(19-14-5) – (28-8-3)
3.1.2016 – Prudential Center, Newark, New Jersey
Autor: Honza Zhejbal

1. Třetina

Ďáblové chtěli dokázat, že proti nejsilnějším týmům NHL umějí hrát a začátek zápasu tomu nasvědčoval. Po 24 vteřinách byl vyloučen hráč Dallasu a celou přesilovou hru se hrálo v obraném pásmu hostí. Ale ani oni se nenechali zahanbit a nejlepší hráč NHL Jamie Benn několikrát prověřit pozornost Coryho Schneidera. Ovšem domácí se nezalekli a hráli s Hvězdami vyrovnaný hokej a chvílemi to vypadalo, že si hosté nevědí s ďábelskou hrou rady. Brankář NIemi měl hodně práce. Koncem třetiny byl vyloučen Schlemko za zdržování a Dallas tak mohl hrát přesilovou hru. V té ale nevystřelil a tak se skóre v první periodě neotevřelo.

Střely na branku v 1. třetině 9 – 8

2. Třetina

Druhá část začala ještě lépe než ta první. V již druhé minutě si chytře objel branku Kyle Palmieri a Antti Niemi si neohlídal prostor mezi betony. 1:0!
Tlak Dallasu byl stále velký, ale díky perfektní poziční hře a forčekingu si nádherně najel před branku Bobby Farnham a nedal Niemimu šanci. 2:0!
Od druhé branky bylo vidět velké oslabení u týmu Hvězd a naopak Devils tlačili o to více. Výborně si obsazovali hráče a nenechali Stars dostat se do šance. Chvílemi to vypadalo, jakoby u hosté nevěděli, jak vyzrát na neuvěřitelného Coryho Schneidera.

Střely na branku ve 2. třetině 9 – 11

3. Třetina

Začátek třetí části patřil hostů z Texasu. Předvedli dokonalý kolotoč před brankou Coryho Schneidera, ale ten předvedl tři perfektní zákroky a udržel čisté konto. Alex Goligoski z Dallasu byl vyloučen za nedovolené bránění, když zlomenou hokejku Bobbyho Farnhama poslal proti útočícímu Giontovi a tím jej odzbrojil. Domácí poté sehráli přesilovou hru se vší hrdostí, prakticky se nedostali ven z útočného pásma. Ovšem 9minut před koncem základní hrací doby se po přihrávce Klinberga dokázal zorientovat Patrick Sharp a překonat Schneidera. 2:1!
Vše se začalo komplikovat po rozjetém kolotoči nahrávek hráčů z Texasu. Od modré čáry napřáhl Colton Sceviour a nechytatelná střela skončila za zády domácí gólmana. 2:2!
Na branku New Jersey se začal vyvíjet obrovský tlak a domácím začaly docházet síly. Nakonec ale Devils dokázali proti nejlepšímu týmu ligy uhrát remízu v základní hrací době a zápas se přesunul do prodloužení.

Střely na branku ve 3. třetině 8 – 12

Prodloužení

Hra 3na3 a málo sil, to jsou hlavní nepřátelé nastaveného času. Ďáblové jej začali velmi dobře celou minutu hráli s ohlášenou výhodou, během níž několikrát mohli rozhodnout zápas. Poté se na trestnou lavici vydal Jamie Benn a domácí si před přesilovou hrou vzali oddechový čas. V přesilové hře dokázali Devils zatlačit Hvězdy až na dno jejich sil a po rozjetém kolotoči nahrávek John Moore prostřelil Anttiho Niemiho a rozhodl o výhře New Jersey 3:2 v prodloužení!

Střely na branku v prodloužení 4 – 0
Střely na branku (celkově): 30 – 31

Branky:

22. Palmieri (Henrique, Schlemko), 27. Farnham (Tootoo, Gionta), 62. Moore (PPG) – 51. Sharp (Klinberg, Janmark), 55. Sceviour (Spezza)

– V zápase proti sobě nastoupili dva gólmani, kteří mají v posledních šesti utkáních průměr pod 2.00 obdržených branek na zápas (Schneider 1.82 – Niemi 1.76)
– New Jersey Devils nevyhráli 3krát v řadě od 22.10.2015, dnes to ale vyrovnali.
– Tuomo Ruuttu byl na tréninku, ale ještě do zápasu nenastoupil z důvodu nemoci.
– V týmu Dallas Stars nastoupil český útočník Radek Faksa

Sestava:

Schneider (Kinkaid)
Jiří Tlustý – Travis Zajac – Kyle Palmieri, Tyler Kennedy – Adam Henrique – Lee Stempniak
Stefan Matteau – Sergey Kalinin – Mike Sislo, Bobby Farnham – Stephen Gionta – Jordin Tootoo
Andy Greene – John Moore, Damon Severson – Jon Merrill, David Schlemko – Adam Larsson

Rychlý přesun, dnes se Devils představí Nashvillu

Ďáblové se ihned po skončení domácího utkání proti Blackhawks přesunují na jih, přesněji do města Country, do Nashvillu, kde se od 2:00 SEČ utkají s domácími Predators. Zápas bude mít ještě jiný nabít a to ten, že současná obránce Devils, P. K. Subban se vrací zpět do arény, kde před příchodem do Newarku působil. Domácí …