Peklo / Reporty / Cory Schneider čaroval, na víc jak bod to proti Bostonu však nebylo

Cory Schneider čaroval, na víc jak bod to proti Bostonu však nebylo

Dnes netradičně v 23:00 našeho času se New Jersey Devils postavilo Medvědům z Bostonu v TD Garden.  Devils, kteří měli dvě porážky za sebou, chtěli konečně naplno bodovat. Proti však byl Boston Bruins – tým, který sází jeden gól za druhým. V tomto ročníku jich Medvědi vstřelili již 102 (3. v NHL, více mají pouze Canadiens – 103 a Dallas – 114) . V TD Garden se tak schylovalo k zápasu, který sliboval zajímavou podívanou. Jak tedy probíhal samotný zápas?

Boston Bruins 2:1  New Jersey Devils po s.n.
7. Eriksson (Krejčí, C. Miller), rozh. nájezd Spooner – 22. Greene (Stempniak, Larsson)

Průběh 1. třetiny:

Domácí vlétli do první třetiny velmi aktivně a snažili  se co nejrychleji pokořit Coryho Schneidera. Blízko tomu byl již v 5. minutě Seidenberg, který pálil z voleje po přihrávce Krejčího. Jeho projektil však pohotově chytil strážce hostující svatyně. David Krejčí byl při chuti a v 7. minutě si připravil znovu skvělý pas. Tentokráte zpoza brány nahrával na Erikssona, který tváří v tvář překonal Schneidera. Devils inkasovaný gól pomohl a jejich hra se zlepšila. Odměnou jim bylo vyloučení Zdeny Chary v polovině třetiny. Host= tak dostali šanci vrátit se zpět do utkání. Ďáblové však nabídnutou možnost nevyužili a zahráli přesilovou hru přímo tragicky. Viděli jsme pouze jednu střelu na bránu za celou přesilovou hru, tu vyslal Ferraro. Po přesilové hře se hrál hokej hlavně kolem středového kruhu a nikdo si nevytvořil větší šanci. Z ničeho nic se dostal do obrovské šance Henrique. Gólman domácích již byl překonán, ale obránci zabránili puku, aby přešel přes brankovou čáru. Krátce na to byl vyloučen David Krejčí a Devils čekala přesilovka číslo dvě. Ani v druhé přesilové hře hostů jsme žádnou zajímavou akci neviděli a první třetina už se poté dohrála za stavu 1:0 pro domácí Medvědy.

Střely: 4-8

Průběh 2. třetiny:

2. třetina začala rychlým výpadem Devils, který zakončoval rychlou střelou Tlustý, ale Gustavsson byl připraven. Co se nepovedlo Tlustému, povedlo se Greenovi, který tečoval střílenou nahrávku Stempniaka. Krátce po začátku druhé třetiny tak bylo vyrovnáno – 1:1. Hosté byli při chuti a otočit výsledek mohl Severson, toho ale skvěle vychytal Gustavsson. Hra získala náboj a na druhé straně vykryl Ferrarovu střelu Schneider. Nutno podotknout, že prozatímní výsledek 1:1 byl doposud velmi férový. Ani jeden z týmu v polovině utkání nebyl vyloženě lepší. Jiří Tlustý jakoby věděl, co píšu a dostal se do skvělé šance, ovšem výborný Gustavsson mu nedovolil skórovat. Devils si pomalu budovali větší a větší střeleckou převahu, ale kýžený gól ne a ne přijít. Jiří Tlustý schytal tvrdý hit a chvíli zůstal otřesený klečet na ledě.  A aby toho nebylo málo, tak Josefson, který před tím zblokoval střelu odkulhal s bolestivou grimasou do šatny. Dvě a půl minuty před druhou sirénou se ke střele napřáhl Zdeno Chára, jeho střelu Schneider vyrazil přímo na hůl McQuaida – ten okamžitě vypálil, ale Schneider si poradil i s jeho pokusem a efektním zákrokem lapačkou zabránil pohromě v podobě puku ve své síti. Utkání se poněkud přiostřilo a ve vzduchu se vznášela bitka. A opravdu, 20 sekund před koncem sestřelil Ferraro Giontu, kterého ihned pěstmi pomstil Palmieri a usměrnil tak bostonského výtržníka. Domácí stihli ještě jednu velkou šanci v posledních sekundách 2. třetiny, nicméně Schneider si i s touhle akcí poradil.

Střely: 19-21

Průběh 3. třetiny:

Třetí třetina započala hromadnou strkanicí za bránou Bruins. Již ze začátku tedy bylo jasné, že oba týmy chtějí vyhrát. Dvě minuty po začátku se do zajímavé situace dostávali domácí, Schneider byl ale dnes perfektní a znova pokryl kotouč. A jak už se nám začalo stávat zvykem, po jeho zákroku se znova strhla menší strkanice. Domácí byli i nadále lepší a tlačili se za druhým gólem. Hosty z New Jersey držel nad vodou hlavně jejich brankář. A znovu Bruins ! Tentokrát si na Schneidrovi vylámal zuby Chára. Krátce po polovině 3. třetiny se do zajímavé šance dostával Palmieri, ale stav zůstal nezměněn. A znova další pošťuchování….Kdybychom dnes místo drobných šarvátek viděli góly, neměli bychom si na co stěžovat. Kroug neúmyslně poslal k zemi Kalinina a ten kulhá do šatny. Po Josefsonovi je to tak již druhý útočník hostů, který míří předčasně do šatny. A co víc, Boston se teď  usadil v obranném pásmu hostů a je velmi nebezpečný. Cammalleri mohl 2 minuty před koncem posunout hosty ke dvoum bodům, ale v rozhodující chvíli mu puk přeskočil hokejku. Poslední minuty byly velmi zajímavé, akce střídala akci  a bylo vidět, že oba týmy chtějí rozhodnout ještě před prodloužením. Do obrovské šance se několik sekund před koncem dostal Beleskey, ale Schneider s Moorem mu zabránili ve skórování. Moore si však pomohl faulem a prodloužení tak začne přesilovkou domácích.

Střely: 30-28

Průběh prodloužení:

Boston se pochopitelně tlačil do zakončení, ale všechny střely zatím kryl výtečný Schneider. Dnes to bylo znovu jedno velké představení čaroděje v bráně Devils. Ale nutno podotknout, že Gustavsson rozhodně nezaostával! I on dnes doslova čaroval. V situaci 2 na 1 neskutečně vychytal Zajaca. Z dalšího protiútoku se znova málem prosadili Bruins. Tohle prodloužení má ale náboj! Devils přežili oslabení a dokud nedojde k přerušení bude hra pokračovat ve 4 hráčích na obou stranách. Přesně v polovině prodloužení zachytil Schneider střelu Marchanda a hrát se tedy bude 3 na 3. Tak to je neuvěřitelné ! To, co předvádí hostující gólman v posledních minutách je opravdu NEUVĚŘITELNÉ !!! Jen díky němu se stále hraje. Vatrano ukázal skvělé zrychlení, ale skvělého Schneidera překonat nedokázal. Pár sekund před koncem se osmělili i Devils, ale i tak se šlo do nájezdů. Ať tento zápas dopadne jakkoliv, tak už teď je jasné, že Schneiderovi zákroky uvidíme kolovat po internetu ještě dlouho po tomto zápase.

Střely v prodloužení: 9 – 2