Peklo / Ohlasy / “Bol najlepším hráčom zápasu,” zniesol Hynes slová chvály Schneiderovi

“Bol najlepším hráčom zápasu,” zniesol Hynes slová chvály Schneiderovi

Diabli sa v sobotu predstavili na poslednom zápase štvorzápasového tripu. Z Glendale si odniesli dva body za výhru 2-0. Veľkou mierou sa na tom podieľal najmä brankár Cory Schneider, ktorý bol vyhlásený prvou hviezdou zápasu.

Schneider vychytal štvrté čisté konto  v sezóne, zastavil 38 striel domácich

Schneider opäť ukázal, že patrí medzi elitu ligy a pri štvrtom vychytanom čistom konte sezóny zlikvidoval 38 streleckých pokusov súpera.

Svoje štatistiky si tak vylepšil na 19-14-9, v priemere obdržal 2,03 golu a jeho úspešnosť zákrokov sa vyšplhala na 92,9%.

Cory predviedol skvelú prácu,” chválil svojho zverenca John Hynes. “Počas zápasu urobil niekoľko skvelých zákrokov a myslím, že keď to náš tím videl, dodalo mu to život. Myslím, že aj blokovanie striel bolo dnes naozaj výborné. Dnes sa hráči zomkli a preukázali naozaj veľkú snahu.

Diabli si opäť vylepšili bilanciu v zápasoch,v ktorých sa dostanú do vedenia ako prví. Mužstvo v takých zápasoch neodišlo ani raz bez bodu a bilancia po sobote činí 14-0-3.

Hrali s veľkou energiou, naozaj nám to dnes pekne sťažili,” povedala prvá hviezda zápasu. “Myslím, že sme mali výborný štart. Strelili sme skoro gól. Myslím, že sme hrali naozaj dobre v prvej tretine a jediné šance sme im dali v podobe presiloviek.”

Schneider sa stal právom prvou hviezdou zápasu, pôsobil pokojne a defenzíve pomáhal v každej situácii.

Bol excelentný,” povedal Hynes. “Bol pravdepodobne najlepším hráčom zápasu.

Brankár Devils potvrdil, že sú Coyotes tím, proti ktorému sa mu nesmierne darí. Vylepšil si bilanciu na 7-1-1, v priemere održal iba 0,88 gólu a zaknihoval 96,6% úspešnosť zákrokov so štyrmi vychytanými nulami.

Keď sa vrátim do starých dní, keď som chytal v Západne konferencii (za Vancouver Canucks), vždy som sa cítil dobre a hral proti nim skvele, hlavne v tejto hale,” pokračuje Schneider. “Boli časy, kedy tento tím nebol možno až tak dobrý v ofenzíve, ale tento rok sa im darí strieľať góly a majú v zostave talent aj rýchlosť.

Boucher strelil svoj prvý gól sezóny

Reid Boucher to v ostatných dňoch nemal vôbec ľahké. V piatok ho Diabli povolali do prvého tímu, pričom mladý útočník bol v tom čase v Albany. Nevadilo mu však preletieť polovicu krajiny, aby si v sobotu obliekol dres Devils v púštnej Arizone. V zápase podal dobrý výkon a strelil víťazný gól.

Ten skorý gól bol obrovský,” povedal na jeho adresu Schneider. “Myslím, že to bolo dôležité pre našu psychiku a sebadôveru. Viem, že všetci boli po včerajšom vynulovaní (proti Coloradu) sklamaní. Je ľahšie hrať, keď vyhrávate.

Hynes sa v piatok vyjadril o Boucherovej strele, ktorá je podľa neho veľmi dobrá a určite patrí do NHL. Je to len na ňom, aby si vždy našiel svoje miesto na strieľanie a hral vyrovnane počas celého roka.

Bolo to dobré, najmä preňho,” vyjadril sa Hynes. “Je to jedna z vecí, o ktorej sme sa rozprávali ráno. Keď sa Reid ocitne v takýchto situáciách – prečíslenie a následný voľný priestor – má strelu na NHL a vy ste to videli. Čisto prekonal naozaj dobrého brankára.

