Peklo / Ohlasy / Hynes: “Myslím, že to bylo týmové vítězství, vedené právě Schneiderem”

Hynes: “Myslím, že to bylo týmové vítězství, vedené právě Schneiderem”

30. prosince měli na programu Devils poslední utkání tohoto roku. Odletěli do kanadského hlavního města – Ottawy. Duel se jim podařilo vyhrát 3:0.

O všem rozhodla první třetina, kdy se dvakrát perfektně trefil Mike Cammalleri. Ukázal tak svůj výborný cit pro střelu. Do branky narozdíl od posledního zápasu nastoupil Cory Schneider, který doma proti Carolině odpočíval na střídačce. Devils vyhráli první třetinu 2:0 a díky tomuto vedení hráli svůj poctivý, zodpovědný a na defenzivě založený hokej. V sestavě tentokrát chyběli Eliáš a Josefson kvůli zranění, Tuomo Ruutu kvůli nemoci. Nahradili je Sislo a Matteau.

Devils neskrývali nadšení, po druhém vyhraném utkání v řadě. Na druhou stranu vědí, že nemůžou být spokojeni jen se dvěma vítězstvími. Dnes po skvělém výkonu proti Ottawě se mohli hosté z New Jersey opřít hlavně o Coryho Schneidera, který předvedl 36 zákroků a došel si pro 3. čisté konto v sezóně a 20. v kariéře, navíc se stal druhou hvězdou utkání. První hvězdou v tomto duelu byl zvolen Mike Cammalleri, který v sobě probudil střeleckou mušku a dvakrát skóroval.

“Chceme se dostat do formy,” řekl Cammalleri po svém druhém dvougólovém zápase v sezóně. “Byl to výtečný večer, ale tři výhry znějí lépe než dvě.”

Devils vyhráli dvakrát v řadě vůbec poprvé od 12. listopadu a v tabulce Východní konference se dostali jeden bod před Senátory z Ottawy. Nyní mají 43 bodů a jsou na 7. příčce, zaručující play off. Do konce základní části je však daleko, číslem vyjádřeno – 44 zápasů.

První duel v roce 2016 sehrají Jersey doma s Dallasem, klubem, který vede Západní konferenci. Vědí, že vyhrát nebude snadné, ale potřebují sbírat body, aby si udrželi místo v play off.

“Musíme se o to pokusit a tohle je doufám jen začátek,” přidává svůj názor Schneider. “Vypadá to, že každý tým, který postoupí do vyřazovacích bojů, vyhrává 4, 5, 6 utkání v řadě, takže pokud chceme postoupit, musíme začít sbírat vítězství. Nevyhrajete 10 nebo 11 zápasů v řadě, ale vyhrát 4 a pak udělat další šňůru 3 nebo 4 vítězství, to je klíč k postupu.”  Ví brankářská jednička Devils – Cory Schneider.

Kouč John Hynes zdůrazňuje důležitost držení postupové příčky už nyní. Je spokojený, že jeho tým odpověděl na porážky důležitými vítězstvími. Devils měli před tímto dvojutkání totiž na kontě prohry s Carolinou a Anaheimem. V pěti zápasech bodovali jen dvakrát, za jednu výhru a jednu porážku v nastavení.

Schneider ještě poznamenal, že je lepší být na postupových místech nyní, než je dohánět ve druhé půlce sezóny.

Hynes si pochvaluje přítomnost Schneidera v brance. “Je dobře, že byl tam, když jsme ho potřebovali. Předvedl několik výborných zákroků. Myslím však, že to bylo týmové vítězství vedené právě Cory Schneiderem.”

Po vyloučení Johna Moorea v čase 1:12 před koncem třetí části, získali Senátoři výhodu 6 hráčů na 4. Andrew Hammond byl totiž odvolán z branky a Ottawa zkoušela hrát tzv. vabank. Schneider přitom musel udělat jediný zákrok a to proti Miku Zibanejadovi, švédskému talentovi v barvách Senátorů. Pak už se podařilo Stempniakovi trefit opuštěnou klec a Devils dali výsledku definitivní tečku.