Peklo / Ohlasy / Farnham přidal pátý gól v sezoně, Moore rozhodl v prodloužení!

Farnham přidal pátý gól v sezoně, Moore rozhodl v prodloužení!

Dallas na kolenou!Ještě před týdnem byli Ďáblové naštvaní sami na sebe, že nedokážou vyhrát několik zápasů v řadě. Teď, po výhře nad Dallasem 3:2, najednou mají tři výhry v řadě a dýchají na krk pátým Rangers. Celá tabulka východní konference je neskutečně vyrovnaná. Mimo suverénní Washington mají týmy od druhého místa do jedenáctého rozdíl pouhých 6 bodů! Nelze úplně podceňovat výkon Ďáblů, ale tabulka jasně ukazuje, že Ďáblové nesmí polevit.

“Je to super, doufám, že je teď všechny můžeme chytit,” řekl s nadějí v hlase střelec prvního gólu Palmieri. Zajac však upozorňuje, že se na to úplně nesoustředí, důležité je podle něj koncentrovat se na vlastní výkony a hrát svou hru.

“Je nebezpečné se dívat na tabulku a dívat se na ostatní. Obzvláště na začátku nového roku. Soustředíme se na to, co potřebujeme, když to dodržíme, budeme v play off,” upozorňuje střelec vítězné branky John Moore.


Zajac byl v zápase jedním z hlavních strůjců vítězství. Pomohl ubránit top duo Benn-Seguin mimo a v prodloužení Benn ještě Zajaca zahákoval a dal Ďáblům přesilovou hru, kterou využili. “Hrál ohromnou roli, Zajac hrál proti Bennovi a Seguinovi celou dobu. Když myslíte na Zajaca, vidíte, co všechno pro tým dělá. Ať už vhazování, hraní proti nejlepším lajnám, stráví na ledě spoustu minut (dnes 22:15), přesilové hry, oslabení. Velký faktor v naší hře,” chválil Zajaca kouč Hynes.

Dallas ne že by se nedostával do šancí, Ďáblové je akorát dokázali vynulovat. Vždyť sám Benn měl šest střel, Eakin, který s nimi hrál, měl sedm.

Zajac chválil své spoluhráče v lajně – Tlustého a Palmieriho – a nevynechal ani gólmana Schneidera s Moorem. “Jiří s Palmem udělali skvělou práci a skvělá rozhodnutí. S napadáním, bráněním, vytvářením prostoru. Obránci – Green s Moorem – nás tolikrát podrželi. Jasně, měli spoustu šancí, ale Cory nás zase úžasně podržel,” chválil Zajac,

Moore v páru s Greenem si řekl o velký prostor na ledě (dnes 23 minut). “Johnny udělal kus práce, zužitkoval své příležitosti, je to skvělý kluk. Chce se učit, chce rozvíjet svou hru. Je důležitým hráčem na přesilovce, odehrál většinu času proti lajně Seguina. Hrál fakt dobře, bylo radostné ho vidět. Snad bude pokračovat,” řekl Hynes

Ďáblové si sice nechali ujít vedení 2:0, ale rozhodně se nesmířili s prohrou. Sharpův gól byl vyústěním krásné individuální akce Johna Klingberga, který otočkou  v pravém rohu nahrál Sharpovi na gól. “Měli jsme dobrá střídání, střely, šance, ale pak přijde Klingberg a ukáže své kvality a oni skórují. Takový jsou tým,” vysvětlil první obdrženou branku Schneider.

“Střídačka po tom gólu zůstala docela klidná, to jsou ty naše zkušenosti,” dodal Moore.

Palmieri vstřelil 17. branku v sezoně, navýšil tak své týmové vedení. Už teď je jediný bod od svého bodového maxima ze sezony 2013/14. Levé křídlo Bobby Farnham pokračuje v jeho výkonech (dnes přidal pátou branku). Farnham prokazuje fyzické kvality a energii danou do zápasů. Jeho branky jsou opravdu příjemným překvapením.

Ďáblové vyprodali třetí domácí zápas v řadě. “Super atmosféra, pro hráče je to zábava, zaslouží si to,” řekl Hynes

Moore se svým gólem v prodloužení osamostatnil v týmové tabulce střelců v prodloužení. Má už dva stejně jako Palmieri. Po jednom mají Stempniak a Larsson.

zdroj: fireandice.northjersey.com
zdroj obrázku: nhl.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?