Peklo / Reporty / New Jersey po Vánočním volnu prohrálo na ledě Caroliny Huricanes

New Jersey po Vánočním volnu prohrálo na ledě Caroliny Huricanes

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils
(13-16-5) – (17-13-5)
27.12.2015 – PNC Arena, Raleigh, Severní Karolina
Autor: Honza Zhejbal

1. Třetina
    Úvod zápasu ukázal, že Carolina bude chtít oba body z dnešního zápasu a hned po vhazování otestovala hostujícího brankaře Coryho Schneidera. Ovšem Eric Staal podrazil soupeře a tak mohli Newarští hned ze začátku okusit přesilovou hru. Bylo vidět, že Vánoční pauza byla dlouhá, Hosté se nemohli v úvodních minutách vůbec dostat do útočného pásma. První velkou šanci si vypracoval až Adam Henrique střelou mezi kruhy v polovině třetiny. V druhé polovině periody byli Devils aktivnější, vytvořili si několik příležitostí, ovšem obrana Hurricanes pracovala dobře. Celkově to byl hodně „oťukávací“ hokej.
    Střely na branku 7 – 6
  2. Třetina
    Devils v druhé části začali vytahovat růžky, byli o noho aktivnější a častěji uzavírali soupeře v jejich obranném pásmu. Hrálo se ve velmi dlouhých intervalech bez přerušení a šance začaly přibývat. V polovině třtiny se dostali Ďáblové pod tlak a od modré čáry překonal Schneidera chytrou střelou Pesce. 1:0!
    Hurikáni chytli slinu a začali „ostřelovat“ branku New Jersey jako na střelnici a New Jersey začalo dělat velké chyby. Ovšem Cory Schneider opět vytahoval svoje nejlepší zákaroky, ale skóre se už ale neměnilo a tak stav zůstal.
    Střely na branku 19 – 14
  3. Třetina
    Poslední číst začali Devils skvěle, po nádherné kombinaci Cammalleriho a Hneriquea, Kyle Palmieri dokázal puk dotlačit za záda Cam Warda. 1:1!
    Hra od té doby dostala obrátky, šance se střídaly na obou stranách. V brance New Jersey kouzlil Cory Schneider až do 48.minuty, kdy po nahrávce Staala zvýšil Justin Faulk. 2:1!
    Hosté se ale nevzdávali a tlačili dále domácí v jejich pásmu. Bohužel se proti Devils obrátilo pravidlo nedáš-dostaneš, kdy Adam Henrique neproštělil Warda, tak se dostali do útoku Hurricanes a po přečíslení zvyšoval Joakim Nordstrom. 3:1!Do konce třetiny ještě trenér John Hynes zkoušel hru bez brankáře, a e na skóre to už nic nezměnilo a Devils nechali oba body v Carolině.

Střely na branku 25 – 20