Pre Bouchera to bol prvý gól v prebiehajúcom ročníku a štvrtý v 38 kariérnych štartoch.

Hráči z Albany zahrali počas ostatných dní naozaj dobre, ale nevedeli sa presadiť a trápil sa celý tím. Bolo dobré, že sa Boucher trafil tak skoro. Diabli sa v ostatných siedmich zápasoch tešili len z ôsmich gólov.

Boucher odišiel do záložného tímu Devils 21. októbra, ale jeho spoluhráči v prvom tíme si všimli jeho zručností a schopností.

Z toho, čo som videl na tréningovom kempe musím povedať, že má naozaj výbornú strelu a je dobré vidieť, ako ju využil a strelil gól,” chválil svojho spoluhráča Lee Stempniak, ktorý mal primárnu asistenciu pri Boucherovom premiérovom góle sezóny.

Palmieri po zápase potreboval niekoľko vreciek ľadu, zažil naozaj tvrdý zápas

Kyle Palmieri predviedol v sobotu bojovného ducha a z ľadu si odniesol niekoľko tvrdých momentov. Po zápase povedal, že potreboval pár vreciek s ľadom.

Dnes som potreboval niekoľko vreciek s ľadom, ale bola to dobrá výhra a dúfam, že pre nás bude pozitívnym impulzom,” povedal Palmieri.

Diabli z tripu odišli s 50% úspešnosťou zápasov a bilanciou 2-2-0.

Palmieri dokázal streliť už 18. gól v sezóne, čím si upevnil pozíciu najlepšieho strelca tímu. Jeho gól prišiel 18 sekúnd po začatí tretej tretiny. Bolestivý moment prišiel v čase 1:14 do konca zápasu – útočník domácich Max Domi sa rozhodol pre tvrdú strelu, ale útočník Devils sa mu obetavo hodil do strely a s bolestivou grimasou potom prišiel na striedačku. Po zápase však povedal, že to nie je nič vážne a dá sa rýchlo do poriadku.

Minimálne som chcel skúsiť poslať jeho strelu vedľa, ale našťastie stačilo len blokovanie. Bolo by to krajšie, ak by puk opustil naše pásmo.

Spoluhráči ho určite za tento obetavý zákrok pochválili, pretože si takéto momenty vážia, predovšetkým brankári.

Bolo to obrovské,” povedal po zápase Schneider. “Nechcete dopustiť, aby ste inkasovali pri dvojgólovom vedení. Bol to len jeden príklad. Mohli by ste nájsť šesť až sedem blokov, pri ktorých sa hráči dostávali do zraniteľných pozícií, prekusli to a išli do toho.

Americký útočník však ešte v prvej tretine odišiel do kabíny, a tak nebolo známe, či bude môcť pokračovať. Pri jednom útočnom výpade v presilovke sa tlačil do brány a pravdepodobne nešťastne dopadol na ľad a poranil si ľavú ruku.

Snažil som sa dostať pred bránu a neviem, či to bola brankárova hokejka, ale jednoducho som dopadol naozaj veľmi nepríjemne,” vysvetlil Palmieri situáciu.

Tréner Hynes dúfal, že sa Palmierimu nič nestalo, a bol naozaj šťastný, keď ho počas druhej tretiny videl späť v hre.

Od toho momentu sme pocítili zlom, hráči predvádzali dobrú hru a Kyle je samozrejme dôležitou súčasťou tímu,” povedal Hynes. “Vidieť ho ísť do šatne bolo naozaj ťažké, ale bolo dobré ho vidieť v kabíne počas prestávky medzi tretinami. Vyzeralo to tak, že bude ešte schopný nastúpiť do zápasu.

zdroj: Tom Gulitti (Fire&Ice); Jerry Brown (nhl.com)

zdroj: Norm Hall/GettyImages, nhl.com

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …