Peklo / Ohlasy / Hynes: Hrali sme tak, ako sme chceli hrať

Hynes: Hrali sme tak, ako sme chceli hrať

Diabli dnes nedokázali streliť ani jeden gól, ale tréner John Hynes pochválil tím za predvedený výkon. Hráči bojovali, ale prekonať Petra Mrázka nedokázali. Red Wings tak brali iba body za chudobnú výhru 1-0.

Ako blízko bol tím k tomu, aby dnes hral tak, ako ste chceli?

“Musím povedať, že sme hrali tak, ako sme dnes chceli hrať.”

Čo si myslíte o zápase?

“Myslím, že to bol dobrý zápas. Oba tímy tvrdo bojovali. Naozaj sa mi páčilo, ako sme s nimi súťažili od začiatku do konca. Myslím, že to bol zápas dvoch dobrých tímov, ktorý skončil veľmi tesným výsledkom. Za ostatné štyri týždne sme proti nim nastúpili na tri stretnutia. Všetky zápasy skončili tesným rozdielom a dnes to bol ďalší z nich.”

Boli ste dnes len o trochu slabší v koncovke?

“Myslím, že v prvom rade musíme pochváliť Mrázka. Mali sme niekoľko fantastických šancí, ktoré proste nepadli do brány. Myslím, že (Mrázek) urobil zopár skvelých zákrokov a dnes predviedol dobrý výkon.”

Ako je na tom Mike Cammalleri? (zranenie hornej časti tela)

“Práve teraj je jeho stav posudzovaný na dennej báze. Zajtra by sme mali vedieť viac. Dnes navštívil našich doktorov, takže uvidíme.”

Ako veľmi mužstvu chýba?

“Je ako každý iný hráč. Myslím si, že máme naozaj silný tím. Hráči na súpiske dnes hrali dobre, dali nám naozaj dobrú šancu zostať v zápase a vyhrať ho. Nanešťastie sme nenašli spôsob, ako to urobiť.”

Aká je po takejto prehre nálada v tíme? Hrali ste spôsobom, akým ste chceli hrať, ale nezvíťazili. Sklamanie?

“Myslím, že sklamanie je dobré slovo. Znamená, že sa cítite, akoby ste si zaslúžili niečo lepšie. Bol to zápas, o ktorom sme vedeli, že budeme musieť bojovať a bojovali sme. Naozaj sa mi páčila reakcia na výhru proti Dallasu. Po ňom nebolo sklamanie. Boli sme schopní poraziť Dallas, odpočinúť si a byť pripravení hrať ďalší deň a Detroitu musíte dať samozrejme tiež kúsok uznania. Sú dobrý tím a našli cestu k víťazstvu a my nie.”

Čo chýbalo vašej presilovej hre? Ani raz ste počas nich nevystrelili na bránu a mali ste šancu vyrovnať v závere tretej tretiny ponúknutou početnou výhodou.

“Naozaj sme v nich nemali dobré šance. Musíme byť schopní držať v určitých situáciách dlhšie puk, aby sme boli schopní dať gól a byť viac nebezpečný. Porozprávame sa s hráčmi a uvidíme, či to proti Montrealu bude lepšie.”

Ste znepokojený s nízkou produktivitou Jiřího Tlustého (dva góly, dve asistencie) v prvej polovici sezóny?

“Nie, nie nevyhnutne. Ak sa pozriete na Jiřího dnešný výkon – na výkon z ostatných dvoch zápasov – musíte povedať, že hral naozaj dobre. V posledných dvoch zápasoch odohral na ľade dobré minúty. Mal kvalitné šance na skórovanie a je dobré, že vie nájsť spôsob na strelenie gólu. V tejto lige bol schopný pravidelne strieľať góly.


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Bruce Bennett/GettyImages, nhl.com

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.