Peklo / Reporty / Ďáblové zápas proti Ducks otočit nedokázali

Ďáblové zápas proti Ducks otočit nedokázali

Devils potvrdili svoji špatnou bilanci proti týmům ze spodních příček a prohráli tentokrát s posledním týmem Západní konference. Prohráli tedy doma s Anaheimem, stejně jako před rokem, v poměru 1-2.

Do první vážnější akce se dostali jako první hosté. Po necelých dvou minutách uťukávání se do situace 2 na 1 dostávali hosté, Getzlaf však volil střelu a Kinkaid si připsal první zákrok. Hned z protiútoku pohrozil navrátilec do sestavy Ruutu, ale ani dorážka za Andersonova záda neskončila gólem. Další vážnější akci měl na svědomí Jiří Sekáč a Corey Perry, ta skončila až spadenou brankou na Kinkaida. Po necelých 8 minutách jsme viděli první gól, bohužel do sítě Devils a nakonec se ukázalo, že se jednalo o vlastní gól Galinase, který byl připsán ze 4. střely Stewartovi. V polovině 1. třetiny měli Devils výhodu přesilové hry – ta zůstala, ale bez využití. V první třetině se však Ďáblům nepodařilo vymyslet kloudnější akci, která by vedla k vyrovnání. Naopak, 15 vteřin do konce úvodní třetiny inkasovali podruhé pochybné rozehrávce Larssona 2-0.

Střely 7-8

Pokyn pro Devils do 2. třetiny byl jasný – střelba. Tato snaha se ďáblům upřít nedala, ale z žádné střely se v prvních 5 minutách nic vážnějšího neurodilo. Nejtěžší byly pro Andersona dvě Cammalleriho střely, obě však dokázal zkrotit. V polovině utkání přišla další početní výhoda pro Devils, za hákování šel na trestnou Lindholm. Ani druhá přesilovka ale nebylo o nic lepší, kromě dvou střel se Ďáblům souvislejší tlak vytvořit nepodařilo. I ve druhé třetině vyšli ďáblové na prázdno a stav byl tedy stále 2-0.

Střely 10-5

Od začátku poslední třetiny byla na ďáblech chuť se zápasem něco udělat. Bohužel je ale srážela přesnost rozehrávky. V polovině 3. třetiny Devils začali opět zvyšovat otáčky. 8 a půl minuty do konce Ďábly podržel Kinkaid, po tom co jeho spoluhráči vytvořili sérii hrubek při rozehrávce. Keith tak udržel naději do posledních minut. V čase 4:34 do konce se i Devils dočkali. Po přečislení 2na1 a přesné přihrávce Stempniaka skóroval Cammalleri. Více jak minutu zkoušeli Ďáblové hru bez brankáře. Dokázali se usadit v pásmu, vybojovat několik vhazování. Bohužel obrat se dokonat nepodařilo a Ďáblové o jednu branku prohrávají.

Střely 5-5

New Jersey Devils 1-2 Anaheim Ducks

56. Cammalleri (Stempniak, Severson) – 8. Stewart (Bieksa), 20. Kesler (Perry)

Střely celkem 22-18

Foto: Thomas Gažda

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?