Peklo / Preview / Devils dnes složí reparát proti Hurricanes

Devils dnes složí reparát proti Hurricanes

Na Štěpána se Ďáblům nepodařily získat body v Carolině, dnes však mají možnost vzít si je od Hurikánů zpět, v Prudential Center. Ďáblové měli mezi těmito dvěma zápasy volno, Carolina stihla ještě mezitím porazit Blackhawks 2-1.

Zápasy proti Hurricanes

4. prosince 2015 @ Hurricanes
27. prosince 2015 @ Hurricanes
30. prosince 2015@ Devils
2. března 2016 @ Devils
28. března 2016 @ Hurricanes

Historie

Klub jako takový vznikl již v roce 1979, tehdy ještě pod dobře známým názvem Hartford Whalers, za který válel třeba i Marek Malík. V červnu roku 1997 byl klub z Hartfordu přestěhován do Caroliny, kde také získal nové přízvisko Hurricanes, právě kvůli nechvalně proslulé oblasti známé častým výskytem hurikánů. Necelých deset let na to dokázali Canes získat svůj první a zatím poslední Stanley Cup. Cestou za pohárem smetli Canes i naše Devils lehce v poměru 4-1 na zápasy a pokračovali tak dále do finále konference.

Největšími hvězdami, které kdy hájily barvy Hurikánů jsou například Ron Francis, Keith Primeau, Sami Kapanen či Rod Brind`Amour. Z českých zástupců zde válčili Josef Vašíček a současný Ďábel Jiří Tlustý. Nyní zde bojuje o místo mladík ANdrej Nestrašil.

Aktuální kádr Hurricanes

Cam Ward, Eddie Läck  – jasnou jedničkou je Cam Ward, který odchytal 26 utkání. Procentuální úspěšnost má slabší a pohybuje se lehce přes 90 %. Eddie Läck, který přišel letos z Vancouveru odchytál zápasů 13, ale jeho úspěšnost je ještě horší a je na 88 %.

Justin Faulk “A”, Ron Hainsey, Noah Hanifin, Michal Jordán, John-Michael Liles, Ryan Murphy, Brett Pesce, James Wisniewski* – obrana Hurikánů za moc nestojí, což je patrné také ze statistik obou gólmanů. Obrana Canes je jedním ze 3. týmů Východní konference, který obdržel již víc jak 100 branek, přesněji 103. Horšími jsou již pouze Senators a Blue Jackets.

Nathan Gerbe*, Elias Lindholm, Brad Malone, Jay McClement, Riley Nash, Andrej Nestrašil, Joakim Nordström, Victor Rask, Jeff Skinner, Eric Staal “C”, Jordan Staal “A”, Chris Terry, Kris Versteeg – V útoku to Hurikánům taktéž moc nejde. Jejich nejproduktivnějším hráčem je stále obránce Justin Faulk s úctyhodnými 30 body za 14 gólů a 16 asistencí. Faulk je také střelcem vítězného gólu proti Ďáblům v posledním střetnutí. Ten je následován dvěma centry Victorem Raskem s 24 body (10+14) a Ericem Staalem s 20 body (5+15).

Aktuální forma Hurikánů

Hurricanes se posledních pár zápasů poměrně povedlo. Z posledních 11 zápasů dokázali 7x zvítězit (Montreal, Arizona, Anaheim, opět Arizona, Pittsburgh, New Jersey a Chicago), jednou si odnesli ze zápasu bod (Philadelphia) a pouze 3x prohráli (Dallas, Florida a Washington). Proti Devils to dnes bude již 3 zápas v prosinci a zatím je série vyrovnána 1-1 na zápasy, na gĺy však zatím vedou Devils v poměru 6-4.

 
 
 

Odchody

Anton Chudobin (Anaheim), Ben Holmstrom (Islanders), Austin Levi (Fort Wayne), Alexandr Sjomin (Montreal), Dennis Robertson (Chicago), Jake Massie (Chicago), Beau Schmitz (Toledo), Jared Staal (Florida Everblades), Brett Bellemore (Providence Bruins), Patrick Dwyer (MODO), Tim Gleason (bez angažmá)

Příchody

Tyler Ganly (Greyhounds), Lucas Hallmark (Lulea), Derek Ryan (Örebro), Eddie Läck (Vancouver), James Wisniewski (Anaheim), T.J. Hensick (Hamilton), Jaccob Slavin (Colorado College), Noah Hanifin (Boston College), Kris Versteeg (Chicago), Joakim Nordström (Chicago), Tim Gleason (Washington)

Předpokládané sestavy

Devils: Keith Kinkaid – Andy Greene, John Moore, Adam Larsson, David Schlemko, Damon Severson, Jon Merrill – Mike Cammalleri, Travis Zajac, Kyle Palmieri – Jiri Tlusty, Adam Henrique, Tyler Kennedy – Sergey Kalinin, Jacob Josefson, Lee Stempniak – Bobby Farnham, Stephen Gionta, Jordin Tootoo

Hurricanes: Cam Ward – John-Michael Liles, Justin Faulk, Jaccob Slavin, Ron Hainsey, Noah Hanifin, Brett Pesce – Kris Versteeg, Eric Staal, Elias Lindholm – Joakim Nordstrom, Jordan Staal, Andrej Nestrasil – Jeff Skinner, Victor Rask, Phillip Di Giuseppe – Chris Terry, Jay McClement, Riley Nash

Čtěte také

Devils čeká první letošní střetnutí s Minnesotou

Devils dnes večer odehrají třetí domácí zápas v řadě z celkových čtyř. A už by si tato série zasloužila výhru! Z předešlých dvou utkání dokázali Devils vytěžit pouze bod ve čtvrtečním utkání s Islanders, kdy podlehli v nájezdech 2-1. Pozitivem byl alespoň návrat Coryho Schneidera do týmu a jeho velmi slušný výkon v brankovišti. V …

Ďáble, co na to říkáš...?