Peklo / Ohlasy / Devils se stále nedaří nakopnout se k vítězné sérii

Devils se stále nedaří nakopnout se k vítězné sérii

Devils vypadali velmi frustrovaně po dnešní porážce.

V průběhu sezóny prohráli zápasy, ve kterých neměli od začátku šanci, ale i zápasy, ve kterých bojovali do poslední minuty. Dnes to bylo nicméně trochu jiné.

Zdroj jejich frustrace byl v jejich neschopnosti začít nějakou vítěznou šňůru. Byla to výzva, která na ně po Vánoční pauze čekala.

Tohle je přesně ten čas, kdy se dobré týmy semknou, sešlápnou pedál a začnou co nejvíce makat a útočit na play-off. Devils nabízenou šancí opovrhli a odehráli další lajdácký zápas, ve kterém vystřelili pouze 20 střel na bránu a trávili až nepochopitelně moc času s pukem ve vlastní obranné třetině.

,,Mluvili jsme o tom,” řekl Cory Schneider. ,,Cítili jsme se po přestávce dobře. Ráno jsme byli plní energie a odhodlaní zvítězit. Ve druhé třetině to vypadalo, jakoby jsme vypadli ze hry. Ve třetí třetině se nám podařilo vyrovnat a byli jsme na dobré cestě. Pak jsme ale inkasovali a je to velmi frustrující takto ztrácet zápasy.”

,,Je to těžké,” přidalo pravé křídlo Kyle Palmieri, střelec jediného gólu Devils. ,,Chcete vyhrát, ale my jsme dnes měli znova problém vstřelit alespoň dva góly. Šance jsme přitom měli, ale gól pouze jeden.”

Poslední víc jak jedno vítězství za sebou bylo 12.listopadu proti Chicagu a o dva dny později proti Pens. Od té doby mají Devils statistiky 7-8-4. Takto bohužel nevypadá tým, který by měl bojovat o play-off.

,,Stojíme před výzvou,” řekl kouč John Hynes. ,,Jak pořád říkáme, celou sezónu se dějí určité věci, se kterými se musíte poprat. Tohle je jedna z nich. Na nás teď je se s tím vypořádat a ukázat, že se s námi musí počítat.”

,,Náš hlavní cíl je se s tímto poprat a ukázat, že na to máme,” řekl obránce Eric gelinas. ,,Chceme více vítězství po sobě. To je to, co týmy, které chtějí do play-off dělají, a my chceme taky.”

Pro Devils zní úkol lehce. Zlepšit to, co se jim doteď příliš nedařilo.

,,Víme proč,” řekl kapitán Andy Greene. ,,Je to důslednost v naší hře. Když jí máme, hrajeme velmi dobře a vítězíme. A když tak hrajeme jenom třetinu nebo pár úseků, tak to nemá šanci na úspěch.”

Oba týmy dnes působily poněkud ospale. Canes se však ve druhé třetině našli a několikrát zamkli New Jersey v jejich vlastní třetině.

,,Velmi dobře zatlačili,” řekl Greene. ,,První třetina byla cca 50 na 50. Druhá začala v pohodě, ale pak nás zatlačili a my nenacházeli odpověď.”

,,Musíme se po přestávce mentálně zvednout a zabrat,” řekl Palmieri. ,,Jsou ve stejné situaci, je to složité. Po první třetině to nebylo špatné a po druhé jsme nevěděli co se dělo, nedělali jsme to, co jsme dělat měli. Možná o tom moc přemýšlíme nebo co. Tak i tak musíme zapracovat na skórování více gólů.”

V jednu chvíli byli ve druhé třetině Devils 10:25 bez střely na bránu. Canes mezitím vystřelili na Coryho Schneidera 10x a jednou skórovali. Hynesovi se nelíbila nedůslednost útočníků.

,,Naše nakládání s šancemi, naše intenzita útočení, naše souboje o puky v útočné třetině, naše odhodlání vystřelit – všechny tyto body byly velmi špatné,” řekl Hynes. ,,Když 10 minut nevystřelíte na bránu, znamená to, že vaši útočníci něco dělají špatně. A logicky trávíte až moc času ve vlastním obranném pásmu.”

,,Tak trochu jsme jen odpalovali puky a nekontrolovali jsme je,” řekl Greene. ,,Hráli dobře ve středu kluziště a my nebyli schopní najít na to odpověď. Když se objeví místo, musíme toho využít.”

zdroj: Fire & Ice blog
zdroj obrázku: nhl.com