Peklo / Ohlasy / Energii, cit a emoce – to vše přinesl do hry Farnham v čele 4. lajny

Energii, cit a emoce – to vše přinesl do hry Farnham v čele 4. lajny

Výhra se štěstím – ale také odměna za “správnou věc”.

Trenér Hynes strávil poslední dva dny vtloukáním svým hráčům do hlavy, aby více stříleli. A Ďáblové ho poslechli, Schlemko díky tomu vstřelil vítěznou branku 3 minuty před koncem. “Věděl jsem, že Zajac tam je, vypadalo to jako 3 na 2, tak jsem si řekl, že musím dostat puk před branku a dostat se k dorážce nebo k odrazu. A to se stalo,” vysvětloval svůj gól Schlemko.

I gól Farnhama byl po teči, Palmieri se radoval po odrazu od brusle. Nic z toho však není náhoda. “Když se na tu hru podíváte, dobré věci se stávají, když děláte dobré věci. Když jde Travis do branky, nabere na sebe dva obránce. Mluvili jsme o tom, o více střelách, Schlemko to pochopil, vystřelil na bránu, šel si pro to,” chválil kouč Hynes

“Byl to šťastný odraz, ale někdy to potřebuješ, abys vyhrál. My si to vzali,” dodal Schlemko.

Ďáblové dnes rozhodně potřebovali vyhrát, za posledních pět zápasů vyhráli za dva body jen jednou, třikrát odešli poraženi po prodloužení. Teď jsou jen jeden bod za Ottawou a druhou “divokou kartou”. Ve středu se přitom s Ottawou utkají. Ta dnes dostala výprask od Bostonu 3:7.

Hynes protočil všechny lajny (i obranné). “Všechno se to odvíjí od toho, jak hráči hrají. Tvrdě bojují o každé místo v sestavě, to, že jsme protočili lajny rozhodně není důvod naší výhry. Jde o přístup hráčů. Dnes se předvedli opravdu dobře,” chválil znovu Hynes.

Bobby Farnham přišel k Ďáblům z Pittrburghu, kde odehrál 10 zápasů bez bodu. U Devils si dnes v 17. zápase připsal již 4. gól! Bobby se vrátil po 8 utkáních, jeho rameno je už v pořádku. “Když se dnes podíváte na zápas, přinesl ohromnou energii, tak moc se zapojuje do hry, jeho fyzická hra, energie, emoce, to rozjíždí všechny ostatní hráče. Má soutěživého ducha. Přináší rychlost, soutěživost, cit, s čímž chceme hrát. Nechtěl bych proti němu hrát,” rozplýval se Hynes.

Farnham se předvedl ve čtvrté lajně s Tootooem a Giontou. Velice fyzická a tvrdá lajna znepříjemňovala soupeři celý zápas.

V bráně si třetí vítězství v sezoně připsal Keith Kinkaid, svůj tým podržel 26 zákroky. “Od Keitha to byl pěkný večer, hrál dobře už předtím, a to jsme ho tehdy dostatečně nepodpořili. Carolina opravdu tlačila a on byl důvod, proč jsme mohli vyhrát,” řekl na adresu dvojky kouč Hynes.

zdroj: fireandice.northjersey.com

zdroj obrázku: nhl.com

Čtěte také

Nico Hischier se poprvé představil budoucím spoluhráčům

Úterní den byl pro hráče New Jersey ve znamení rozvojového kempu, kterého se účastní i ti, kteří do organizace Devils již delší dobu patří. Pozornost všech se zaměřila především na nový švýcarský přírůstek do rodiny. Nico Hischier, jednička draftu 2017, poprvé předvedl, co umí. Blake Speers, kterého Devils minulou sezonu poslali mezi juniory, se na …

Ďáble, co na to říkáš...?