musíme se lépe připravit na utkání, protože těžko budeme dohánět nepříznivé stavy ve třetí třetině.”

Hynes nahradil brankáře Coryho Schneidera po třetí brance v čase 7:28 druhé části, ale ke svému tahu řekl, že nebyl z řady nutných, nýbrž tím, který tým probudí a dá mu impuls.

“Abych byl upřímný, necítil jsem se špatně. Bylo mi dobře.” Dodává Schneider. Cítil jsem, že můžu v brance zůstat, ale je to určitě na trenérovi, jak se rozhodne. Dnes jsme prostě nebyli dostatečně dobří, všichni jako tým.” Shrnul počínání týmu Cory Schneider.


Spoluhráči Schneidera nevinili z obdržených gólů

“Očividně to není jen na něm,” řekl Greene. “Nehráli jsme dobře v obranném pásmu. Myslím, že při výměně gólmana chtěl trenér se hrou trochu zamíchat a povzbudit nás. Bohužel se to nepovedlo.” 

Trenér Hynes ještě připomíná: “Toto nebyl jeden z těch zápasů, který byste měli jen tak zapomenout a jít dál. Musíme zjistit, proč jsme podali takový výkon, jaký jsme podali, abychom to mohli do příštích utkání zlepšit. Musíme se ujistit, že v úterý podáme lepší výkon.”

 “Určitě to byl dnes těžký duel, ale nikdo z nás nebude mít pochyby až se budeme chystat na další zápas.” Dodal Larsson.


zdroje: Fire and Ice blog

foto/obrázek: NHL.com, Mike Stobe

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?