Peklo / Reporty / Cory Schneider si připsal 20. nulu v NHL a Devils porazili Senators 3:0

Cory Schneider si připsal 20. nulu v NHL a Devils porazili Senators 3:0

Ottawa Senators – New Jersey Devils
(18-13-6) – (18-14-5)
31.12.2015 – Canadian Tyre Center, Ottawa, Ontario, Kanada

1. Třetina

New Jersey chtěli navázat na vítězství proti Carolině a tak na ledě Ottawy začali více aktivně a nepustili ji do vyložené šance. Hra se poprvé přerušila až po pěti minutách, kdy rozhodčí vyloučili Widemana a Turrise a Devils hráli dvě přesilové hry po sobě. Po neúspěšném napadání během první přesilovky se po úniku po levé straně dokázal prosadit v druhé přesilové hře chytrou střelou Mike Cammalleri. 0:1!
Senátorům se nedařilo hostující hráče bránit, tak začali hrát agresivnější hru, která se ovšem nelíbila rozhodčím. Hráči New Jersey byli v první periodě velmi aktivní, napadali v útočném pásmu a velmi dobře četli hru Sens. Nervy pracovali a vše vygradovalo v bitku mezi McCormickem a Franhamem, která skončila remízou. Další nátlak hostí vygradoval až po špatnou rozehrávku Ottawy a pohotovou střelou Mikea Cammalleriho. 0:2!
Konec třetiny byl ve znamení oslabení pro NJD, kdy výborně bránili a tak se skóre již neměnilo.

Střely na branku v 1. třetině 8 – 10

2. Třetina

Druhou část začali Sens krátkou přesilovou hrou, ve které jednou vystřelili na branku Coryho Schneidera. Další oslabení New Jersey na sebe nedalo dlouho čekat a tentokrát si šel odpočinou obránce Damon Severson za hákování. Na brankový stav to vliv nemělo, hosté se s přehledem ubránili. Ottawa změnila styl hry a o střely na obou stranách nebylo nouze. Oslabení bylo pro NJD častější než by si jistě přáli, ale Cory Schneider udržel čisté konto a pochytal všechny střely, které na něj domácí poslali. Devils hráli hodně dozadu, dobře napadali, ale střel na Hammonda moc nezkusili. Ve druhé periodě se skóre neměnilo.

Střely na branku ve 2. Třetině 15 – 6

3. Třetina

Začátek poslední části základní hrací doby ovládli hráči s Ďábelským N na prsou. Výborně napadali v útočném pásmu a stříleli z každé pozice. Když už se do akce dostali Senators, tak narazili na obránce, kteří střely blokovali nebo na vynikajícího Coryho Schneidera. Hrálo se opět v dlouhém intervalu během 8mi minut se hra přerušila pouze jednou. Více ze hry nakonec měli Ottawští, když si vytvořili obrovský tlak a zasypávali střelami ďábelskou branku.
Dvě minuty před koncem základní hrací doby hráli Sens bez brankaře a obrovský tlak pokračoval. Na posledních 71 vteřin dokonce hráli Devils ještě v oslabení 6na4, ale výhru pečetil do prázdné branky ještě Lee Stempniak. 0:3!
Pekelník Schneider žádné překvapení nepřichystal a vychytal čisté konto. Devils WIN!

Střely na branku ve 3. Třetině 13 – 5
Střely na branku (celkově): 36 – 21

Branky:
10. Cammalleri (PPG), 19. Cammalleri (Zajac), 60. Stempniak (EN)

Cory Schneider vychytal dvacáté čisté konto v kariéře.
Andy Greene nastoupil ke 267. utkání v řadě a tím překonal klubový rekord Aarona Brotena, který nastoupil v období 6.12.1982 – 15.2.1986 k 266.zápasům.