Peklo / Reporty / New Jersey po Vánočním volnu prohrálo na ledě Caroliny Huricanes

New Jersey po Vánočním volnu prohrálo na ledě Caroliny Huricanes

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils
(13-16-5) – (17-13-5)
27.12.2015 – PNC Arena, Raleigh, Severní Karolina
Autor: Honza Zhejbal

 1. Třetina
  Úvod zápasu ukázal, že Carolina bude chtít oba body z dnešního zápasu a hned po vhazování otestovala hostujícího brankaře Coryho Schneidera. Ovšem Eric Staal podrazil soupeře a tak mohli Newarští hned ze začátku okusit přesilovou hru. Bylo vidět, že Vánoční pauza byla dlouhá, Hosté se nemohli v úvodních minutách vůbec dostat do útočného pásma. První velkou šanci si vypracoval až Adam Henrique střelou mezi kruhy v polovině třetiny. V druhé polovině periody byli Devils aktivnější, vytvořili si několik příležitostí, ovšem obrana Hurricanes pracovala dobře. Celkově to byl hodně „oťukávací“ hokej.
  Střely na branku 7 – 6
 2. Třetina
  Devils v druhé části začali vytahovat růžky, byli o noho aktivnější a častěji uzavírali soupeře v jejich obranném pásmu. Hrálo se ve velmi dlouhých intervalech bez přerušení a šance začaly přibývat. V polovině třtiny se dostali Ďáblové pod tlak a od modré čáry překonal Schneidera chytrou střelou Pesce. 1:0!
  Hurikáni chytli slinu a začali „ostřelovat“ branku New Jersey jako na střelnici a New Jersey začalo dělat velké chyby. Ovšem Cory Schneider opět vytahoval svoje nejlepší zákaroky, ale skóre se už ale neměnilo a tak stav zůstal.
  Střely na branku 19 – 14
 3. Třetina
  Poslední číst začali Devils skvěle, po nádherné kombinaci Cammalleriho a Hneriquea, Kyle Palmieri dokázal puk dotlačit za záda Cam Warda. 1:1!
  Hra od té doby dostala obrátky, šance se střídaly na obou stranách. V brance New Jersey kouzlil Cory Schneider až do 48.minuty, kdy po nahrávce Staala zvýšil Justin Faulk. 2:1!
  Hosté se ale nevzdávali a tlačili dále domácí v jejich pásmu. Bohužel se proti Devils obrátilo pravidlo nedáš-dostaneš, kdy Adam Henrique neproštělil Warda, tak se dostali do útoku Hurricanes a po přečíslení zvyšoval Joakim Nordstrom. 3:1!Do konce třetiny ještě trenér John Hynes zkoušel hru bez brankáře, a e na skóre to už nic nezměnilo a Devils nechali oba body v Carolině.

  Střely na branku 25 – 20

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?