Peklo / Ohlasy / Devils si odvezli z TD Garden pouze jeden bod, i tak byli spokojení

Devils si odvezli z TD Garden pouze jeden bod, i tak byli spokojení

Ďáblům by se opravdu hodily oba dva body ze svatostánku Bruins. A i přes to, že se museli spokojit pouze s jedním, byli po zápase spokojeni.

,,Myslím, že naši hráči si zaslouží pochvalu,” řekl kouč John Hynes. ,,Máme za sebou dva těžké duely – proti Anaheimu a proti Bostonu. Domácí byli odpočatí a na nás se možná trochu projevovala i únava. Do zápasu jsme však i tak šli naplno a podali jsme dobrý výkon. Větší část utkání jsme hráli dobře a skoro jsme i vyhráli.”

Devils kontrolovali utkání hlavně v jeho prostřední části (v jedné části byli Bruins 13 minut bez střely na bránu). Bohužel se jim nepodařilo vstřelit více než jeden gól. A to i díky skvělému výkonu Gustavssona. Na konci zápasu jim trochu došel dech a museli se spolehnout na gólmana Coryho Schneidera. Dalo by se říci, že hlavně on držel akcie Devils velmi vysoko. V zápase pokryl 38 střel – z toho 9 v prodloužení!

V nájezdech Cory nestačil pouze na střelu Spoonera. Ani jeden z hráčů Devils však nebyl schopný překonat Gustavssona a domácí tedy vyhráli tento napínavý duel.

,,Cory byl úžasný,” řekl Hynes. ,,Když tlačili, byl schopen předvést několik skvělých zákroků a podržet celý tým. Na konci třetí třetiny nám docházely síly a právě tady nás Schneids zachránil. V prodloužení jsme všichni byli svědky galapředstavení obou brankářů.”

,,Schneider předvedl opravdu dobrý výkon,” řekl Jiří Tlustý. ,,Udržel nás ve hře. V prodloužení to bylo velmi otevřené a mohlo to dopadnout jakkoliv. Myslím si, že jsme rádi za bod, ale jasně, že jsme chtěli dva.”

Devils prohráli 3 zápasy v řadě poprvé od začátku sezóny (0-2-1 momentálně), kdy měli 0-3-1. New Jersey prohrálo 4 z  5 posledních zápasů a vstřelilo pouze 5 gólů.

Jejich dalším soupeřem bude Detroit – poslední soupeř před Vánoční přestávkou.

,,Líbil se mi náš výkon,” řekl Schneider. ,,Myslím, že jsme se dobře poprali se dvěma zápasy během 24 hodin. Mluvili jsme o tom, v šatně. Myslím, že jsme hráli dobře, ale trochu nám došly síly ke konci. Předvedli jsme opravdu dobrý výkon a způsobili jsme jim hodně problémů.”

Že Devils hráli dobře potvrdil i kapitán Andy Greene, který vstřelil jediný gól Devils. Vyjádřil se, že se mu líbil výkon celého týmu.

Momentální statistika Devils na nájezdy je 2-4.

Přestože Devils byli v prodloužení přestříleni 9-2 a museli se vypořádat s oslabením, dostali se do skvělé příležitosti. Zajace však vychytal skvělý Gustavsson.

,,Dal jsem si na čas, ale ani tak se mi nepodařilo to zvednout,” řekl Zajac.

,,Začít prodloužení v oslabení není nic jednoduchého, myslím, že jsme ukázali, že se dokážeme semknout a skoro jsme udeřili i  my.” Řekl Schneider.

Schneider, který v Bostonu vyrůstal, hned po zápase odjel za rodinou a kamarády, kteří v Bostonu bydlí.

Jeho momentální statistiky v TD Garden jsou 1-2-1 (0-2-1 za Devils). Devils mají od sezóny 2010-11 s Bostonem velmi negativní statistiky (1-6-3).

,,Rád zde hraji,” řekl Schneider. ,,Mám rád místní arénu, rád hraji proti tak dobrému týmu, kterým Boston bezesporu je. Zápasy proti nim vždy mají náboj a jsou velmi zajímavé. Rád se pak potkávám s přáteli, kteří mě stále podporují.”

A co vy? Jah se Vám líbil zápas proti Bruins a co očekáváte od zápasu s Detroitem? Napište nám pod příspěvek na Facebooku.