Peklo / Hlavní zprávy / Mladícka dravosť v obrane Devils

Mladícka dravosť v obrane Devils

New Jersey má pomerne mladú obranu a pýši sa tak veľkým potenciálom. Poďme si v krátkosti predstaviť tohto ročné zloženie defenzívnych radov.

AUTOR ČLÁNKU: RADOVAN GÁL

Devils v tejto sezóne spoliehajú aj na mladých hráčov, ale zamerajme sa dnes na tých, ktorí robia poriadok pred našimi gólmanmy. Larsson sa dostal do prvej obrannej dvojice a spolu s kapitánom a ostrieľaným borcom Greenom máva vždy najdlhšie IceTime. V defenzíve podáva spoľahlivé výkony a platný je aj v ofenzíve.

Adam Larsson a jeho vítězný gól v prodloužení s Arizonou

V druhej obrannej dvojici hreje mladý Severson, ktorý nastupuje pravidelne s Johnom Moorom. Minulý rok sa rozbehol do svojej prvej sezóny, ale v tej ho pribrzdilo zranenie. Túto sezónu zatiaľ bodovo nie je až tak produktívny, ale ako sa hovorí druhá sezóna je vždy najťažšia. Svoje úlohy si plní dobre a Hynes je s ním určite spokojný. Dostáva svoju príležitosť aj pri presilových hrách, pretože ma tvrdú a presnú strelu ktorou vie vždy pohroziť.

Spolupráce obranné dvojice Severson – Moore s trochou humoru

V tretej obrannej dvojici sa pri Schlemkovi sa striedajú Merrill a Gelinas. John Merrill sa pomaly ale isto vypracováva k spoľahlivému bekovi. Má dobrú rozohrávku vie potiahnuť puk aj ohroziť súperovu bránku. Stále má len 23 rokov a ak bude na sebe pracovať a bude pri ňom vždy nejaký skúsený bek ma potenciál svoj talent naplniť.

Vzpomínka na první gól Jona Merrilla v NHL

Eric Gelinas je zatiaľ túto sezónu sklamaním. Veľa krát sleduje zápas z tribúny ako zdravý náhradník. Je to dobre stavaný obranca, ma tvrdú strelu, ktorou vie prepáliť všetko, čo mu stojí v ceste. Avšak sa mu nedarí tieto aspekty napĺňať.

Góly Erica Gelinase v sezoně 2013/14

Takto sme si v krátkosti predstavili našich mladých bekov, ktorý majú šancu naplniť svoj potenciál a kvality.

Zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Bennett

Čtěte také

Patří Patrik Eliáš do síně slávy?

V minulém týdnu byl odtajněn seznam nominovaných jmen, kteří byli nominováni do síně slávy NHL. Každý rok tak liga vybere několik jmen, která jsou pak v Torontu slavnostně přiřazena k již tak dlouhému seznamu výjimečných osobností nejvyšší hokejové ligy. Na tomto seznamu se objevilo i jméno útočníka, rodáka z Třebíče, Patrika Eliáše. Po čekání, zda …

Ďáble, co na to říkáš...?