Peklo / Ohlasy / Devils trápí zranění, dostane šanci Mozík?

Devils trápí zranění, dostane šanci Mozík?

Jakoby se na New Jersey začala lepit smůla, zranění se začínají kupit a kouč Hynes má co dělat, aby sestavil fungující sestavu. Eliáš, Josefson, Cammalleri, při rozbruslení Kennedy…

A aby tomu nebylo málo, obránce John Moore musel odstoupit ze zápasu proti Montrealu poté, co si přivodil zranění v dolní části těla.

Kouč Ďáblů, John Hynes, řekl, že ještě neví, co mu přesně je. Moore odešel ze zápasu bez tiskového vyjádření. V čase 4:17 zblokoval střelu Callaghera a  musel odstoupit.

Kvůli jeho zranění museli hráči Devils odehrát zápas pouze s pěti obránci. Už tak hráli s provizorní sestavou. Znova chyběl kanonýr Mike Cammalleri kvůli zranění horní části těla a mimo byl i David Schlemko, který se zranil v minulém zápase proti Detroitu.

Nesmíme zapomenout ani na Tylera Kennedyho, který sice měl nastoupit, ale kvůli zranění horní části těla, jenž si přivodil při rozbruslení, do zápasu nenastoupil.

,,V průběhu zápasu jsme samozřejmě pociťovali, že nám v zápase chybí, ale nebylo toho moc, co bychom s tím mohli udělat,” řekl kouč Hynes.

Hynes řekl, že to, co se dnes stalo, je důvod, proč obvykle na rozbruslení nechává jít i jednoho hráče, který ten zápas nehraje. Hlavně pokud u někoho není jasné, zda-li nastoupí.

,,Nestává se to často, aby se někdo zranil v rozbruslení, ale pokud se to stane, chcete mít připravenou náhradu,” řekl Hynes.

Zranění se jen kupí, mimo výše zmíněné hráče chybí i Patrik Eliáš (pravé koleno) a centr Jacob Josefson (levá noha).

Hráčem, který jednoznačně chybí nejvíce, je Mike Cammalleri, který vede klubové statistiky s 35 body (14+21). New Jersey bylo schopno i bez něj porazit Dallas 3-2 v prodloužení, ale v dalších  dvou zápasech skórovali pouze jednou.

Hynes nechtěl svádět prohru na zranění, ale bylo jasné, že i ty ovlivnily hru Ďáblů.

,,Je to výzva v tom smyslu, že když přijde tolik zranění, naruší se celá synchronizace týmu a vy musíte přijít na to, jak se s tím vyrovnat,” řekl Hynes. ,,Vaše speciální formace se rozhodí, někdy i celé lajny. A myslím, že to šlo dnes trochu poznat na speciálních formacích. Bohužel pro nás to skončilo i gólem v oslabení. Ale my najdeme cestu, jak se s tím vypořádat, a proti Bostonu již budeme připraveni.”

Když padla otázka na stav Cammalleriho a zda-li se proti Bostonu zapojí do hry, nebyl si Hynes jistý, jestli to Mike stihne.

Se zraněním Schlemka a Moorea je pravděpodobné, že se bude muset povolat jeden až dva obránci z Albany. Šanci by tak mohl dostat skvěle hrající Vojtěch Mozík.


Mike Sislo dnes neměl zasáhnout od utkání, ale i díky tomu, že ho Hynes nechal jít na rozbruslení, byl připraven nahradit zraněného Kennedyho.

,,Zjistil jsme to v průběhu rozbruslení,” řekl Sislo. ,,Někdo mi řekl, abych se připravil. Rozbruslení jsem absolvoval stejně, jako bych měl hrát od začátku, takže to pro mě nebyl žádný problém. 

Sislo rovněž přiznal, že se mu to ještě nikdy nestalo, aby až při rozbruslení zjistil, že nakonec bude hrát.

,,Nevím jaká je vůbec šance, aby se něco podobného stalo,” řekl Sislo. ,,Vůbec jsem s tím nepočítal, ale byl jsem připravený.”


Kouč Hynes byl i tak spokojený.

,,Cítím se dobře,” řekl Hynes na pozici jeho týmu po 41 zápasech. ,,Když se podíváte na zápas jako dnes – prohrávali jsme 2-0, hráli jsme s 5 obránci, Kennedy měl hrát, místo něho zaskočil Sislo – měli jsme to dnes nesmírně těžké proti hladovému Montrealu. Podařilo se nám dostat na rozdíl jediné branky, měli jsme i šance na vyrovnání. Jsem moc spokojený s přístupem hráčů. Jediné co je potřeba, je zlepšit produktivitu. Ale pokud tým bojuje jako dnes, tak se nebojím, že by se nám to nepovedlo. Výsledek se nám nelíbí, ale s předvedenou hrou jsme spokojení.”

Devils by podle statistik měli skončit někde kolem 90 bodů. Ale jestli to bude stačit na play-off to teprve uvidíme. Minulou sezónu bylo potřeba na druhé místo Divoké karty 98 bodů, ale to bylo způsobeno i tím, že týmy na chvostu tabulky konec sezóny vypustily.

Tuto sezónu se to neočekává a odhadovaná hranice pro postup do play-off se pohybuje kolem 93 bodů. Za Devils jsou v tabulce týmy jako Tampa či Pens, pokud se tedy Devils chtějí podívat do bojů o Stanley Cup, budou muset ještě zabrat.

New Jersey je v pozici, kdy pro většinu lidí je překvapením, že se drží tak vysoko. Na hráčích teď je, aby to potvrdili a zkusili se dostat do vyřazovací části.

,,Myslím si, že všichni v lize ví, že zápasy proti nám jsou vždy složité, že se jen tak nevzdáváme a je nutné proti nám podat 100% výkon,” řekl Cory  Schneider. ,,Proto si myslím, že odvádíme dobrou práci a jsme spokojeni s tím, jak hrajeme.”

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …

Ďáble, co na to říkáš...?