Peklo / Ohlasy / Schneider: Dnes som nebol dostatočne dobrý

Schneider: Dnes som nebol dostatočne dobrý

Diabli dnes v Prudential Center odohrali náročný zápas proti Medveďom z Bostonu. Na domácom ľade prehrali 4-1. Brankár Cory Schneider zobral prehru na seba, ale jeho spoluhráči a tréner mali iný názor.

Schneider nebol ochotný hádzať vinu na zranenia v tíme, ani na chabú ofenzívu alebo na spôsoby, akým dostal góly – dorážka, teč, clonenie. Prehru zobral na seba.

“Všetci sme mohli hrať lepšie. Ja som mohol hrať lepšie,” povedal Schneider, ktorý v zápase zlikvidoval 27 striel súpera. “Môžem byť lepší. Dnes som nebol veľmi dobrý a nedal som mužstvu šancu zostať v zápase. Myslím, že to začína u mňa a som to práve ja, kto musí počas zranení pozdvihnúť svoju hru a držať nás v zápase, dať nám šancu na výhru. Dnes som to pre svojich spoluhráčov nedokázal urobiť.”

Diablov naozaj trápia v tejto časti sezóny zranenia. Aj kvôli nim prehrali tretí zápas v rade a strelili v nich iba dva góly.

“Teraz s nimi naozaj o trochu viac bojujeme,” pokračuje Schneider. “Nezískavame body, keď ich potrebujeme, takže musíme nájsť spôsob, ako sa z toho dostať.”

Tréner John Hynes v tom má jasno. Neviní Schneidera, ale celý tím. “Bola to tímová záležitosť. Nebolo to Corym. Dnes sme neboli dostatočne dobrí ako kolektív.”

Schneider si myslí, že mohol niektoré veci urobiť lepšie a tým neinkasovať až štyri góly.

“Ten posledný gól (strela z prvej od Colina Millera) prešiel skrz moje nohy,” povedal Schneider. “Myslel som si, že to mám, ale puk proste skončil v bráne. Ich góly padli po teči, dorážke alebo clonení. Myslím, že počas mojich najlepších nocí by som mohol urobiť aj takéto zákroky. Je to kúsok očakávania, ktorý mám a v takýchto zápasoch musíte nájsť spôsob, ako urobiť také zákroky. Mali dobré príležitosti a išli tvrdo do brány, ale podľa mňa som mohol byť lepší.”

Kyle Palmieri vyvracia tvrdenia amerického brankára. Vie, že Schneider za prehru nemôže.

“Vôbec s ním nesúhlasím,” povedal Palmieri. “Keď sa pozriete na naše posledné tri zápasy, zistíte, že raz sme boli vynulovaní a v ostatných dvoch zápasoch sme dali len po jednom góle. V tejto sezóne odvádza neuveriteľnú prácu a vždy nás drží v zápasoch. Keď to nejde v ofenzíve, musíte mať za sebou človeka, ktorý vás kryje. Keith (Kinkaid) si tiež splnil svoju povinnosť v zápasoch, v ktorých hral a v žiadnom prípade nemôžme pomyslieť na to, že by sme ukazovali na brankárov a vinili ich z prehier.”

Mike Cammalleri je stále zranený a proti Bruins už vynechal štvrtý zápas v rade. Palmieri verí, že ako skupina môžu niečo urobiť s ofenzívnym trápením.

“Ak sa na to pozriete, trávime dosť času v útočnom pásme,” hovorí Palmieri. “Na strieľani gólov z dorážok a dostávanie druhých šancí nepotrebujete 50-gólového strelca. Musíte urobiť lepšiu prácu pri dorážaní a dostať takéto puky do ich brány.”

“Myslím, že musíme nájsť spôsob, ako dostať viac pukov do brány súpera,” povedal center Travis Zajac, ktorý už neskóroval v 22. zápase za sebou (naposledy rozsvietil červené svetlo 6. novembra). “Musíme nájsť spôsob, ako strieľať góly. Iné tímy majú tiež zranených hráčov a každý z nich sa cez to dostal. Teraz je rad na nás, aby sme aj my začali strieľať viac gólov.”

GM Ray Shero sa vyjadril, že by tímu rád pomohol nejakou výmenou alebo podpisom, ale zatiaľ nenašiel ponuku, ktorá by mu dávala zmysel a bola by prospešná pre tím.


zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice)

zdroj obrázku: Andy Marlin/GettyImages, nhl.com

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.