Peklo / Preview / Ďáblové po týdnu vyzvou opět Floridu

Ďáblové po týdnu vyzvou opět Floridu

Ďáblové dnes po týdnu přivítají Panthers, již s Jágrem v sestavě, který chyběl v posledním zápase kvůli nachlazení. Stejně jako posledně, budou chtít Devils udržet oba body doma. Před týdnem totiž Ďáblové zvítězili 4-2. V dnešním zápase odehrají Cammalleri, Ruutu a Tootoo svůj 100. zápas v ďábelském dresu!

Zápasy proti Panthers
7. prosince 2015 @ Devils
18. prosince 2015 @ Devils
31. března 2016 @ Panthers
Pro Devils a Panthers to je letos druhé vzájemné střetnutí, první zápas získali Devils. Loni Ďáblové proti tomuto soupeři dokázali vyhrát dva ze tří zápasů, přičemž Jágr dokázal skórovat jak proti Panthers, tak po přestupu i proti Devils. Níže si tyto zápasy můžete připomenout!

Historie Panthers

Historie tohoto klubu je poměrně mladá a ne příliš bohatá. Tým byl založen v roce 1993 jako Florida Panthers a takto ho známe i dnes. Tým hraje ve floridském Sunrise, v aréně BB&T Center o kapacitě 19 250 diváků, kterou se ale podaří málokdy naplnit.

Mezi nejznáměnšjí hráče, kteří na slunné Floridě působili, patří například Scott Mellanby, Viktor Kozlov, Pavel Bure nebo Olli Jokinen. Z českých či slovenských hráčů zde působili Robert Švehla a Radek Dvořák, který mimo jiné drží stále rekord v počtu odehraných zápasů, a to 613 utkání. Ještě loni zde působil také Tomáš Fleischmann, který se přes Anaheim nyní usadil a valí v Montréalu.

Aktuální kádr Panthers

Brankáři

Roberto Luongo, Al Montoya – jasnou jedničkou je navrátilec Luongo, který zatím odchytal 25 zápasů a drží si velmi slušnou úspěšnost zásahů těsně pod 93 %. Montoya odchytal zápasů 7 a úspěšnost má téměř shodnou jako jeho kolega Roberto.

Obránci

Brian Campbell “A”, Aaron Ekblad, Erik Gudbranson, Steven Kampfer*, Dmitry Kulikov, Willie Mitchel “C”, Alex Petrovic*, Dilan Olsen – nejproduktivnějším obráncem je mladík Aaron Ekblad s 15 body, se 7 góly a 8 asistencemi.

Útočníci

Aleksander Barkov, Nick Bjugstad, Dave Bolland “A”, Connor Brickley, Quinton Howden, Jonathan Huberdeau, Jussi Jokinen “A”, Derek MacKenzie “A”, Brandon Pirri, Logan Shaw, Reilly Smith, Shawn Thornton, Vincent Trocheck – neproduktivnějším hráčem útočných řad je stále Jaromír Jágr. Ten vede bodování svého týmu s 21 body (9+12), dotáhl se na něj Jussi Jokinen, který má taktéž 21 bodů (6+15).

Aktuální forma Panthers

Od posledního zápasu s Ďábly odehráli Panteři 4 zápasy s poloviční úspěšností. 2 zápasy vyhráli, 2 prohráli. Porazit dokázali Washington a Islanders, což nám výrazně pomohlo v divizním boji na dálku. Podlehli naopak Ottawě a Bostonu, tedy soupeřům ze své divize.

Aktuálně hrají Panthers svůj 4zápasový venkovní trip. V Bostonu prohráli, v úterý na ledě Islanders zvítězili no a nyní je čekají naši Ďáblové. A hned zítra odcestují na led Hurricanes. Poté je čeká 6 domácích zápasů v řadě.

Dnes už v sestavě Panthers nebude chybět Jaromír Jágr, který vynechal poslední zápas v New Yorku kvůli nachlazení.

Odchody

Jimmy Hayes (Boston), Dan Ellis (Washington), Jesse Blacker (Texas Stars), Shane O`Brien (Anaheim), Andrew Yogan (Cincinnati Cyclones), Micheal Houser (Ontario Reign), Shayne Takre (Utah Grizzlies), Brad Boyes (Toronto), Scottie Upshall (St. Louis), Tomáš Kopecký (Oceláři Třinec)

Příchody

Chase Balisy (St. John`s IceCaps), Greg McKegg (Toronto), Mike McKenna (Arizona), Shane Harper (Chicago Wolves), Sena Acolatse (Calgary), Cameron Gaunce (Dallas), Brent Regner (St. Louis), Reilly Smith, Marc Savard, Rob Flick (všichno Boston)

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider – Greene, Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Tlustý, Josefson, Palmieri – Eliáš, Kalinin, Kennedy – Ruutu, Gionta, Tootoo

Panthers: Montoya – Willie Mitchell – Brian Campbell Dmitry Kulikov – Aaron Ekblad Dylan Olsen – Erik Gudbranson, Jonathan Huberdeau – Aleksander Barkov – Jaromir Jagr Brandon Pirri – Vincent Trocheck – Reilly Smith Jussi Jokinen – Rocco Grimaldi – Logan Shaw Shawn Thornton – Corban Knight – Quinton Howden

  • 1. zápas | Devils 4-2 Panthers

Čtěte také

Blackhawks 5-2 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?